اندرحکایت رخت و لباس متفاوت شبنم نعمت زاده در جلسه دادگاه

26/06/1398 11:12 ق.ظ

خانم نعمت زاده که پیش ازاین با روسری ومانتو درمجامع عمومی حاضر می شد، این بار درمحل شعبه۳ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی با چادر به شکلی که تنها یک‌سوم صورتش نمایان بود ظاهر شد. یادداشت ماهرخ غلامحسین‌پورMahrokhbanoo👇 اخبار_ایران

خانم نعمت زاده که پیش از این با روسری آسوده و مانتو و رخت و لباس امروزی در مجامع عمومی حاضر می شد، این بار در محل شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی با چادر و به شکل و شمایلی حاضر شد که فقط یک سوم صورتش قابل دید بود.

توجه به پوشش شبنم نعمت زاده در جلسه دادگاه روز گذشته به حدی بود که خبرگزاری ایسنا در این مورد با قاضی مسعودی مقام، رئیس شعبه دادگاه رسیدگی کننده، در باب پوشش این متهم مصاحبه کرد و او توضیح داد که «ما الزامی برای پوشش متهمان نداریم. به زندان هم اعلام کرده ایم که آنها بر اساس حجابی که خودشان تمایل دارند در دادگاه حاضر شوند.»

چرا خانم نعمت زاده این پوشش را برای حضور در دادگاهی انتخاب کرد که حضور صاحبان رسانه در آنجا ناگزیر بود؟ پیام او چه بود؟ او نمی دانست که دیگر به مدد عصر دیجیتال و دنیای سراسر شیشه ای، تشت رسوایی آنهایی که«چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند» مدام در حال فروافتادن از بام روزگار است و بهتر می بود اگر خودش باشد؟ headtopics.com

Mahrokhbanoo بسیار کار درستی کرده . نشون داده چه کسانی چادر میپوشن .

Mahrokhbanoo عکسش رو داخل اینترنت سرچ کنین این اصلا اون نیست..یه شخص دیگه هست

Mahrokhbanoo چادرو براي همين ساختن درش پنهان بشي و خودتو عفيفه جا بزني

ادامه مطلب:
iranwire »

Mahrokhbanoo عوام فریب و حرامزاده‼️

اولین جلسه دادگاه «شبنم نعمت زاده» به اتهام اخلال در توزیع دارو برگزار شد♦️اولین جلسه دادگاه «شبنم نعمت زاده» به اتهام اخلال در توزیع دارو برگزار شد ⚡️از جمله اتهامات شبنم نعمت زاده در این پرونده «مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو» اعلام شده است. شو تبلیغاتی برای اینکه بگن نظام پاک و با فساد مبارزه میکنه،اگر راست میگن پرونده قالیباف،شمخانی و از همه مهمتر مجتبی خامنه ای رو بررسی کنن و براش دادگاه علنی برگزار کنند. موج_ضد_روسی_بسازید دیگه_تمومه_ماجرا iranregimechange مطمئن باشید حکم زندان شبنم_نعمت_زاده که با جان مردم بازی کرده وخدا می داند چقدر خسارت جانی ومالی در بازار سیاه دارو به مردم زده از حکم زندان سپیده_قلیان کمتر خواهد بود سگ دعوای داخلی

توضیح قاضی مسعودی مقام درباره حضور شبنم نعمت زاده با چادر در دادگاهتوضیح قاضی مسعودی مقام درباره حضور شبنم نعمت زاده با چادر در دادگاه: وی در زمانی که کیفرخواست نیز ابلاغ شد با چادر بود و امروز نیز با خواست خودش با چادر حاضر شد و الزامی نداریم، اگر بخواهند با مانتو هم حاضر شوند باز ایرادی نداریم.

روزنامه روزان و ماهنامه زنبور‌داران‌پیشرو مجرم شناخته شدنددر جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران، روزنامه روزان و ماهنامه زنبور‌داران‌پیشرو مجرم شناخته شدند.

دادگاه شبنم نعمت زاده آغاز شدتهران- ایرنا- اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست سید اسدالله مسعودی مقام به صورت علنی آغاز شد. مبارکه انشاالله شروع خوبی برای نبارزه نامحدود با فساد در همه عرصه ها ، اشکال ، سطوح ، لایه ها و مظاهر آن باشد. علی برکت الله قاضی پرونده: شبنم_نعمت‌زاده به مشارکت در اخلال عمده به مبلغ ۱۸۵ میلیارد و ۱۴ میلیون و ۸۳۷ هزار تومان متهم است. عکس های ایشون در فضای مجازی با مانتویه لعنت بر تزویر که هم خودش فساد میکند و هم چادر رو به سخره میگیرد به این میگویند نان به نرخ روز خوردن

محاکمه شبنم نعمت‌زاده آغاز شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 محاکمه شبنم_نعمت‌زاده آغاز شد محاکمه شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت از دقایقی پیش در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد «کیفرخواست شبنم_نعمت‌زاده قرائت شد» کیفرخواست شبنم نعمت‌زاده به اتهام اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی جامعه قرائت شد این چرا چادر سرشه مگه قرار نشد با پوشش عادی خودش بیاد اونی که همه جا دیده شده اون چادر رو از سرش بردارید چون به خاطر حفظ حرمت این چادر چه رنجها کشیده شده

کیفرخواست پرونده نعمت‌زاده و لشگری‌پور قرائت شدنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمد رضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد.

موضوع پوشش شبنم نعمت زاده در جلسه دادگاه روز گذشته بیش از محتوای اتهامات متعددی که به او نسبت می دهند، مورد توجه رسانه های داخل ایران قرار گرفت.

خانم نعمت زاده که پیش از این با روسری آسوده و مانتو و رخت و لباس امروزی در مجامع عمومی حاضر می شد، این بار در محل شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی با چادر و به شکل و شمایلی حاضر شد که فقط یک سوم صورتش قابل دید بود.

توجه به پوشش شبنم نعمت زاده در جلسه دادگاه روز گذشته به حدی بود که خبرگزاری ایسنا در این مورد با قاضی مسعودی مقام، رئیس شعبه دادگاه رسیدگی کننده، در باب پوشش این متهم مصاحبه کرد و او توضیح داد که «ما الزامی برای پوشش متهمان نداریم. به زندان هم اعلام کرده ایم که آنها بر اساس حجابی که خودشان تمایل دارند در دادگاه حاضر شوند.»

چرا خانم نعمت زاده این پوشش را برای حضور در دادگاهی انتخاب کرد که حضور صاحبان رسانه در آنجا ناگزیر بود؟ پیام او چه بود؟

او نمی دانست که دیگر به مدد عصر دیجیتال و دنیای سراسر شیشه ای، تشت رسوایی آنهایی که«چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند» مدام در حال فروافتادن از بام روزگار است و بهتر می بود اگر خودش باشد؟

ماجرای «زنهار» و «فغان » های آزاده نامداری در باب مراعات قانون و حجاب و بعد از آن شادخواری اش در پارک سوئیس را یادتان هست؟

حق انتخاب پوشش و رخت و لباس، از ابتدایی ترین حقوق آدمی در جوامع انسانی است. اما این حق تا زمانی قابل حرمت است که تبدیل به یک شگرد سیاسی برای بی اهمیت جلوه دادن انبوهی از اتهامات مالی یا دستاویزی برای تطهیر شدگی نباشد یا دستکم پهلو به پهلوی ریاکاری نزند.

یک شهروند ذیل عکس خانم نعمت زاده، در بخش کامنت های وب سایت مشرق این سوال را مطرح کرده که چرا کسی که با هیبتی کاملا متفاوت و با مانتو و روسری دست به تخلف مالی زده، حالا با استفاده ابزاری از چادر تلاش می کند خودش را تطهیر کند؟

یا اینکه چرا با وجود آنهمه اتهام دهشتناک، افکار عمومی پیش از هر چیزی به چادر خانم نعمت زاده توجه و واکنش نشان داد؟

پاسخ این سوال ساده است. سالهای متوالی است همه ما با پوشش های نادلبخواه مان درگیر قضاوت هایی می شویم که عملا هیچ خط و ربطی به حقیقت و اخلاق ندارند و معیار سنجش مان، استخداممان و احتراممان همین پوشش و هیبت بیرونی ماست. همین پوششی که تبدیل به پرسش افکار عمومی در مورد خانم نعمت زاده هم شده است.

توصیه های آزاده نامداری به خواننده ممنوع الخروج و ممنوع الصدایی را به خاطر دارید که جلوی دوربین و مقابل چشم هزاران بیننده به او گفت تنها راه خروجش از بن بست بی مهری و بی مجوزی ارشاد، این است که کمی روسری اش رو جلوتر بکشد و به قوانین موجود احترام بگذارد؟

یادتان به تیتر درشت روزنامه ی کثیرالانتشاری که از قول خانم مجری نوشتند «خدا را شکر می کند که چادری است؟» هست؟

رخت و لباس را ساده نگیرید. همین رخت و لباس ، سنجشی است برای میزان مقبولیت، ارزشمندی یا پایبندی اخلاقی مان.

فلانی دختر خوبی نیست چون حجاب به قاعده ایی ندارد و آن دیگری که «ما را به رخت و چوب شبانی فریفته» و «ده خرد و ملک» ، لابد به حکم «پینه پیشانی» دائم در حال سجده و اخلاص با خداست و بی تردید انسان شرافتمندی است.

سال 1369 مسوول خوابگاه دانشجویی امانیه، با دستمالی که با خشونت به روی صورتم کشید، متوجه لایه نازکی از کرم آرایشی روی پوستم شد. من در حال تحصیل رشته ادبیات فارسی دانشگاه چمران اهواز و دانشجوی شهرستانی ساده دلی بودم که به سختی، رضایت پدر سنتی و باورمندم به مذهب را برای دوری از خانه جلب کرده بودم و برای جلب رضایت او چادر از سر برنمی گرفتم.

تماس تلفنی آنها با پدرم که بعد از کشف لایه نازکی از کرم روشن کننده روی پوستم رخ داد، منجر به برپاشدن توفان و جهنم شد. آنها می خواستند مرا برگردانند خانه. به دفعات متوالی مرا به کمیته انضباطی فراخوانده و مثل یک مجرم بالفطره از من تعهد گرفتند و در نهایت در سالهای آتی با استناد به همین گزارش بی ارزش، مانع رسیدنم به پیشه معلمی شدند که از سویدای جانم شیفته آن بودم.

خانم شبنم نعمت زاده لابد بهتر از من و شما می داند که در جامعه ما مقوله ساده رخت و لباس یک پدیده استراتژیک است، این پدیده با ایدئولوژی، اباحی گری، آنارشیستم ، صدور مجوز، ادامه فعالیت، میزان محبوبیت، برائت از اتهامات و هزار و یک تعریف عجیب و غریب دیگر، خط و ربط مستقیم دارد.