اندرو واتسون: 'تأثیرگذارترین' فوتبالیست سیاه‌پوستی که فراموش شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اندرو واتسون: 'تأثیرگذارترین' فوتبالیست سیاه‌پوستی که فراموش شد

او به ترویج سبک اسکاتلندی فوتبال، که متکی بر پاس دادن و دویدن بود، کمک کرد تا گام‌های اولیه در تکامل فوتبال به شکل امروزین آن، برداشته شوند.

او نقش "پروفسور اسکاتلندی" را بر عهده گرفت و به همتایان انگلیسی خود، هم در کورینتیان و هم در بسیاری از باشگاه‌های دیگر، دانش و شیوه پاس دادن پویاتر را آموزش داد. "شما می‌توانید به هر بازی فوتبال که در هر کجای جهان انجام می‌شود، فارغ از هر جنسیت و قومیت و فرهنگی نگاه کنید و روح اندرو واتسون را در آن بازی ببینید، زیرا آنها فوتبال را به شیوه او بازی می‌کنند.

مورخان، محققان و دانشگاهیان تلاش زیادی کرده‌اند تا میراث او را به معرض نمایش بگذارند. اما افشای آنچه از زندگی او بدست آمده چالش برانگیز شده است. واتسون در سن دو سالگی به بریتانیا رفت. او در برخی از بهترین مدارس انگلستان تحصیل کرد. خانواده او ثروت قابل توجه و ارتباطات قدرتمندی داشتند. "طوری که من بزرگ شدم، همیشه احساس می‌کردم بی‌ارزش هستم و هیچ اصل و نسبی ندارم. سیاه بودن هیچ احساس افتخار یا عزتی به من نمی‌داد. بنابراین دیدن شخصی مانند او، یکی از معماران اصلی بازی فوتبال، باعث شد به این نتیجه برسم که باید حتماً ارتباط و نسبت خودم را با او پیدا کنم."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مادر پویا بختیاری: آنان که قصد خاموش کردن صدای دادخواهی من را دارند سخت در اشتباهند🔺 ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری جوانی که در ۲۵ آبان ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری جان خود را از دست داد، در آستانه دومین سالگرد حوادث آبان با انتشار یک توییت بر تداوم اعتراض و دادخواهی خود تاکید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: پویا سمبل آزادیست وهرگز فراموش نمیشود ،اودر قلب های ما جای دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران می‌گوید که نمی‌خواهد موضوع «تبادل زندانیان» به مذاکرات هسته‌ای گره بخورد🔺 ایران می‌گوید که نمی‌خواهد موضوع «تبادل زندانیان» به مذاکرات_هسته‌ای گره بخورد ▪ جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته تعداد قابل توجهی از شهروندان کشورهای غربی، به ویژه آمریکا و بریتانیا را بازداشت کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید: حالا اینا که یکی از اون یکی پفیوزترن.....ولی فقط عکسایی که این رسانه از ظریف بی پدر میذاشت رو مقایسه کنید با عکسایی که از این مادر بخطا میذاره! هنوز متوجه نشدید که گروگان گرفتند؟ شما جاسوس رو حلوا حلوا میکنید الدنگ
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عکس روز: همانگونه که خدا آنها را آفرید | DW | 19.10.2021افغانستان؛ تا دمی بیاساید تصویری نمادین از خیابانی در کابل، پایتخت افغانستان. زندگی در این شهر با تکیه طالبان بر مسند امور از اساس دگرگون شد؛ تغییراتی که البته در این تصویر دیده نمی‌شوند. همان‌طور که این کودک حرکت دوچرخه را نمی‌بیند. عکس روز:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حکومت نقش پدری را دارد که فرزندان خود را به قتل می‌رساندچه ربطی به شاهنامه و سهراب و رستم و ... داشت. کیونش میخاست سیبیل ، سیبیل پرپشت و کلفت که توی غرب براش میزنند دسر سه جاف، کمبودی نداشت پسر مون بابت درپوش گذار چرند میگه! چون المانهایی که استفاده کرده ربطی به جمهوری اسلامی نداره.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: لبنانی‌هایی را که مانع اصلاحات و یا انتخابات می‌شوند، تحریم می‌کنیمسخنگوی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که این اتحادیه لبنانی‌هایی را که مانع اصلاحات و یا انتخابات می‌شوند، تحریم می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

با میلیاردهایی که باشگاه فوتبال خریده‌اند آشنا شوید | DW | 20.10.2021در سال‌های اخیر نظر میلیاردرهای جهان به باشگاه‌های فوتبال جلب شده و تلاش‌های زیادی برای خرید آن‌ها صورت می‌گیرد. در این گزارش تصویری میلیاردرهایی که باشگاه‌های فوتبال را خریده‌اند معرفی می‌کنیم.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »