انحلال پارلمان اسرائیل؛ لائیر لاپید نخست‌وزیر موقت می‌شود | DW | 20.06.2022

30/03/1401 09:50 ب.ظ

نخست‌وزیر و وزیر خارجه اسرائیل توافق کردند تا برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی در این کشور با انحلال پارلمان، زمینه را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم کنند. لائیر لاپید تا تشکیل دولت جدید نخست‌وزیر موقت خواهد بود.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه اسرائیل توافق کردند تا برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی در این کشور با انحلال پارلمان، زمینه را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم کنند. لائیر لاپید تا تشکیل دولت جدید نخست‌وزیر موقت خواهد بود. در همین حال حزب"فهرست متحد عربی" نیز در واکنش به درگیری‌های خشونت‌بار اخیر میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینیان تهدید کرده بود که از ائتلاف خارج خواهد شد.

در همین حال حزب"فهرست متحد عربی" نیز در واکنش به درگیری‌های خشونت‌بار اخیر میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینیان تهدید کرده بود که از ائتلاف خارج خواهد شد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

یه کاری کنند کلا اسراییل نجس رو انحلال کنن برگردن کشور خودشون همه اسراییلی های پست

لوازم خانگی از اول تیرماه ۱۰ تا ۱۵ درصد گران می‌شودپارسال نیز نرخ دولتی افزایش قیمت لوازم خانگی تا این حد اعلام شده بود اما تورم لوازم خانگی ۴۶ درصد و در برخی موارد بالاتر از این رقم گزارش شده است.

ادامه اعتراض‌ها در شهرهای مختلف ایران؛ از بازنشستگان تا رانندگان | DW | 19.06.2022ایران همچنان شاهد برگزاری تجمع‌های اعتراضی اصناف و گروه‌های مختلف اجتماعی است. شماری از بازنشستگان، رانندگان و خانواده معلم‌های بازداشت‌شده روز یکشنبه در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع زدند.

از احتمال «پیروزی نتانیاهو» تا هشدار علیه «اقدامات طائب» در ترکیهبقای دولت بنت یا سقوط آن، اعتصاب‌ معلمان و رانندگان اتوبوس، و نیز وضعیت گردشگران اسرائیلی در ترکیه از مهم‌ترین موضوع‌های رسانه‌های اسرائیل در روز یکشنبه بود.

افزاش ظرفیت نصب شده انرژی خورشیدی در ترکیه تا سال 2030انتظار می‌رود ظرفیت نصب شده انرژی خورشیدی در ترکیه تا سال 2030 از 30 گیگاوات فراتر رود. - خبرگزاری آناتولی

اقتصاد ایران؛ از این سرکوب قیمتی تا آن سرکوب قیمتی فرج استاین روزها میانگین قیمت دلار در سامانه نیما با وجود افزایش بیش از ۲۵ درصدی قیمت‌ها در بازار آزاد، در همان کانال قبلی باقی مانده است. نگاه بدبینانه و احتمالا واقع‌بینانه به این وضعیت حاکی از سرکوب قیمتی در بازار نیما است. اطلاع_رسانی گزارش arashhnia 👇

مصوبه حداکثر اجاره‌‌بها تا 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهرهای دیگر به تأیید سران قوا رسید- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimمصوبه حداکثر اجاره‌‌بها به تأیید سران قوا رسید مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد در تهران و ۲۰ درصد در شهرهای سراسر کشور مورد تایید شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار گرفت خب ، ضمانت اجرا؟ به صاحبخونه‌ام بگم دولت گفته ۲۰درصد؟ میگه خب برو از دولت خونه اجاره کن! مصوبه دولت خیلی داشت اما همه ۱۵۰ درصد رفتن بالا تنها راه کنترل اجاره بها بالا بردن سود بانکی با این تورم شدیده دولت هنوز نتوانسته با مصوبه قیمت یه خودرو را ثابت نگه داره تورم بالاست اجاره بها هم می‌ره بالا اجرايي نميشه آخه

دولت اسرائیل در نظر دارد با انحلال پارلمان (کنست) راه را برای برگزاری انتخابات زودهنگام هموار کند. شامگاه دوشنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) نفتالی بنت، نخست‌وزیر و رهبر حزب"یامینا" و یائیر لاپید، وزیر خارجه و رهبر حزب"یش عاتید" بر سر این موضوع به توافق رسیدند. قرار است تا تشکیل دولت جدید، لاپید مقام نخست‌وزیری را به طور موقت بر عهده بگیرد.نفتالی بنت در یک پیام تلویزیونی این اقدام را"تصمیمی درست" برای کشورش خواند. دولت ائتلافی اسرائیل از سال گذشته با مجموع هشت حزب با سیاست‌های بسیار متفاوت شروع به کار کرد. هدف مشترک این احزاب پایان دادن به نخست‌وزیری طولانی‌مدت بنیامین نتانیاهو بود. آنها هر چند به این هدف رسیدند، اما در پارلمان اکثریتی بسیار شکننده داشته‌اند. استعفای یکی از نمایندگان حزب یامینا در ماه فروردین موجب شد تا دولت اکثریت خود را در کنست از دست بدهد.

در همین حال حزب"فهرست متحد عربی" نیز در واکنش به درگیری‌های خشونت‌بار اخیر میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینیان تهدید کرده بود که از ائتلاف خارج خواهد شد.

بنت و لاپید اعلام کرده‌اند که هفته آینده لایحه انحلال دوره کنونی پارلمان را به رأی خواهند گذاشت.