انحصارطلبی، چه بلایی بر سر نمایش خانگی می‌آورد؟

12/06/1399 10:48:00 ق.ظ

انحصارطلبی، چه بلایی بر سر نمایش خانگی می‌آورد؟ | سریال‌سازی در نمایش خانگی به اندازه‌ای پیشرفت کرد که رقیبی جدی برای تلویزیون شد و به کسادی سریال‌های تکراری تلویزیون دامن زد. رقیبی که صداوسیما را به فکر انداخت که ، آن را تحت سیطره خود درآورد

تهران- ایرناپلاس- سریال‌سازی در نمایش خانگی به اندازه‌ای پیشرفت کرد که به عنوان یک رقیب جدی برای تلویزیون مطرح شد و به کسادی سریال‌های تکراری و ضعیف تلویزیون دامن زد. رقیبی که صداوسیما را به فکر انداخت که به جای رقابت، آن را تحت سیطره خود درآورد و شاید از تاخت‌وتاز بیشترش جلوگیری کند. نبود بخشی از محدودیت‌های تلویزیون، تنوع ژانر و انتخاب موضوع‌های روز جامعه در کنار بازیگران مطرح و...

نبود بخشی از محدودیت‌های تلویزیون، تنوع ژانر و انتخاب موضوع‌های روز جامعه در کنار بازیگران مطرح و معروف که اغلبشان در سینما فعالیت می‌کنند از دلایلی است که به مرور مخاطبان اندک سریال‌های تلویزیونی را از رسانه ملی دور کرد. هر چند گاهی اوقات انتقادهایی به محتوا و کیفیت برخی از این مجموعه‌ها چه به درست و چه به غلط وارد می‌شد، اما این رقیب تلویزیون به کار خود ادامه می‌داد و جلو می‌رفت تا جایی که صداوسیما از این اتفاق احساس خطر کرد.

صدور مجوز تولید و نمایش برعهده وزارت ارشاد است دو صنف سینمایی کانون کارگردانان و تهیه‌کنندگان هم اعتراض رسمی خود را درباره این مسئله با انتشار بیانیه‌هایی اعلام کردند؛ «کانون کارگردانان پیش از این هم مخالفت صریح خود را با واگذاری مجوز سریال‌های نمایش خانگی به صداوسیما اعلام‌ کرد و این‌ مساله را باعث تخریب روند این تولیدات دانست که می‌تواند صدها تن از اهالی سینما را در شرایط سخت این روزها مشغول به کار کند.» این بخشی از بیانیه کانون کارگردانان است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

صدمین سالروز اشغال بخارا به دست ارتش سرخ؛ بخارایی که به گردگردان افتاد - BBC News فارسیدر ماه سپتامبر سه جمهوری آسیای میانه جشن استقلال دارند: ازبکستان و تاجیکستان و سرانجام ترکمنستان. تضاد غریبی در این امر نهفته است که در همین ماه سپتامبر صد سال پیش امارتی سقوط کرد که این سه کشور را دربر داشت. در واقع، این کشورها که این روزها بیست‌ونهمین سالروز استقلال‌شان را تجلیل می‌کنند، از خاکستر سرزمینی برخاسته‌اند که صد سال پیش به چنگ بی‌امان ارتش سرخ افتاد و متلاشی شد.

نمایش تیم آکروباتیک ستارگان ترک به مناسبت «30 آگوست؛ عید پیروزی»

روایت رازآمیز کودکانی که به آسمان رفتند - BBC News فارسی۲۹ کودک و زنی حامله در بین ۱۷۶ مسافر هواپیمای اوکراین بودند که در صبح ۱۸ ام دی ماه پارسال هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت.

تلاش‌های‌ ناکامی که منجر به توافق تاریخی اسرائیل و امارات شدجزییات توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل در جلساتی با حضور نمایندگان دو کشور و همچنین آمریکا مشخص خواهد شد.

آیا وکیل من می‌تواند چک سفیدامضایی که بابت ضمانت نزد اوست به اجرا بگذارد؟

ماشینی که آینده رنو به موفقیت آن بستگی دارد - BBC News فارسیاین هفته در جهان خودرو؛ برنامه مدیر جدید رنو برای خروج از بحران و تحول در کارخانه، پرواز آزمایشی اولین ماشین پرنده ژاپنی، مدلی از ماشین جیمز باند برای کودکان و نامگذاری ماه‌نورد تویوتا.