انحصارطلبی، چه بلایی بر سر نمایش خانگی می‌آورد؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انحصارطلبی، چه بلایی بر سر نمایش خانگی می‌آورد؟ | سریال‌سازی در نمایش خانگی به اندازه‌ای پیشرفت کرد که رقیبی جدی برای تلویزیون شد و به کسادی سریال‌های تکراری تلویزیون دامن زد. رقیبی که صداوسیما را به فکر انداخت که ، آن را تحت سیطره خود درآورد

به گزارش ایرناپلاس، سوژه‌ها متنوع شده بود و دیگر خبری از داستان‌های همیشگی و قابل پیش‌بینی بیشتر سریال‌های تلویزیونی نبود. مردم با آثاری روبه‌رو بودند که بازیگران مطرح و مشهور سینمایی در آنها به ایفای نقش می‌پرداختند و تهیه‌کنندگان و کارگردانانی که بنا به هر دلیلی کمتر با تلویزیون همکاری می‌کردند سازنده آن آثار شده بودند.

همزمان با این روند زمزمه‌هایی از انتقال مجوز صدور مجوز سریال‌های نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما به گوش ‌رسید. مساله‌ای که در همان ابتدای کار، همه امیدوار بودند که اجرایی نشود و در حد همان شایعه و زمزمه باقی بماند.

در این‌باره و پیامدهای واگذاری مجوز صدور سریال‌های شبکه نمایش خانگی به صداوسیما با بیژن میرباقری کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون و همچنین امیر پورکیان کارگردان مجموعه «ممنوعه» که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد، به گفت‌وگو پرداختیم.بیژن میرباقری درباره تغییر مرجع صدور مجوز نمایش خانگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان صداوسیما به خبرنگار ایرناپلاس گفت:‌ تغییر مرجع صدور مجوز آثار نمایش خانگی و قرار دادن آنها در اختیار صداوسیما به نظر منطقی نمی‌آید.

میرباقری در این زمینه گفت: محدودیت‌ها که بسیار خواهد بود. چون مدیریت تلویزیون همواره مبنی بر مدیریت ترس بوده است و هر موضوعی را نمی‌پذیرد. همین امروز اگر بخواهیم سوژه‌ای را با تلویزیون کار کنیم می‌بینیم که نباید فلان موضوع را مطرح کنیم چون به گروهی برمی‌خورد و یا اصلا نباید به فلان موضوع بپردازیم چون به گروه دیگر برمی‌خورد و به همین ترتیب ایده‌ها و موضوع‌ها، کوتاه و کنار گذاشته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدمین سالروز اشغال بخارا به دست ارتش سرخ؛ بخارایی که به گردگردان افتاد - BBC News فارسیدر ماه سپتامبر سه جمهوری آسیای میانه جشن استقلال دارند: ازبکستان و تاجیکستان و سرانجام ترکمنستان. تضاد غریبی در این امر نهفته است که در همین ماه سپتامبر صد سال پیش امارتی سقوط کرد که این سه کشور را دربر داشت. در واقع، این کشورها که این روزها بیست‌ونهمین سالروز استقلال‌شان را تجلیل می‌کنند، از خاکستر سرزمینی برخاسته‌اند که صد سال پیش به چنگ بی‌امان ارتش سرخ افتاد و متلاشی شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نمایش تیم آکروباتیک ستارگان ترک به مناسبت «30 آگوست؛ عید پیروزی»
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روایت رازآمیز کودکانی که به آسمان رفتند - BBC News فارسی۲۹ کودک و زنی حامله در بین ۱۷۶ مسافر هواپیمای اوکراین بودند که در صبح ۱۸ ام دی ماه پارسال هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تلاش‌های‌ ناکامی که منجر به توافق تاریخی اسرائیل و امارات شدجزییات توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل در جلساتی با حضور نمایندگان دو کشور و همچنین آمریکا مشخص خواهد شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آیا وکیل من می‌تواند چک سفیدامضایی که بابت ضمانت نزد اوست به اجرا بگذارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ماشینی که آینده رنو به موفقیت آن بستگی دارد - BBC News فارسیاین هفته در جهان خودرو؛ برنامه مدیر جدید رنو برای خروج از بحران و تحول در کارخانه، پرواز آزمایشی اولین ماشین پرنده ژاپنی، مدلی از ماشین جیمز باند برای کودکان و نامگذاری ماه‌نورد تویوتا.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »