انجمن فلوت استانداردهای جهانی دارد/ فلوت در ایران تولید نمی‌شود اما تعمیرکار متخصص برایش داریم/ موفقیت خود را مدیون خانواده‌های کمال‌گرا هستیم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آذین موحد: انجمن فلوت استانداردهای جهانی دارد/ فلوت در ایران تولید نمی‌شود اما تعمیرکار متخصص برایش داریم/ موفقیت خود را مدیون خانواده‌های کمال‌گرا هستیم

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از اتفاقاتی که کمتر در ایران رخ می‌دهد، ایجاد تشکل‌های هنری موثر است. این روند ضعیف در تمام بخش‌های هنری وجود دارد و موسیقی نیز از این قضیه مستثنی نیست. البته در حال حاضر و طی سال‌های گذشته اغلب هنرها اعم از تئاتر، سینما، هنرهای تجسمی و ادبیات و شعر صاحب اتحادیه‌های مختلفی شده‌اند. به طور مثال در تئاتر «خانه تئاتر» را داریم که در راس انجمن‌های مرتبط قرار دارد.

آذین موحد که مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرده و فارغ‌التحصیل دکترا از دانشگاه «ایلینوی» در رشته نوازندگى فلوت است و همزمان به فراگیرى علم «اتنوموزیکولوژى» پرداخته، علاوه بر فعالیت‌های اجرایی و دانشگاهی و پژوهشی، بنیانگذار «انجمن فلوت ایران» نیز هست. در این زمینه واقعیتی وجود دارد. متاسفانه نظام خبرنگاری و رسانه‌ای طی این سال‌ها همواره فعالیت خودش را معطوف به جریان‌های پرطمطراق کرده‌ است. به طور معمول توجه رسانه‌ها به جریانات سطحی باعث می‌شود پرداختن به مقولات کیفی و توجه به فعالیت‌های بی‌حاشیه و تاثیرگذار فعالان عرصه موسیقی نادیده گرفته شود. امیدوارم این رویه تغییر کند و رسانه‌ها نسبت به موضوعات مهم و موثر توجه بیشتری نشان دهند.

یکی از اتفاقات مهم این است که شما به مدد وجود انجمن فلوت ایران اتفاقات و نحوه عملکرد نوازندگان فلوت را رصد می‌کنید و به لحاظ آماری و کیفی نیز در جریان امور قرار می‌گیرد. درست است؟ ما بخشی از موفقیت‌های به دست آمده را مدیون خانواده‌های عمیق و کمال‌گرای ایرانی هستیم که از اقصی نقاط کشور با وجود دشواری‌های بسیار، هرساله به اتفاق فرزندشان در سمینارهای انجمن فلوت شرکت می‌کنند. به طور کلی تعداد این افراد زیاد نیست. مثلا امسال، حدود شش نفر از شهرهای دیگر آمده بودند، اما حضور همین عده معدود نیز باعث خرسندی است. همین که در شهری چون کرمان اساتیدی حضور دارند اتفاق خوبی است.

خط فکری اعضای انجمن چقدر به تفکرات شما نزدیک است و در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برگزاری کنسرت چه فعالیتی دارید؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بسکتبال ایران در جام جهانی: از رقیبان ایران چه می‌دانیم؟تیم بسکتبال ایران در گروه C با اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم‌گروه است. دو پیروزی در این گروه صعود ایران را به مرحله بعدی تضمین می‌کند، جایگاهی که بسکتبال ایران هرگز به آن دست نیافته است. این مطلب نگاهی دارد به حریفان ایران در جام جهانی چین.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: هیچ نقشی در انفجار سکوی موشک ماهواره‌بر ایران در سمنان نداشتیم«ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. راستش ناهید۱ حالش خوب است و هم اکنون در آزمایشگاه مستقر است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رویترز: انفجار در سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایرانخبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است. تصاویر ماهواره ای منتشر شده که گفته می شود به یک مرکز فضایی ایران تعلق دارد، نشان دهنده یک ستون دود سیاه بر آمده از محلی شبیه به سکوی پرتاب است. همزمان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به گزارش های منتشر شده می گوید ماهواره ناهید-۱ سالم است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران در واکنش به تلاش «ناکام» برای پرتاب ماهواره: حال ناهید ۱ خوب استشرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs Inc ) که یک شرکت خصوصی است و از زمین تصویربرداری می‌کند، روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که انفجار موشکی بر روی سکوی پرتاب در یک مرکز فضایی در ایران که قرار بوده یک ماهواره را پرتاب کند نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل: ایران به ساخت کارخانه‌های موشک نقطه‌زن در لبنان سرعت داده استحزب‌الله تلاش برای تولید چنین موشک‌هایی را انکار و تهدید کرده است که پاسخ حمله اسرائیل را می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »