انجمن یوزپلنگ ایرانی: آمار سازمان حفاظت محیط زیست در مورد «تعداد یوزپلنگ‌ها» دقیق نیست

22/10/1400 07:10:00 ق.ظ

🔺نگرانی از انقراض یوزپلنگ ایرانی در حالی است که گروهی از فعالان محیط زیست ایران از جمله هومن جوکار، مدیر پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی (آسیایی)، از سال ۹۶ با اتهام‌های امنیتی در زندان به سر می‌برند. ⬇ بیشتر بخوانید:

نگرانی از انقراض یوزپلنگ ایرانی در حالی است که گروهی از فعالان محیط زیست ایران از جمله هومن جوکار، مدیر پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی (آسیایی)، از سال ۹۶ با اتهام‌های امنیتی در زندان به سر می‌برند. ایران در سال ۹۵ حدود ۴۷ هزار دلار از دفتر توسعه سازمان ملل دریافت کرد، اما این نهاد بین‌المللی بعد از بازداشت فعالان محیط زیست همکاری در پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی را متوقف کرد.

اواخر بهمن ماه سال ۹۸ پس از گذشت بیش از دوسال از بازداشت موقت هومن جوکار، سام رجبی، سپیده کاشانی، امیرحسین خالقی حمیدی، طاهر قدیریان، عبدالرضا کوهپایه، مراد طاهباز و نیلوفر بیانی، هشت فعال محیط زیست در ایران، سخنگوی قوه قضائیه از صدور مجموعا ۵۸ سال حکم زندان برای این فعالان محیط زیست خبر داد و اتهام برخی از آنها را «همکاری با آمریکا» و برخی دیگر را «جاسوسی» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» اعلام کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

استقبال سینماگران ایرانی از اکران آثارشان در استانبولبهرام رادان و ترلان پروانه بازیگران سرشناس سینمای ایران در مصاحبه اختصاصی با آناتولی از اکران خصوصی فیلم «گربه‌ سیاه» در استانبول ابراز رضایت کردند. - خبرگزاری آناتولی

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!

شماری از زنان در کابل با مطالبه مشارکت زنان در دولت تجمع کردندشماری از زنان روز سه‌شنبه، ۲۱ دی، در کابل با مطالبه مشارکت زنان افغانستان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی تجمع کردند. بر اساس فیلمی که خبرگزاری آماج‌نیوز منتشر کرده‌است، تجمع‌کنندگان...