انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت | DW | 04.04.2021

04/04/2021 05:18:00 ب.ظ

سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات 'مخالف‌اندیشان' علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.

مخالفان مقررات کرونایی, مخالف‌اندیشان

سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات ' مخالف‌اندیشان ' علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.

سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات ' مخالف‌اندیشان ' علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.

این تظاهرات از سوی مجموعه‌ای از مخالفان دولت آلمان موسوم به"مخالف‌اندیش" برگزار شده بود. در این اردوگاه شهروندانی با گرایش‌های راست افراطی و چپ شرکت دارند. در بسیاری تظاهرات‌های گذشته این مجموعه، به درگیری با پلیس انجامیده است.گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری

سفر به مایورکا فارغ از قرنطینهرئیس اتحادیه سفر آلمان می‌گوید، اکنون زمان بازگرداندن تحرک به گردشگری است. او موافق راهبرد دریافت"گواهی واکسیناسیون" کرونا و انجام تست‌های سریع کرونا برای احیای این صنعت است. این طرح حمایت سیاستمداران را نیز در بر دارد. اتحادیه اروپا در ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ تصمیم گرفت تا تابستان برای شهروندان اروپا گواهی واکسیناسیون مشترک صادر شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

تهران و 6 مرکز استان در ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتندتهران و 6 مرکز استان در ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران، تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

کهگیلویه و بویراحمد در بدترین شرایط کرونایی/ بیشترین موارد مثبت کرونا در بهمئی، کهگیلویه و دنارئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد که استان کهگیلویه و بویراحمد در بدترین شرایط کرونایی نسبت به 14 ماه گذشته بسر می برد.

اعمال مجدد محدودیت های کرونایی در جهان همزمان با عدم موفقیت در روند واکسیناسیونبا ناکام ماندن تلاش ها برای انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس، اعمال مقررات و محدودیت های کرونایی جدید در سراسر جهان از سر گرفته شده است. این تیتر خبری زدن اصلا با واقعیت تناسب نداره! امارهایی هم هستش که نشون میده توی امریکا و یک سری کشور دیگه واکسیناسیون خوب پیش میره و از میزان ابتلا کم کرده...

شادمانی در فرودگاه در روزهای کرونایی؛ وقتی اولین پرواز به زمین می‌نشیندتصاویری از اشک و شوق و شادمانی در فرودگاه وقتی قرنطینه اجباری مسافران برچیده می‌شود

فوت ۴۰۷ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته / ۳۵۵ شهر در وضعیت قرمز و نارنجیبنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته، ۴۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و با این احتساب مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسید.

آلمان انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات"مخالف‌اندیشان" علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران، تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.پرویز یزدان‌پناه در گفت‌وگو با ایلنا از یاسوج گفت: هم اکنون ۳۰۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۸۰ بیمار کرونایی قطعی و ۱۴ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.به گزارش ایسنا، قرنطینه های محلی و محدودیت های جدید کرونایی برای ده ها میلیون نفر از مردم کشورهای مختلف از هند گرفته تا آرژانتین در نظر گرفته شده است چرا که موارد جدید ابتلا به کروناویروس افزایش پیدا کرده و توزیع واکسن به دلیل کمبود یا در برخی کشورها به خاطر ترس از عوارض جانبی متوقف شده است.

بیش از ده هزار نفر، به طور عمده بدون ماسک و فاصله از یکدیگر، روز شنبه سوم آوریل (۱۴ فروردین) در مرکز شهر اشتوتگارت علیه سیاست کرونا دولت دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات از سوی مجموعه‌ای از مخالفان دولت آلمان موسوم به"مخالف‌اندیش" برگزار شده بود.04. در این اردوگاه شهروندانی با گرایش‌های راست افراطی و چپ شرکت دارند. یزدان پناه افزود: از هزار و ۱۸ نمونه پی سی آر ٤٥ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، دنا و چرام هستند. در بسیاری تظاهرات‌های گذشته این مجموعه، به درگیری با پلیس انجامیده است. همچنین 54 شهرستان از جمله 6 مرکز استان شامل اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. در تظاهرات روز شنبه اشتوتگارت صدها پلیس در صحنه حضور داشتند اما به دلیل عدم رعایت مقررات کرونایی از سوی تظاهرکنندگان، پلیس وارد عمل نشد. این محدودیت ها شامل هفت میلیون نفر دیگر از مردم چهار شهر دیگر کلمبیا نیز می شود.

این امر انتقادهای بسیاری را برانگیخت، زیرا شماری خبرنگاران از سوی تظاهرکنندگان مورد حمله قرار گرفته بودند. وزارت بهداشت ایران، سفرهای نوروزی را باعث آغاز پیک چهارم کرونا در این کشور می‌داند. رئیس سندیکای پلیس ایالت بادن-وورتمبرگ در این رابطه گفت، در حالی که در شهرهای دیگر مقامات انتظامی شهر و پلیس واکنش‌های سخت به این بی‌قانونی نشان می‌دهند، اما گویی که در اشتوتگارت همه چیز امکان‌پذیر است. او گفت که این گونه تظاهرات‌ها باید ممنوع اعلام شوند و مسئولیت آن با مقامات شهری است، اما پلیس مورد انتقاد قرار می‌گیرد، زیرا وارد عمل نشده است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری اجباری شدن تست کرونا برای مسافران عازم آلمان در ۲۲ مارس سال ۲۰۲۱ مقررات ورود به آلمان باز هم تشدید شد. بعد از توقف سفرهای توریستی به آلمان از این پس مقرر شد که مسافرانی که قصد بازگشت به این کشور را دارند باید قبل از پرواز تست کرونا بدهند؛ صرف نظر از این که وضعیت کشور مبدأ از نظر شیوع کرونا چه بوده باشد. مقامات ایتالیا اعلام کرده اند که محدودیتهای کرونایی در برخی مناطق این کشور از روزهای آینده برداشته می شوند و این در حالیست که هنوز نگرانی ها از آمار بالای فوتی ها و فشار بر کادر درمان به قوت خود باقیست.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری سفر به مایورکا فارغ از قرنطینه وزارت خارجه آلمان هشدار سفر به مایورکا را در روز یکشنبه ۱۴ مارس ۲۰۲۱ لغو کرد و از آن پس الزام به قرنطینه و تست کرونا برای مسافران بعد از بازگشت از مایورکا برداشته شد. از آن زمان به بعد رزرو سفر به مایورکا افزایشی قابل توجه یافته است. همچنین هشدار سفر به سایر جزایر بالئاری در غرب دریای مدیترانه و بخش‌هایی از خاک اسپانیا لغو شده است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری صنعت توریسم اروپا در تلاش برای جان به‌در بردن از بحران کرونا رئیس اتحادیه سفر آلمان می‌گوید، اکنون زمان بازگرداندن تحرک به گردشگری است. او موافق راهبرد دریافت"گواهی واکسیناسیون" کرونا و انجام تست‌های سریع کرونا برای احیای این صنعت است.

این طرح حمایت سیاستمداران را نیز در بر دارد. اتحادیه اروپا در ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ تصمیم گرفت تا تابستان برای شهروندان اروپا گواهی واکسیناسیون مشترک صادر شود. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بحث بر سر تسهیل سفر واکسینه‌شدگان یونان و اسرائيل روز نهم فوریه به تفاهم‌نامه‌ای دست یافتند که سفر متقابل شهروندان واکسینه‌‌شده‌ دو کشور را به صورت نامحدود امکان‌پذیر می‌سازد. در حال حاضر در اروپا بر سر این که واکسینه‌شدگان در اولویت سفرها قرار بگیرند یا نه، بحث و جدل به‌پاست. در حالی که آلمان در این زمینه احتیاط به خرج می‌دهد، کشورهایی مانند استونی، لهستان و ایسلند از تسهیل سفر دارندگان گواهی واکسیناسیون پشتیبانی می‌کنند.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری ۷۴ درصد کاهش گردشگری در سال ۲۰۲۰ این که کرونا چه بلایی بر سر گردشگری آورده را می‌توان از نتیجه تحقیقات سازمان گردشگری UNWTO دریافت. طبق این بررسی، در سال ۲۰۲۰ گردشگری در سراسر جهان ۷۴ درصد کاهش یافته و صدها میلیون شغل مربوط به آن از دست رفته است. چشم‌انداز توریسم در سال ۲۰۲۱ هم با توجه به محدودیت‌های جاری چندان رضایتبخش نیست. در سال گذشته اکثر مسافران تمایل به سفرهای درون‌کشوری، طبیعت‌گردی و سازگار با محیط زیست داشته‌اند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری لغو پروازها و حرکت قطارها در پکن صدها میلیون چینی با لغو برنامه‌های مسافرتی خود در سال نوی چینی در ۱۲ فوریه مواجه شدند.

در شروع مهم‌ترین فصل سفرهای مردم چین تردد وسایل نقلیه عمومی، به‌ویژه در پکن متوقف شد. در تمام کشور از مردم خواسته شد برای جلوگیری از شیوع شدیدتر کرونا از سفرهای خود چشم بپوشند، وگرنه ممکن است با"تعطیلی‌های گسترده" روبرو شوند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری توقف پروازهای بین‌المللی در اسرائيل اسرائیل از ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ و بعد از شیوع ویروس جهش‌یافته در بریتانیا پروازها را به مدت یک هفته متوقف کرد. هدف اسرائيل جلوگیری از شیوع هر چه بیش‌تر ابتلا به جهش جدید در این کشور بود. ۴۰ درصد موارد ابتلای جدید به کرونا در اسرائيل به این گونه جهش‌یافته سارس-کوو۲ مربوط می‌شود.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری باز شدن راه سفر به سریلانکا؛ اما تحت شروطی سخت در ژانویه ۲۰۲۱ بعد از بسته شدن مرز سریلانکا اعلام شد که گردشگران بین‌المللی می‌توانند بار دیگر از ۲۱ ژانویه به شرط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به سریلانکا سفر کنند. آن‌ها باید تست منفی کرونا ارائه دهند و ۱۴ روز در هتلی مخصوص قرنطینه شوند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری پمپی ایتالیا باز هم به‌روی علاقمندان گشوده شد با وجود تمدید محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا از ۱۸ ژانویه به چند موزه و نمایشگاه اجازه بازگشایی از دوشنبه تا جمعه داده شد. این مقررات تنها در مناطق زرد اعتبار دارد که از نظر شیوع کرونا در وضعیت بهتری به‌سر می‌برند. از جمله به مجموعه باستانی پمپی اجازه بازگشایی داده شد، چون این محوطه در منطقه کامپانیا که جزو مناطق زرد است قرار دارد.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری هجوم علاقمندان به اسکی بارش برف در مناطق کوهستانی آلمان باعث شد که علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی با وجود هشدارها از مناطق مختلف این کشور راهی مناطق برف‌گیر شوند. هجوم مردم به مناطقی مانند اینجا در"وینتربرگ" آلمان باعث شد که بسیاری از شهرداری‌ها تصمیم به مسدود کردن پیست‌های اسکی بگیرند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری تعطیلی پیست‌های اسکی در کره جنوبی از بیم ظهور موج سوم کرونا تمامی پیست‌های اسکی و مقاصد سفرهای زمستانی در کره جنوبی از ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ تا سوم ژانویه ۲۰۲۱ تعطیل شدند. به علاوه، به دستور چونگ سیه-کیون، نخست‌وزیر این کشور در ۲۲ دسامبر سال گذشته اجتماع بیش از چهار نفر نیز ممنوع اعلام شد. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری استرالیایی‌ها از سال ۲۰۲۱ باز هم سفر به نیوزیلند را از سر گرفتند نیوزیلند و کشور همسایه‌اش، استرالیا در صدد جان‌بخشیدن دوباره به صنعت گردشگری برآمدند.

بعد از ماه‌ها بسته‌شدن مرزهای بین دو کشور به دلیل شیوع کرونا، نیوزیلند در سال ۲۰۲۱ باز هم به گردشگران استرالیایی اجازه داد بدون قرنطینه وارد این کشور شوند. خود نیوزیلندی‌ها نیز توانستند از اکتبر ۲۰۲۰ باز هم به استرالیا سفر کنند، بی‌ آن‌که مجبور به قرنطینه شوند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بعد از هشت ماه سفر با کشتی"آیدا" باز هم امکان‌پذیر شد از پنجم دسامبر ۲۰۲۰ کشتی کروز"پرلا"، اولین کشتی ناوگان"آیدا" اجازه یافت مجددا برای سفرهای یک‌هفته‌ای عازم جزایر قناری شود. این کشتی که ظرفیت سه هزار و ۳۰۰ مسافر را دارد، با ۵۰ درصد ظرفیت خود عازم سفر شد. همه مسافران باید تست منفی کرونا که حداکثر ۷۲ ساعت قبل انجام شده را ارائه می‌کردند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقررات دورباشی در کشتی الزامی بود و مسافران تنها باید در سواحل گشت‌وگذار می‌کردند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری راه‌اندازی کوریدور مسافرتی میان هنگ‌کنگ و سنگاپور هنگ‌گنگ و سنگاپور هم دست‌ به کار شده و ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کردند که با به‌راه اندختن یک کوریدور مسافرتی قصد بسترسازی برای سفرهای دوجانبه را دارند. از ۲۲ نوامبر شهروندان این دو کشور می‌توانستند در صورت ارائه تست منفی کرونا به کشور دیگر پرواز کنند. با این تصمیم، هر روز یک پرواز برای یکی از این مقاصد مهیا شد. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بازگشایی ماچو پیچو هشت ماه بعد از تعطیلی ماچو پیچو‌، شهر باستانی اینکاها در پرو بعد از هشت ماه تعطیلی کرونایی باز هم به روی گردشگران باز شد.

مقام‌های پرو این منطقه را طی مراسمی اینکایی بازگشایی کردند. به منظور رعایت فاصله فیزیکی، روزانه به حداکثر ۶۷۵ توریست اجازه بازدید داده شد. این تعداد کم‌تر از یک‌سوم ظرفیت مجاز برای بازدید از این شهر است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری لغو کارناوال معروف ریودوژانیرو کارناوال ریودوژانیرو با هفت میلیون شرکت‌کننده و بازدیدکننده از بزرگ‌ترین جشن‌های جهان است. به دلیل پاندمی کرونا این کلان‌شهر برزیل برگزاری این کارناوال در سال ۲۰۲۱ را لغو کرد.

ریودوژانیرو در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ نیز کارناوال سامبادروم را به تعویق انداخته بود. برزیل با داشتن حدود ۱۶۰ هزار مورد فوت، بعد از آمریکا و هند بیشترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از شیوع کرونا را داشته است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بزرگ‌ترین اتحادیه خطوط بین‌المللی کشتی‌های مسافرتی صنعت سفرهای دریایی با کشتی‌های تفریحی (کروز) تست منفی کرونا را برای همه مهمانان و خدمه اجباری کرده است. بزرگترین اتحادیه خطوط بین‌المللی کروز (CLIA) هشتم اکتبر سال ۲۰۲۰ اعلام کرد: «ورود به کشتی تنها با داشتن تست منفی امکان‌پذیر است.» همه شرکت‌های کشتیرانی عضو، ملزم به رعایت مقررات جدید شدند.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بازگشایی تاج‌‌ محل معروفترین بنای توریستی هند بعد از شش ماه تعطیلی از ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰ تحت شروطی سخت‌گیرانه بازگشایی شد. روزانه تنها پنج‌‌ هزار بلیط آنلاین فروخته می‌شود. در ورودی تاج‌ محل دمای بدن بازدیدکنندگان اندازه‌گیری می‌شود. عکس سلفی مجاز اما عکاسی گروهی ممنوع است. تاج محل به میراث جهانی یونسکو تعلق دارد و هر سال میزبان هشت‌ میلیون بازدیدکننده است.

گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری خسارتی تاریخی بر پیکر صنعت توریسم بنا بر اعلام سازمان جهانی گردشگری در مادرید، پاندمی کرونا از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ به صنعت گردشگری ۴۶۰ میلیارد دلار (۳۸۸ میلیارد یورو) خسارت زده است. زیان وارده به درآمد این صنعت پنج برابر بحران مالی و اقتصادی سال ۲۰۰۹ محسوب می‌شود. شمار گردشگران در نیمه اول سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان ۶۵‌ درصد کاهش یافته است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری مرزهای استرالیا تا دسامبر بسته ماند استرالیا در سپتامبر ۲۰۲۰ ممنوعیت ورود به این کشور را برای سه ماه دیگر تمدید کرد. مرزهای استرالیا تا دست کم ۱۷ دسامبر به روی مسافران سایر کشورها بسته شد.

دولت اما اعلام کرد که شهروندان می‌توانند به‌زودی در سطح کشور مسافرت کنند. تنها ایالت ویکتوریا و کلان‌شهر آن ملبورن که در آن از اوایل ژوئیه تعطیلی‌ جدید به اجرا درآمد از این قاعده مستثنی ماند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری اجباری شدن تست کرونا به دستور ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، مسافرانی که از مناطق پرخطر قصد ورود به این کشور را داشتند، از هشتم اوت ۲۰۲۰ ملزم به تست کرونا شدند. در اوایل سال ۲۰۲۱ کشورهای زیادی در دنیا در رده مناطق پرخطر قرار گرفتند؛ از جمله آمریکا و برزیل. در حیطه اتحادیه اروپا نیز لوکزامبورگ، آنتورپ بلژیک و مناطق اسپانیایی آراگون، کاتالونیا و ناوارا مناطق پرخطر اعلام‌ شدند.

در همین زمینه: .