انتقاد ترامپ از بایدن در سخنرانی پذیرش نامزدی حزب جمهوری‌خواه - BBC News فارسی

07/06/1399 03:55 ق.ظ

دونالد ترامپ در آخرین شب گردهمایی جمهوری‌خواهان سخنرانی می‌کند

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی نطقی از کاخ سفید در آخرین شب گردهمایی جمهوری خواهان نامزدی حزب در انتخابات سوم نوامبر را پذیرفته است. او در مورد رقیب خود جو بایدن از حزب دمکرات گفت: 'در گذشته هرگز با گزینه ای روشن تر میان دو حزب، دو بینش، دو فلسفه و دو دستور کار روبرو نبوده ایم.' دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طی نطقی از کاخ سفید در آخرین شب گردهمایی جمهوری خواهان نامزدی حزب در انتخابات سوم نوامبر را پذیرفته است.

او در این نطق که ادامه دارد گفت: "هموطنانم، امشب سرشار از قدردانی و امید بی پایان، نامزدی حزب برای ریاست جمهوری ایالات متحده را می پذیریم."

"در دوره جدید به عنوان رئیس جمهور، بار دیگر بزرگترین اقتصاد در تاریخ را خواهیم ساخت - به سرعت به اشتغال کامل، درآمد فزاینده و رفاه بی سابقه باز می گردیم" و افزود که آمریکا تحت هدایت او در برابر "همه تهدیدها" امنیت خواهد داشت.

او در این نطق بار دیگر از توافق اتمی قدرت ها با ایران، برجام، انتقاد کرد و از تصمیم برای کشتن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی حمله ای هوایی در عراق دفاع کرد.او گفت: "در گذشته هرگز با گزینه ای روشن تر میان دو حزب، دو بینش، دو فلسفه و دو دستور کار روبرو نبوده ایم." headtopics.com

او در مورد رقیب خود جو بایدن از حزب دمکرات گفت: "ما چهار سال گذشته را صرف جبران خساراتی کرده ایم که جو بایدن در ۴۷ سال گذشته به بار آورده است. در گردهمایی دمکرات ها، به سختی کلمه ای درباره دستور کار آنها شنیدیم. اما دلیلش این نیست که آنها برنامه ای ندارند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

انتقاد از عرضه ماسک در خارج از داروخانه / تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه خدمات داروییرییس انجمن داروسازان تهران ضمن انتقاد از تعدد نهادهای تصمیم گیر در حوزه داروخانه ها گفت: جامعه داروسازی این گلایه را دارد که در شرایطی که در هر مغازه و ایستگاه مترو و... ماسک و ضدعفونی‌کننده با هر قیمتی و بدون کیفیت عرضه می‌شود، اما تمام نظارت‌ها بر روی داروخانه متمرکز شده است. در حالی که ما مدعی هستیم که چرا سازمان تعزیرات و .... اجازه دادند که ماسکی بیرون از داروخانه عرضه شود. فضاهای بیرون داروخانه باید کنترل می‌شد.

گروسی: تاریخ بازرسی از دو محل در ایران 'بسیار زود' خواهد بودمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران از قریب الوقوع بودن زمان بازرسی از دو محل جدید در ایران خبر داد.

بیش از ۵۰ درصد فروش دارو در اختیار دولت/ بازار کار داروسازی در حال اشباعنایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه بازار کار داروسازی در کشور و در داروخانه ها در حال اشباع است، از بی توجهی به حضور داروسازان در بیمارستانها و بالین انتقاد و بر لزوم بازتعریف جایگاه داروسازان در نظام سلامت و ایجاد زمینه های جدید اشتغال در این حوزه تاکید کرد.

شیوع شتابان کرونا در ایتالیا و فیلیپین؛ تلفات در ایران از ۲۱ هزار نفر گذشتهمزمان با عبور تعداد جانباختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران از مرز ۲۱ هزار نفر، شیوع ویروس کرونا در ایتالیا به بالاترین حد در سه ماه گذشته رسید و فیلیپین نیز به کانون جدید همه‌گیری این ویروس بدل شد.

وضعیت در رامسر فراتر از قرمز/ ۸۳۳ بیمار کرونایی در مازندران بستری هستندبا وجود آنکه مسئولان ستاد استانی مقابله با کرونا معتقد هستند میزان مرگ و میر در مازندران در موج دوم شیوع ویروس کرونا حدود ۲ درصد کاهش یافت اما وضعیت بسیاری از شهرستان ها این استان قرمز است و این وضعیت در برخی شهرستان ها همانند رامسر از قرمز نیز فراتر رفته است.

افزایش اضطراب معلمان در استفاده از فناوری و حضور در فضای مجازیافزایش اضطراب معلمان در استفاده از فناوری و حضور در فضای مجازی به گفته رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اضطراب معلمان و خانواده‌ها در استفاده از فناوری‌های جدید و حضور در فضای مجازی افزایش یافته است.