انتقال نفت شرکت بی‌پی از تنگه هرمز با نفتکش‌های اجاره‌ای | DW | 30.07.2019

30/07/2019 09:13:00 ب.ظ

مدیر مالی شرکت بی‌پی که در گذشته بریتیش پترولیوم نامیده می‌شد گفت که در کوتاه مدت نفتکشی با پرچم این شرکت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد. او دلیل تصمیم بی‌پی را تلاش ایران برای توقیف یکی از نفتکش‌های این شرکت اعلام کرد.

تنگه هرمز, بی پی

مدیر مالی شرکت بی‌پی که در گذشته بریتیش پترولیوم نامیده می‌شد گفت که در کوتاه مدت نفتکش ی با پرچم این شرکت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد. او دلیل تصمیم بی‌پی را تلاش ایران برای توقیف یکی از نفتکش ‌های این شرکت اعلام کرد.

مدیر مالی شرکت بی‌پی که در گذشته بریتیش پترولیوم نامیده می‌شد گفت که در کوتاه مدت نفتکش ی با پرچم این شرکت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد. او دلیل تصمیم بی‌پی را تلاش ایران برای توقیف یکی از نفتکش ‌های این شرکت اعلام کرد.

مدیر مالی بی‌پی افزود که این شرکت نفت و گاز در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای عبور کشتی‌هایش از تنگه هرمز ندارد و نفت را به وسیله نفتکش‌های اجاره‌ای به خارج این منطقه منتقل می‌کند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبرایان گیلواری گفت: «ما به انتقال نفت از این گذرگاه ادامه خواهیم داد، اما شما در کوتاه مدت نفتکشی را در این جا نخواهید دید که با پرچم بی‌پی حرکت کند.»

گیلواری این سخنان را در میانه گزارشی ایراد کرد که درباره درآمد شرکت بی‌پی می‌داد. به گفته او، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی درآمد این شرکت به دلیل افزایش تولید نفت و گاز به گونه‌ای دور از انتظار افزایش یافته است.در یک ماه گذشته تنش‌های میان ایران و بریتانیا بالا گرفته است. بریتانیا در روز ۴ ژوئیه نفتکش گریس ۱ را در جبل الطارق با این استدلال توقیف کرده بود که نفت ایران را به سوریه حمل و با آن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دولت بشار اسد را نقض می‌کند. اما ایران این اتهام را رد کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

دشمنی با جمهوری اسلامی خسران دنیا و آخرت دارد. hsr

ویدئو؛ زورآزمایی با انگشت شست دست در بریتانیا🔷مسابقه زورآزمایی با انگشت شست دست در بریتانیا 🎥ویدئوی بدون شرح را ببینید 🔽

غول چینی تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«غول چینی تحریم‌های_آمریکا را بی‌اثر کرد» شرکت چینی هوآوی که از دو ماه پیش و با دستو ترامپ در فهرست سیاه بازار آمریکا قرار گرفته از رشد ۲۳ درصدی درآمد خبر داده است

وزیر خزانه‌داری آمریکا این هفته در چین در مذاکرات تجاری شرکت می‌کندوزیر خزانه‌داری آمریکا این هفته در چین در مذاکرات تجاری شرکت می‌کند منوشن پیشتر به شبکه خبری «سی ان بی سی» گفت او و مقام های چینی مسائل بسیاری را به بحث خواهند گذاشت. او بعدتر در کاخ سفید اذعان کرد که انتظار ندارد تمام این مسائل حل شود.

اطلاعیه درباره کارت سوخت المثنیشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای موارد قبلی درخصوص کارت سوخت المثنی را یادآوری کرد. کارت_سوخت حسب تجربه موجب فساد است. این اقدام کار اشتباهی است

#شما: 'پدر کامیون‌سازی ایران' درگذشتبه پدر کامیون سازی ایران معروف بود. اصغر قندچی از بزرگان صنعتی ایران و موسس شرکت ایران کاوه است. او در هفت مرداد ۱۳۹۸ چشم از جهان فروبست. انسان نازنینی بود مدتی برایشان کفی میساختیم -در تعداد زیاد-بسیار دقیق و خوش حساب بودند

رشد ۲۳ درصدی درآمد غول چینی؛ مدیرعامل هوآوی: تحریم‌های آمریکا را خنثی کردیمشرکت چینی هوآوی که از دو ماه پیش و با دستور دونالد ترامپ در فهرست سیاه بازار آمریکا قرار گرفته از رشد ۲۳ درصدی درآمد و تحقق سود ۸.۷ درصدی خبر داد.

«شرکت نفت و گاز بریتانیایی"بی‌پی" (بریتیش پترولیوم سابق) از تاریخ دهم ژوئيه (۱۹ تیر) هیچ یک از نفتکش‌هایش را از تنگه هرمز عبور نداده است، یعنی از تاریخی که ایران تلاش کرده تا یکی از کشتی‌های این شرکت را توقیف کند.دوره آینده این مسابقات سال ۲۰۲۰ در ماه ژوئیه (تیر و مرداد) در شرق انگلستان برگزار خواهد شد.خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، شرکت چینی هوآوی که از دو ماه پیش و با دستور دونالد ترامپ در فهرست سیاه بازار آمریکا قرار گرفته از رشد 23 درصدی درآمد و تحقق سود 8.بخش انگلیسی صدای آمریکا - استیو منوشن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، این هفته برای دو روز مذاکره به منظور پایان دادن به یک سال جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان به چین می رود.

» این خبر را برایان گیلواری، مدیر مالی بی‌پی، سه‌شنبه ۳۰ ژوئيه (۸ مرداد) اعلام کرد. مدیر مالی بی‌پی افزود که این شرکت نفت و گاز در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای عبور کشتی‌هایش از تنگه هرمز ندارد و نفت را به وسیله نفتکش‌های اجاره‌ای به خارج این منطقه منتقل می‌کند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید برایان گیلواری گفت: «ما به انتقال نفت از این گذرگاه ادامه خواهیم داد، اما شما در کوتاه مدت نفتکشی را در این جا نخواهید دید که با پرچم بی‌پی حرکت کند. مدیرعامل هوآوی همچنین تایید کرد که فروش این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند نیز 24 درصد رشد داشته به طوری در نیمه اول سال 2019 میلادی 118میلیون دستگاه از محصولات هوآوی فروخته شده است.» گیلواری این سخنان را در میانه گزارشی ایراد کرد که درباره درآمد شرکت بی‌پی می‌داد. به گفته او، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی درآمد این شرکت به دلیل افزایش تولید نفت و گاز به گونه‌ای دور از انتظار افزایش یافته است. در این مذاکرات که سه شنبه آینده در شانگهای برگزار می شود، رابرت لایتهایزر، نماینده آمریکا در مذاکرات تجاری، هم حضور خواهد داشت.

در یک ماه گذشته تنش‌های میان ایران و بریتانیا بالا گرفته است. البته هوآ تایید کرده که تحریم‌های ایالات متحده علیه شرکت هوآوی بر سهم بازار بین‌المللی این شرکت ولی در مجموع تحریم‌ها نقش قابل توجهی در روند رو به رشد این شرکت نداشته است. بریتانیا در روز ۴ ژوئیه نفتکش گریس ۱ را در جبل الطارق با این استدلال توقیف کرده بود که نفت ایران را به سوریه حمل و با آن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دولت بشار اسد را نقض می‌کند. اما ایران این اتهام را رد کرده است. در روز ۱۹ ژوئيه سپاه پاسداران نفتکش بریتانیایی استینا ایمپرو را توقیف کرد. اعمال محدودیت‌های تازه برای فعالیت شرکت‌های خارجی به ویژه چینی‌ها در آمریکا پس از آن صورت گرفت که ترامپ از یک سال پیش تاکنون به جنگ تجاری با چین دامن زده است. استدلال ایران برای این عمل این بود که کشتی مزبور قوانین بین‌المللی دریانوردی را نقض و سیستم راه‌یابی‌اش را خاموش کرده و مواد آلاینده محیط زیست حمل می‌‌کرده است.

هر دو کشور لقب"دزد دریایی" به همدیگر داده‌اند. به گزارش رویترز، در آغاز ماه ژوئيه سه کشتی ایرانی کوشیدند تا راه عبور نفتکشی متعلق به شرکت بی‌پی از تنگه هرمز را ببندند، اما در پی اخطار یک کشتی جنگی بریتانیایی عقب‌نشینی کردند.. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در این میان بحث درباره تشکیل ائتلاف نظامی اروپایی برای تامین تردد آزانه و امن کشتی‌های تجاری از تنگه هرمز ادامه دارد. این پیشنهاد را حدود یک هفته پیش بریتانیا پس ازتوقیف نفتکش استینا ایمپرو مطرح کرد. اما پس از نخست وزیر شدن بوریس جانسون دولت بریتانیا مایل است که ائتلاف نظامی یادشده با مشارکت اروپایی‌ها و حمایت آمریکا تشکیل شود.

در میان سیاستمداران آلمانی مخالفت بخصوص با شرکت در ائتلافی نظامی با مشارکت آمریکا بالاست. در همین زمینه: .