انتقاد شدید سازمان بهداشت جهانی از بی‌عدالتی در توزیع واکسن کرونا | DW | 19.01.2021

30/10/1399 10:33 ق.ظ

رئیس سازمان بهداشت جهانی از شکاف عمیق بین کشورهای ثروتمند و کشورهای فقیر در دسترسی به واکسن کرونا انتقاد کرده است. تدروس آدهانوم گفته است که در یک کشور فقیر تا کنون فقط ۲۵ دوز واکسن کرونا توزیع شده است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی از شکاف عمیق بین کشورهای ثروتمند و کشورهای فقیر در دسترسی به واکسن کرونا انتقاد کرده است. تدروس آدهانوم گفته است که در یک کشور فقیر تا کنون فقط ۲۵ دوز واکسن کرونا توزیع شده است. تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی در نطق خود در این جلسه توزیع ناعادلانه واکسن کرونا در جهان را جلوه‌ای از سقوط اخلافی فاجعه‌بار دانست.

او گفت، در حالی که ۴۹ کشور ثروتمند جهان تا کنون موفق به تزریق ۳۹ میلیون واکسن کرونا شده‌اند، کشورهای فقیر از دسترسی به این واکسن محروم مانده‌اند.

تدروس آدهانوم در سخنرانی خود به کشوری اشاره کرد که تا کنون تنها ۲۵ مورد از تزریق واکسن کرونا داشته است.رئيس سازمان بهداشت جهانی گفته است: «در یکی از فقیرترین کشورهای جهان تنها ۲۵ مورد از تزریق واکسن کرونا گزارش شده است، نه ۲۵ میلیون، نه ۲۵ هزار! فقط ۲۵ واکسن." او نام این کشور را رسانه‌ای نکرده است.

آدهانوم در انتقاد خود از کشورهای ثروتمند آنها را به حرکت بر اساس اصل"نخست خودم" متهم کرد و گفت که تلاش این کشورها برای دریافت بیشتر واکسن کرونا همچنان ادامه دارد. رئیس سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد که در کل سال ۲۰۲۰ مجموعا ۴۴ قرارداد خرید با شرکت‌های تولید‌کننده واکسن کرونا امضا شده است. این در حالی است که تنها ظرف چند روز نخست سال جاری میلادی ۱۲ قرارداد از سوی کشورهای ثروتمند برای خرید واکسن کرونا به امضا رسیده است. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

این سازمان‌های جهانی مگه بجز انتقادکردن و ابراز نگرانی و محکوم کردن و این مزخرفات کار دیگه‌ای بلدن؟

سازمان جهانی بهداشت از ملی‌گرایی در زمینه واکسن انتقاد کرد - BBC News فارسیسازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند به خاطر دعوا و منازعه بر سر واکسن کرونا انتقاد کرده است. تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به ملی‌گرایی در زمینه واکسن هشدار داده و گفته چنین مساله‌ای می‌تواند باعث گسترش همه‌گیری شود. سازمان بهداشت جهانی خودت خائن ترین سازمان جهانیه که باعث شیوع گسترده کرونا در کل دنیا شد یه آدم بی لیاقت بی کفایت که مسئول مرگ هزاران هزار ادم بیگناه شد حالا اگر هر انتقادی واسه واکسن میکنه به فکر جیب و مشروعیت از دست رفته خودشه نه واسه جان آدمها سلزمان بهداشت جهانی عبارت بسیار مشهور ولی نادرستیه. چون سازمان‌ها جهانی و محلی دارن نه بهداشت. پس عنوان درست: سازمان جهانی بهداشت

انتقاد روحانی از مردم، منتقدان واکسن روسی و وزیر بهداشت | DW | 17.04.2021رئیس دولت دوازدهم و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه ضد و نقیض‌گویی‌های هفته‌های اخیر درباره اوج‌گیری دوباره بیماری کووید۱۹ در ایران، تاکید کرد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم یکی از علت‌های اصلی این وضعیت است. تو ايران همه چي تقصيره مردمه. تقصير مردمه كه شما الان دارين حكومت ميكنين، تقصير مردمه الان شما زنده هستين، تقصير مردمه كه شما رو از تو زباله ها آوردن گذاشتن تو راس مملكت. تو دهن پدرتان كثافت فيل دريايي و درون مادرتان خرطومش، كه شما اينقدر ظالم و دروغگو هستيد. واکسیناسیون نکردن عامل کلیدیه، گفتم کلید چون تخصصت کلیده! ولی متاسفانه کلیدات هیچ قفلی رو باز نمیکنه چون ملی علی کلوم در رو کشیده!!

نگرانی «شدید» چین از درگیری‌ اسرائیل و فلسطینی‌ها و درخواست «اقدام عملی» سازمان مللدر زمانی نه چندان دور، این پکن بود که از سوی ایالات متحده به دلیل حمایتهایش از کودتای میانمار سرزنش می‌شد. چین پیش از این از حق وتوی خود استفاده کرده بود تا مانع از آن شود که شورای امنیت کودتای نظامی میانمار را محکوم کند. چین جان لطفا کسی دخالت نکنه چین که خودش پدر تروریستاس😂😂 البته پدر حامیِ تروریستا

هشدار سازمان هواشناسی درباره خشکسالی شدید در بیشتر نقاط ایران

انتقاد شدید پژوهشگران آمریکایی از گزارش جدید آسترازنکا | DW | 23.03.2021یک کمیسیون تخصصی در آمریکا گزارش جدید آسترازنکا را زیر سئوال برده‌ و آن را بر پایه‌ داده‌های قدیمی دانسته است. همزمان سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که راهکارهای مبارزه با کرونا را نباید تنها در واکسیناسیون خلاصه کرد. سازمان بهداشت جهانی هنوز نتوانسته نتیجه درستی از تحقیقات در چین را علنی کند چون یا بدست نیاورده یا نتوانسته است ،با توجه به لخته شدن خون در مغز پس از تزریق آسترازنکا و در پی آن فوت اشخاص هشدار این سازمان محل تردید نیست؟

جلسه افتتاحی شورای اجرایی سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه ۲۹ دی (۱۸ ژانویه) در ژنو کار خود را آغاز کرد. این نشست چند روز ادامه خواهد داشت.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی در نطق خود در این جلسه توزیع ناعادلانه واکسن کرونا در جهان را جلوه‌ای از سقوط اخلافی فاجعه‌بار دانست.

او گفت، در حالی که ۴۹ کشور ثروتمند جهان تا کنون موفق به تزریق ۳۹ میلیون واکسن کرونا شده‌اند، کشورهای فقیر از دسترسی به این واکسن محروم مانده‌اند.

تدروس آدهانوم در سخنرانی خود به کشوری اشاره کرد که تا کنون تنها ۲۵ مورد از تزریق واکسن کرونا داشته است.رئيس سازمان بهداشت جهانی گفته است: «در یکی از فقیرترین کشورهای جهان تنها ۲۵ مورد از تزریق واکسن کرونا گزارش شده است، نه ۲۵ میلیون، نه ۲۵ هزار! فقط ۲۵ واکسن." او نام این کشور را رسانه‌ای نکرده است.

آدهانوم در انتقاد خود از کشورهای ثروتمند آنها را به حرکت بر اساس اصل"نخست خودم" متهم کرد و گفت که تلاش این کشورها برای دریافت بیشتر واکسن کرونا همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد که در کل سال ۲۰۲۰ مجموعا ۴۴ قرارداد خرید با شرکت‌های تولید‌کننده واکسن کرونا امضا شده است. این در حالی است که تنها ظرف چند روز نخست سال جاری میلادی ۱۲ قرارداد از سوی کشورهای ثروتمند برای خرید واکسن کرونا به امضا رسیده است.

تدروس آدهانوم کشورهای ثروتمند را فراخواند، به تعهدات خود پایبند مانده و در زمینه توزیع‌عادلانه‌تر واکسن کرونا در جهان گام بردارند.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیوناین صحنه به دوران پیش از آغاز پاندمی کرونا برنمی‌گردد، بلکه تصویری است که ریو دو ژانیرو در روز شنبه گذشته (۲۸ دی / ۱۶ ژانویه) شاهد آن بوده است. برزیل از کشورهایی که از لحاظ شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا ضربه‌های زیادی خورده است، اما به نظر می‌رسد که شماری از مردم به محدودیت‌ها و خطرات پاندمی توجهی ندارند.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونکوپاکابانا و ایپانما که از سواحل تفریحی ریو دو ژانیرو محسوب می‌شوند، در آخر هفته‌ای که گذشت، شاهد ازدحام شدیدی بودند، گویی پدیده‌ و بحرانی به نام کرونا وجود ندارد.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیوناکثر کسانی که راهی ساحل شده بودند، نه از ماسک ایمنی استفاده می‌کردند و نه به فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر نکات بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا توجهی داشتند.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونبرزیل از جمله کشورهایی است که از لحاظ شمار مبتلایان کرونا و قربانیان کووید ۱۹ در رده‌های بالا قرار دارد. تا کنون بیش از ۸ میلیون و ۴۸۸ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده و نزدیک به ۲۰۹ هزار نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند. مردم علی‌رغم این آمار نگران‌کننده به ساحل‌های تفریحی هجوم آورده بودند.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیوننمایی از ازدحام مردم در ساحل تفریحی ایپانما از زاویه‌ای دیگر.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونکریستینا باروس، پژوهشگر برزیلی، در گفت‌وگو با شبکه خبری"جی ۱" اظهار داشته است که در برزیل مردم پاندمی را دیگر بی‌اهمیت جلوه می‌دهند و از محدودیت‌هایی ناشی از آن خسته شده‌اند. به گفته او، دیگر نمی‌توان"وجدان مردم را در ارتباط با خطرات کرونا خطاب قرار داد".

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیوندر حالی که شهروندان ریو دو ژانیرو برای تفریح راهی ساحل شده‌اند، بیمارستان‌های ایالت آمازون در وضعیت بحرانی شدیدی به سر می‌برند. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راست‌گرای برزیل، از آغاز پاندمی کرونا تا کنون همواره سعی کرده که خطرات ناشی از آن را بی‌اهیمت جلوه دهد و در این اواخر حتی از ناکارآمد بودن تزریق واکسن کرونا سخن گفته است.

تصاویری از غوغا در سواحل برزیل هم‌زمان با آغاز واکسیناسیونبا وجود این، کمپین تزریق واکسن کرونا در برزیل اکنون آغاز شده است و واکسن‌های تولیدی شرکت‌های سینوواک و آسترازنکا در برزیل مجوز گرفته‌اند. کالزاناس (وسط) که پرستاری ۵۴ ساله است، نخستین فرد در برزیل بود که واکسن کرونا را دریافت کرد.