انتقاد پزشکان فرانسوی از فروش میلیون‌ها ماسک در فروشگاه‌ها

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«نقاب‌ از چهره می‌افتد»؛ انتقاد پزشکان فرانسوی به فروش میلیون‌ها ماسک

عرضه میلیون‌ها ماسک در فروشگاه فرانسه از روز دوشنبه ۴ ماه مه آغاز می‌شود. انتشار این خبر اعتراض گسترده پزشکان و کادر درمانی این کشور را برانگیخته است.

فرانسه در هفته‌های نخست شیوع ویروس کرونا با کمبود شدید ماسک، به‌ویژه برای کادر درمانی مواجه شد. دست‌کم ده‌ها پزشک و پرستار در بیمارستان‌ها و مطب‌های این کشور به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. این وضعیت باعث انتقاد گسترده کارکنان بخش بهداشت و درمان و همچنین سیاستمداران و اندیشمندان به رویکردهای دولت‌های دهه اخیر فرانسه شد.ویروس کرونا، قحطی ماسک و بحران بی‌اعتمادی در فرانسه

هفت تشکل صنفی پزشکان و پرستاران فرانسه روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای مشترک با عنوان «نقاب ها می‌افتند» نسبت به برنامه فروش میلیون‌ها ماسک محافظتی در فروشگاه‌های این کشور اعتراض کردند:‌ «۵۰ میلیون ماسک اینجا، ۱۰۰ میلیون ماسک جای دیگر: این مصداق مناقصه‌ای شرم‌آور است.» بیانیه پزشکان این پرسش را مطرح می‌کند که «چطور در زمانی که هنوز کادر درمانی توانایی تهیه ماسک کافی ندارد، چنین ارقامی از عرضه در فروشگاه‌ها منتشر می‌شود.

همزمان مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای لُکلر هم با رد شایعه وجود انبارهای احتکار ماسک گفت: «اگر شاهد رسیدن فوری سفارش‌های ماسک هستیم، علت آن تنها این واقعیت است که فعالیت تولیدی از چین از سر گرفته شده و همچنین ظرفیت تولید کارخانه‌های فرانسوی افزایش پیدا کرده است.»شرکت کارفور فرانسه در پاسخ به پرسش یورونیوز درباره چگونگی فروش ماسک گفت: « از روز دوشنبه ۱۰ میلیون ماسک جراحی یک‌بار مصرف با قیمت کمتر از ۶۰ سنت به فروش می‌رسد.

فروش عمومی ماسک در فرانسه در حالی آغاز می‌شود که منتقدان دولت امانوئل ماکرون می‌گویند اگر استفاده از ماسک برای همه اجباری شود، این کالای بهداشتی باید به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کردفروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کرد ماموران پلیس با دستگیری فردی که در حال فروش ماسک در خیابان بود به باندی حرفه‌ای که از بیش از ۲۰۰ خودرو در پایتخت سرقت کرده بود، رسیدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حال این روزهای بازار ضدعفونی‌کننده‌ها؛ از قیمت‌های مصوب تا نرخ‌های فروش متنوعتهران- ایرناپلاس- سازمان حمایت می‌خواهد قیمت ژل دست ۳۰۰ میلی‌لیتری در ۲۵ هزار تومان باشد، اما این قیمت یک محصول ۱۰۰ میلی‌لیتری در بازار است. این اختلاف قیمت در ماده اولیه تولید این محصولات یعنی الکل نیز دیده می‌شود؛ از ۱۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان برای هر لیتر.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

گلچینی از ویدئوهای بدون شرح هفته از آمریکا تا استرالیا و چینتمام ویدیوهای بدون شرح این هفته همچون زندگی ما متاثر از ویروس کروناست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انجام تست جدید کرونا از مسافران کشورهای پرخطرمدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی: از مسافرانی که مبدا آنها کشورهای پر خطر اروپایی و آمریکا باشد، تست کرونا گرفته می‌شود و به مدت ۲ هفته در منازل خود قرنطینه خواهند شد تست مخاط به عنوان دقیق‌ترین تست کروناست و طی ۲۴ ساعت به مسافر اعلام می‌شود عجب !!! خودتون تو دنیا پخش کردید حالا ادای تنگا رو در میارید ؟! زمانی که ماهان نباید چین می‌رفت و رفت یادمون نرفته ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون جالبه اون زمان كه مبدا الودگي چين پوفيوز بود اين كارو نميكردن!!حالا كشور هاي اروپا و امريكا شده پر خطر؟!؟!😂😂 ای کاش حجت الاسلام های چینی را هم در بهمن ماه هنگام بازگشت به ایران قرنطینه میکردید تا امروز چند هزار کشته نمیدادیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در پرو؛ خروج شهروندان از خانه‌ها برای تامین مخارج زندگیتعداد زیاد مراجعه به بیمارستان‌ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »