انتقال مور گیلبرت به مکانی نامعلوم؛ استرالیا خواستار توضیح ایران شد | DW | 26.10.2020

05/08/1399 03:46:00 ب.ظ

وزیر خارجه استرالیا پس از انتشار خبر انتقال کایلی مور گیلبرت، پژوهش‌گر استرالیایی از زندان قرچک به مکانی نامعلوم خواستار توضیح ایران شد. کایلی مور گیلبرت به اتهام جاسوسی در ایران محبوس است.

وزیر خارجه استرالیا پس از انتشار خبر انتقال کایلی مور گیلبرت، پژوهش‌گر استرالیایی از زندان قرچک به مکانی نامعلوم خواستار توضیح ایران شد. کایلی مور گیلبرت به اتهام جاسوسی در ایران محبوس است. کایلی مور گیلبرت استاد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه ملبورن است. او در سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۱۳۹۷) پس از شرکت در کنفرانسی در تهران در فرودگاه امام خمینی دستگیر، به زندان اوین فرستاده و بعدتر به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پیش از این"هرانا"، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران درباره انتقال کایلی مور گیلبرت از زندان قرچک ورامین به مکانی نامعلوم گزارش داده بود. وزیر امور خارجه استرالیا گفته است اخیرا لیندال ساکس، سفیر استرالیا در تهران توانست با او در زندان قرچک به مدت کوتاهی ملاقات کند.

کایلی مور گیلبرت قبلا در اعتراض به وضعیت خود اعتصاب غذا کرده بود و از دولت استرالیا خواست برای آزادی او بیشتر تلاش کند. وزارت امور خارجه استرالیا تاکید کرده است پرونده دکتر مور گیلبرت و آزادی او یکی از اولویت‌های اصلی دولت استرالیا و به ویژه مقامات سفارت استرالیا در تهران است. headtopics.com

استرالیا اول از ملکه انگلیس اجازه بگیره بعد زر بزنه

نه آمده بود تحقیقات ,اصلا همتون میایین تحقیقات ما بدیم شما همه خوبین ,اگه ما بیاییم تحقیقات چی؟؟؟؟

هر دو غلط کردید

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن ترامپ را به تسلیم شدن در مقابل کرونا متهم کرد | DW | 26.10.2020بایدن رقیب انتخاباتی خود ترامپ را متهم کرد قصد ندارد با کرونا مبارزه کند و برنامه‌ای هم برای مقابله با کووید-۱۹ ندارد. بایدن این سخنان را پس از آن بیان کرد که رئیس دفتر ترامپ اعلام کرده بود بنا نیست کرونا کنترل شود. رئیس دفتر ترامپ اذعان کرد: نمی‌توانیم کرونا را کنترل کنیم تنها دلیل پیشرفت آمریکا دور بودن از جنگ جهانی دوم و ارائه خدمات و آزادی به قشر های مختلف بود وگرنه هر کشوری نامزد ریاست جمهوریش امثال بایدن باشه یه کشور عقب مانده هست و لایق ابر قدرتی نیست

مردم شیلی به تغییر قانون اساسی ژنرال پینوشه رای دادند | DW | 26.10.2020حدود ۷۸ درصد از رای‌دهندگان در شیلی به تغییر قانون اساسی دوره ژنرال آگوستو پینوشه رای مثبت دادند. همه‌پرسی برای تغییر قانون اساسی در شیلی یکی از آزمون‌های مهم بازگشت شیلی به دموکراسی تلقی‌ می‌شود. یعنی میشه یه روز هم در ایران رفراندوم تغییر قانون اساسی دوره آیت‌الله خمینی برگزار بشه): تازه دارن از دست ج.ا کپی میگیرن. امیدوارم مثل ج.ا حکومت قانون هم برقرار بشه و قانون فقط صوری نباشه. همینکه خارج از ایران هم مردم دارن آگاه میشن ما به عنوان ملت متمدن و قانونمند خوشحالیم اینا چرا نتیجشون پس 98.2 درصد نشد

رهبر مخالفان بلاروس: اگر لوکاشنکو نرود، خواستار اعتصاب سراسری می‌شومخانم تیخانووسکایا، که اکنون به لیتوانی پناه برده، همچنین خواستار آن شد که لوکاشنکو زندانیان سیاسی را آزاد کرده، به سرکوب مخالفان نیز پایان دهد. Do it mam. Time is now

آتش‌بس شکننده آذربایجان و ارمنستان با میانجی‌گری آمریکا | DW | 26.10.2020آذربایجان و ارمنستان درباره آتش‌بس بشردوستانه جدید از بامداد امروز دوشنبه ساعت هشت صبح به وقت محلی توافق کردند. وزارت دفاع آذربایجان ولی چند دقیقه پس از اعلان آتش‌بس خبر داد که ارمنستان شهر ترتر را بمباران کرده است. به این حرامزاده های ارمنی نمیشه اعتماد کرد. باید از قرباغ زدوده شوند این کثافت ها.

آخرین خبرهای دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۹ | DW | 26.10.2020از همکارهای خودش بپرسند! قسمت جالبه قضیه اینه ک اروپا هم با این کشته شدن مشکلی نداره و در حال لا پوشونی رسیدن ب واقعیته هر وقت علت خودکشی جفری_اپستین رو پیدا کردین، خودکشی اینم معلوم میشه.

نخستین عکاس زن و نویسنده 'غیرمستقیم' | DW | 26.10.2020پنجم آبان ۱۲۹۲: ۱۰۷ سال پیش در چنین روزی اشرف‌السلطنه در مشهد درگذشت. خاطرات همسرش اعتمادالسلطنه به قلم اوست. اشرف السلطنه زن اعتماد السلطنه، عروس حاجب الدوله بود، مردی که شخصا مامور کشتن امیر کبیر در کاشان شد .