انتقاد تند مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سیاست تحریمی واشنگتن | DW | 18.07.2020

28/04/1399 03:33 ب.ظ

هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا از استفاده روزافزون آمریکا از حربه تحریم علیه مخالفانش انتقاد کرد. او گفت که آمریکا به شکل افراطی از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و کوبا و کشورها و نهادهای دیگر استفاده می‌کند.

هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا از استفاده روزافزون آمریکا از حربه تحریم علیه مخالفانش انتقاد کرد. او گفت که آمریکا به شکل افراطی از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و کوبا و کشورها و نهادهای دیگر استفاده می‌کند. او در بروکسل گفت: «من عمیقا از فشار روزافزون آمریکا در جهت تحریم یا تهدید به تحریم شرکت‌ها و منافع اروپایی نگران هستم».

او افزود: «در گذشته شاهد بوده‌ایم که ایالات متحده در مورد ایران، چین، دادگاه کیفری بین‌المللی و اخیرا در پروژه‌های نوردستریم۲ و تورک‌ستریم به شکل حادی از این حربه استفاده کرده است».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید با این اظهارات او به برنامه تازه آمریکا مبنی بر تحریم شرکت‌های اروپایی درگیر در پروژه نوردستریم۲ واکنش نشان داد. ایالات متحده روز چهارشنبه (۱۵ ژوئيه) اعلام کرد که قصد دارد شرکت‌کنندگان در پروژه نوردستریم۲ را تحت تحریم قرار دهد.

پروژه یادشده که تقریبا تکمیل شده، گاز روسیه را از کف دریای بالتیک به آلمان می‌رساند. ایالات متحده سال گذشته شرکت‌های اروپایی مشترک در نوردستریم۲ را مشمول تحریم ساخت، با این دستاویز که شاه‌لوله مزبور، که بخشی از بودجه آن توسط شرکت روسی گازپروم تأمین شده، به نفوذ روسیه در آلمان و سایر کشورهای اروپایی دامن می‌زند. headtopics.com

بورل تأکید کرد که تحریم‌های ایالات متحده"با قوانین بین‌المللی در تضاد" قرار دارد و"سیاست‌های اروپایی باید اینجا در اروپا تعیین شود و نه در کشوری ثالث".

ادامه مطلب:
dw_persian »

پل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا استپل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا است این عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا در پایان گفت:‌ رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است و زمان انتقال قدرت به مردم ایران فرا رسیده است.

حمله مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به آمریکا: از تهدید شرکت‌های اروپایی دست برداریدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمریکا به خاطر استفاده از تحریم‌های اقتصادی شدیدا انتقاد کرده است. حمله آقای بورل به سیاست‌های دولت آمریکا پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده در مورد اعمال تحریم‌های تجاری به شرکت اروپایی درگیر در تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا هشدار داد.

واشنگتن: اروپا درباره لیبی فقط از ترکیه انتقاد می کندیک مقام وزارت خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک با انتقاد از رویکرد اروپا در خصوص لیبی گفت که مخالفت آنها فقط با ترکیه است. - خبرگزاری آناتولی

عفو بین‌الملل از فشارهای «زن ستیزانه» علیه مخالفان در بلاروس انتقاد کردمسئول بخش اروپای شرقی و آسیای مرکزی سازمان عفو بین‌الملل مقامات بلاروس را متهم کرد که عمدا فعالان سیاسی زن یا اعضای خانواده آنها را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

گزارش فرانس‌پرس از انتخابات پارلمانی سوریه ۲۰ سال پس از آغاز ریاست اسددر میان نامزدها تعدادی از بازرگانان و تجار پرنفوذ در دستگاه حاکمه سوریه حضور دارند که هدف تحریم های واشنگتن قرار گرفته‌اند. این تحریم اوایل ماه ژوئن با تصویب قانونی موسوم به «سزار» به اجرا درآمد و به مجموعه مجازات‌های در نظر گرفته شده از سوی کشورهای غربی پیوند خورد.

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند