انتقال تجهیزات نظامی توسط شبه‌نظامیان حفتر به منطقه هلال نفتی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارتش لیبی از انتقال تجهیزات نظامی توسط شبه‌نظامیان حفتر به منطقه هلال نفتی از جمله سامانه پدافند هوایی پانتسیر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ارتش لیبی اعلام کرد که کاروانی از شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر را در حال حمل سامانه پدافند هوایی پانتسیر از اجدابیا به بریقا در منطقه هلال نفتی مشاهده کرده‌اند.

محمد قنونو، سخنگوی ارتش لیبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی با اعلام این موضوع اظهار داشت: مرکز عملیات ما شبه‌نظامیان حفتر را در حال حمل سیستم دفاع هوایی پانتسیر از اجدابیا به سمت بریقا مشاهده کرده است. حدس می‌زنیم که این کاروان به شهر راس لانوف یا سرت در حال حرکت باشد. قنونو با اشاره به اینکه برخی از کشورها همچنان به ارائه سیستم‌های پانتسیر ساخت روسیه به شبه نظامیان و مزدوران حفتر ادامه می‌دهند، گفت: نیروهای قهرمان ما آنها را نابود خواهند کرد. همانطور که در وشکه، جنوب سرت، ترهونه، فرودگاه طرابلس و الوطیه این کار را انجام دادند.

ارتش لیبی که در تاریخ 18 مه امسال موفق به آزادسازی پایگاه هوایی استراتژیک الوطیه از اشغال عناصر حفتر شد، همه شهرکها و نقاط عبور و مرور مهم در غرب کشور به ویژه کل مرز شهر طرابلس را پاکسازی و اوایل ماه ژوئن به سرت پیشروی کرد. اکنون مناطق شرق لیبی که بیش از 80 درصد از ذخایر نفتی را در خود جای داده است٬ در اشغال شبه‌نظامیان حفتر قرار دارد. حفتر از 18 ژانویه بنادر و تأسیسات نفتی را بسته است تا از آن به عنوان اهرمی سیاسی علیه دولت قانونی لیبی در نزد سازمان ملل استفاده کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حل مشکلات آرادکوه منطقی‌تر از انتقال آن استدرپی استشمام بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین‌المللی طی دو سال گذشته انتقال مرکز دفع و پردازش آرادکوه به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی این بو مطرح و این روزها محل اختلاف نظر اداره کل محیط زیست استان تهران و شهرداری تهران شده است. مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن بیان اینکه جابه‌جایی مرکز دفع و پردازش آرادکوه موضوعی نیست که به راحتی و به سهولت محقق شود، گفت: این اقدام زمان‌بر و دشوار است بنابراین ارتقای تسهیلات مورد نیاز برای بهبود وضعیت و مرتفع کردن مشکلات این مرکز منطقی‌تر و عقلانی‌تر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقال سفارتخانه صربستان به اورشلیم و توافق اسرائیل و کوزوو | DW | 05.09.2020به دنبال توافق صلح بین اسرائیل و امارات، دو موفقیت دیپلماتیک دیگر به سود اسرائیل رقم خورده است. صربستان سفارتخانه خود را به اورشلیم (بیت‌المقدس) منتقل می‌کند و کوزوو و اسرائیل بر سر عادی‌سازی مناسبات توافق کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرار سرمایه‌های مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهدگفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مهدی یزدانی، رئیس هیات‌مدیره «نماوا»، درباره اختلاف بر سر نظارت بر نمایش_خانگی:فرار سرمایه مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه: مرحله پایانی پروژه انتقال آب به «غیزانیه» فردا افتتاح می‌شودفاز سوم آب رسانی به منطقه غیزانیه خوزستان، روز یکشنبه با حضور مردم و مسئولان افتتاح می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقال نوید افکاری به بند اعدامی‌های زندان عادل‌آباد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »