دونالد ترامپ, شبکه‌های اجتماعی, توییتر, آزادی بیان, سانسور شبکه‌های اجتماعی

دونالد ترامپ, شبکه‌های اجتماعی

انتقاد شدید از فرمان اجرایی ترامپ در مورد شبکه‌های اجتماعی | DW | 29.05.2020

اقدام دونالد ترامپ در امضای فرمان اجرایی برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای تندی مواجه شده است. به نوشته نشریه تخصصی 'وایرد' فرمان اجرایی دونالد ترامپ 'سیاسی است و نه حقوقی'.

29/05/2020 09:34:00 ق.ظ

اقدام دونالد ترامپ در امضای فرمان اجرایی برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای تندی مواجه شده است. به نوشته نشریه تخصصی 'وایرد' فرمان اجرایی دونالد ترامپ 'سیاسی است و نه حقوقی'.

فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای متفاوتی مواجه شده است. دمکرات‌ها، سازمان‌های حقوق بشری و غول‌های اینترنتی مانند توئیتر و فیسبوک از جمله منتقدان این فرمان هستند.

اقدام دونالد ترامپ در امضای فرمان اجرایی برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای تندی مواجه شده است.به نوشته نشریه تخصصی"وایرد"  فرمان اجرایی دونالد ترامپ"سیاسی است و نه حقوقی". مفسر این نشریه از"نمایشی بودن" این فرمان سختن گفته و معتقد است،"ترامپ با نگاه به انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر می‌کوشد خود را قربانی جلوه دهد و همچنین امیدوار است شرکت‌های اینترنتی را به واهمه اندازد".

'موساد طرح چند حمله ایران به سفارت‌خانه‌های اسرائیل را خنثی کرده است' | DW | 07.07.2020 نماد نبرد با حجاب اجباری | DW | 07.07.2020 واکنش‌های بین‌المللی به ترور هشام الهاشمی در بغداد | DW | 07.07.2020

ننسی پلوسی، سخنگوی دموکرات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که ترامپ با این اقدام می‌کوشد افکار عمومی را از سوء‌مدیریت خود در بحران کرونا منحرف کند. شمار قربانیان کرونا در آمریکا روز چهارشنبه، ۷ خرداد، از صد هزار نفر فراتر رفت. منتقدان، ترامپ را نگران آن می‌دانند که این ارقام بالا مدیریت او را بیش ازپیش در افکار عمومی با سوال مواجه کند و شانس راه‌یابی مجدد او به کاخ سفید او در انتخابات ماه نوامبر را کاهش دهد.

سناتور رون وایدن از حزب دموکرات آمریکا نیز ترامپ را متهم کرد که قصد"ایجاد رعب و وحشت" در بین شرکت‌هایی فعال در عرصه شبکه‌های اجتماعی را دارد.او افزود: «ترامپ سراغ قانونی مربوط به سال ۱۹۹۶ رفته که شرکت‌های دست‌اندرکار در شبکه‌های اجتماعی با تکیه بر آن می‌توانند از تحمل دورغ‌های او [ترامپ] سر باز زنند.»

امضای این فرمان اجرایی واکنش انتقادآمیز شرکت‌های بزرگ اینترنتی را نیز به دنبال داشته است. توییتر اعلام کرد که این فرمان"رویکردی واپسگرایانه و سیاسی به یک قانون مهم" است.به باور شرکت گوگل فرمان اجرایی ترامپ در راستای تغییر قانونی که حمایت حقوقی از شرکت‌های فعال در عرصه شبکه‌های اجتماعی را محدود می‌کند،"به اقتصاد آمریکا و رهبری جهانی آن در زمینه آزادی اینترنت ضربه می زند."

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شبکه فیسبوک نیز در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز تصریح کرد که"سانسور یک شبکه اجتماعی گامی مناسب برای دولتی نیست که نگران سانسور است".او در عین خاطرنشان کرد که معتقد است،"فیسبوک نباید داور درستی حرف‌هایی باشد که مردم در فضای مجازی می‌زنند."

محتوای فرمان اجرایی ترامپدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۸ خرداد (۲۸ مه) فرمانی اجرایی امضا کرد که بر اساس آن قرار است، حمایت‌های وسیع حقوقی که شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی از آن بهره‌مند‌ هستند، محدود شود.طبق این فرمان اجرایی دولت او می‌تواند بندهای موجود در قوانین مربوط به حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی را تغییر دهد یا حذف کند.

به طور مشخص صبحت بر سر تغییر ماده ۲۳۰ قانون ارتباطات آمریکا است که در باره مضمون منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مسئولیتی را متوجه شرکت‌های صاحب این شبکه‌ها نمی‌کند، هر چند که این شرکت‌ها باید نسبت به انتشار مطالب غیرقانونی و اهانت‌آمیز حساس باشند و مانع آنها شوند.

کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند خطر اخراج از آمریکا در کمین دانشجویان خارجی | DW | 07.07.2020 اوکراین: از ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت می‌کنیم | DW | 07.07.2020

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، ویلیام بار، وزیر دادگستری را مأمور کرده تا فوری کار تنظیم پیش‌نویس قانونی را آغاز کند. این پیش‌نویس جهت تصویب به کنگره آمریکا ارائه خواهد شد.ترامپ در هنگام امضای این فرمان در کاخ سفید تصریح کرد: «ما امروز اینجا هستیم تا از آزادی بیان در برابر بزرگ‌ترین خطری که با آن روبرو بوده، دفاع کنیم». به گفته رئیس جمهوری آمریکا"شمار معدودی شرکت‌های قدرتمند و انحصاری شبکه اجتماعی بخش وسیعی از تمامی ارتباطات خصوصی و عمومی این کشور را کنترل می‌کنند".

به گزارش رسانه‌های آمریکا دولت ترامپ امیدوار است که این دستور بتواند زمینه‌ساز اعمال مقررات تازه و نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌هایی چون توییتر و فیس‌بوک شود و به نهادهای اجرا‌کننده مقررات امکان دهد به خاطر نحوه نظارت بر مضامین موجود در این شبکه‌ها علیه شرکت‌های صاحب آنها دست به اقدام قانونی بزنند.

"کانال حیاتی"شبکه توییتر برای دونالد ترامپ یکی از مهم‌ترین کانال‌ها جهت انتشار پیام‌های سیاسی‌اش است. او پیوسته از این شبکه استفاده می‌کند تا به رقیبان و مخالفان خود بتازد، ادعا‌های خود در مورد تئوری‌های توطئه را مطرح کند و همچنین عملکرد دولت خود را بستاید.

منتقدان او معتقدند که ترامپ در بسیاری از توییت‌های خود واقعیت را به گونه‌ای دیگر جلوه داده و داده‌ها و حقایق را نقض می‌کند. ترامپ در شبکه توئیتر بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.این در حالی است که ترامپ بارها رسانه‌ها و شبکه‌های بزرگ اجتماعی را به داشتن موضعی ضد خود متهم کرده است؛ ادعایی که این شبکه‌ها آن را رد کرده و بی‌اساس می‌خوانند.

نشانه‌گذاری توییت ترامپ به منظور راستی‌آزمایی در توییتربحث جنجالی بر سر این موضوع در پی آن درگرفت که شبکه توییتر روز سه‌شنبه (۶ خرداد / ۲۶ مه) دو توییت ترامپ را با برچسب مستلزم راستی‌آزمایی نشانه‌گذاری کرد. این نخستین بار بود که توییتر دست به چنین اقدامی می‌زد.

پیامدهای فرمان اجرایی ترامپ هنوز مشخص نیست. کارشناسان مسایل حقوقی در هر حال تصریح کرده‌اند که تصویب تغییراتی قانونی از این دست نیازمند موافقت کنگره است. ادامه مطلب: DW فارسی »

دونالد ترامپ،فردی خودشیفته است که از شبکه های اجتماعی (خصوصا توئیتر) استفاده تبلیغاتی می کند. در عین حال،با عدم و تحمّل و انتقاد ناپذیری،مایل است دیکتاتورمآبانه،اراده خود را به شبکه های اجتماعی تحمیل کند! این تحمیل،نقطه مقابلِ فلسفه وجودی شبکه های اجتماعی است. دونالد ترامپ فردی دیکتاتور و خودخواه است. او،هم از شبکه های اجتماعی -خصوصا توئیتر-بعنوان یک تریبون تبلیغاتی،بهره می برد،هم آنها را تهدید به بستن و محدودیت می کند. توئیتر کار خاصی نکرده است،جز اینکه بستری برای نقد اظهارات ترامپ و گفتگوی آزاد فراهم کرده است.

جهان اسلام باید افتخار کند دیکتاتور کوچک خیلی کار خفنیه

پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی امضا کرد🔺پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی امضا کرد ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: من امروز یک فرمان اجرایی را برای محافظت و پاسداری از آزادی بیان و حقوق مردم آمریکا امضا می‌کنم. نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی و محافظت و پاسداری از آزادی بیان😂 هر جور حساب میکنم این دوتا به هم نمیچسبه به این میگن تهاجم فرهنگی! ترامپ عزیز لطفا اسکی نرو اینجور کارا فقط برا ما ایرانی هاست فیلترینگ آیت الله voa

فرمان اجرایی ترامپ تا کجا شبکه‌های اجتماعی را محدود می‌کند؟‏ - BBC News فارسی دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی در جهت محدود کردن حفاظت‌های وسیع حقوقی که شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی از آن بهره می‌برند گام برداشته است.‏ مرد شجاع دلیر مرد میدان به این میگه نه ترامپ شوغال دونالد ترامپ،فردی خودشیفته است که از شبکه های اجتماعی (خصوصا توئیتر) استفاده تبلیغاتی می کند. در عین حال،با عدم و تحمّل و انتقاد ناپذیری،مایل است دیکتاتورمآبانه،اراده خود را به شبکه های اجتماعی تحمیل کند! این تحمیل،نقطه مقابلِ فلسفه وجودی شبکه های اجتماعی است. ترامپ غلط می کند که هم با تریبون قرار دادن یک شبکه اجتماعی آزاد،از آن استفاده تبلیغاتی میکند،هم آن را تهدید می کند! دونالد ترامپ مالک توئیتر نیست،و شبکه اجتماعی توئیتر نیز،تحت قوانین امریکا و قوانین بین المللی رسانه های آزاد است، نه تحت میل و خواهش رئیس جمهور خودخواه امریکا.

نیویورک ‌تایمز: ترامپ قصد دارد تمامی نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج ‌کندروزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تمامی نظامیان این کشور را تا آغاز انتخابات ریاست جمهوری از افغانستان خارج کند. - خبرگزاری آناتولی

گزارش‌ها: فرماندهان نظامی گزینه‌های خروج نیروها از افغانستان را به پرزیدنت ترامپ ارائه می‌دهندگزارش‌ها: فرماندهان نظامی گزینه‌های خروج نیروها از افغانستان را به پرزیدنت ترامپ ارائه می‌دهند به گفته مقامات آگاه، مقامات ارشد نظامی همچنین قرار است یک جدول زمانی احتمالی برای خروج نیروها پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ارائه دهند. بالاخره پایان زورگویی و ستم گری در خاورمیانه برای همیشه باید پایان داده شود با خروج امریکاییهای تروریست!

پرزیدنت ترامپ از اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا خواست در مورد مرگ «جرج فلوید» تحقیق کنند🔺پرزیدنت ترامپ از اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا خواست در مورد مرگ «جرج فلوید» تحقیق کنند ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده از مرگ یک جوان سیاه‌پوست در بازداشت ماموران پلیس ابراز تاسف کرد و از پلیس فدرال و وزارت دادگستری خواست در این مورد تحقیق کنند.

مانکن جوان آمریکایی از مشکلات روحی‌ خود می‌گوید؛ از فتوشاپ خسته‌اممانکن جوان آمریکایی از مشکلات روحی‌ خود می‌گوید؛ از فتوشاپ خسته‌ام سیلر برینکلی کوک، مانکن جوان و از شخصیت‌های تلویزیونی آمریکا، با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی ، برای نخستین بار درباره مسائلی چون وسواس، اضافه وزن، و سایر مشکلات گذشته خود توضیحاتی داد. الان همه اینطوری هست.من خودم باشگاه نمیرم هیکلم بهم خورده .خیلی ناراحتم .صدای امریکا بعضی مواقع مطالبی انتخاب میکنی .که انگار از عمق وجود ادم حرف میزنه .دمت گرم صدای امریکا فدائی داری احساس میکنم خودتم ناراحتی