العربية

العربية

انتقادهای بین‌المللی از حمله موشکی حوثی‌ها به سعودی

انتقادهای بین‌المللی از حمله موشکی حوثی‌ها به سعودی #العربية

30/03/2020 08:14:00 ق.ظ

انتقادهای بین‌المللی از حمله موشکی حوثی‌ها به سعودی العربية

مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن شامگاه یکشنبه 20 مارس2020 ضمن ابراز ناراحتی شدید،

به گزارش خبرگزاری‌ها مارتن گریفتس در بیانیه‌ای خبری ضمن ابراز ناراحتی شدید، از ادامه تنش‌زایی‌ها در زمینه فعالیت‌های نظامی زمینی و هوایی در یمن، به ویژه استان مأرب. مناطق پیرامون آن و حملات موشکی که حوثی‌ها علیه پادشاهی عربی سعودی انجام می‌دهند، انتقاد کرد.

پیشنهاد فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران برای تعطیلی و قرنطینه کامل پایتخت آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است' ایران و سوریه توافقنامه همه جانبه نظامی، دفاعی و امنیتی امضا کردند

گریفتس گفت: «آن اقدامات نگران کننده و ناامید کننده است، به ویژه این‌که زمانی است که مطالبات یمنی‌ها با اجماع و با صدایی رساتر از همیشه برای برقراری صلح مطرح شده است. رهبران یمنی نیاز دارند تا هر دقیقه از وقت‌شان را به پیشگیری و کاهش تبعات وخیم احتمالی شیوع ویروس کووید -19 متمرکر کنند.

حملات و تنش‌زاییفرستاده سازمان ملل به یمن مجددا تاکید کرد حملاتی که به غیرنظامیان آسیب رسانده و اهداف غیرنظامی را بدون تشخیص چه در داخل یمن و خارج از آن هدف قرار داده، غیر قانونی و تقبیح شده است.گریفتس همچنین تاکید کرد که تنش‌زایی‌های اخیر در تعارض با اعلام پایبندی تمامی طرف‌های درگیر در جنگ، به برقراری آتش‌بس است.

او گفت تنش‌زایی‌های اخیر نیز در تعارض با پاسخ مثبت طرف‌های درگیر در یمن به فراخوان دبیرکل سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ در این کشور است که این رویکرد نیز واکنشی هماهنگ با استقبال گروه‌های متنوع یمنی از همان فراخوان است.مارتن گریفتس از تمامی طرف‌های درگیر در یمن خواست تا نسبت به تحولات، امکانات و فرصت‌های مرحله کنونی و از سوی دیگر خطرات بزرگ آن بیشتر هوشیار باشند.

این مقام سازمان ملل همچنین از طرف‌های درگیر در جنگ یمن خواست تا به رایزنی‌ها درباره گام‌های پیش‌رو در نزدیک‌ترین زمان ممکن تحت سرپرستی دفتر سازمان ملل بپردازند.گریفتس افزود: «امیدوارم طرف‌های پشتیبان صلح در دو سوی نزاع بدون از دست دادن این فرصت پیشرفتی حقیقی احراز کنند».

فرستاده سازمان ملل به یمن همچنین از حمایت‌های صریح طی روز‌های گذشته از آتش‌بس فوری در یمن، توسط رهبران سیاسی یمنی، رهبران قبایل، گروه‌های جامعه مدنی، زنان، جوانان و همچنین اصحاب منافع منطقه‌ای و بین‌المللی ابراز امتنان کرد.فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن افزود «همراه با طرف‌های یمنی درگیر رسما روندی را برای برقراری آتش‌بس آغاز کردیم و همچنان امیدواریم که تمامی طرف‌های فعال در جنگ به سر میز مذاکره نشسته و مردم یمن و منافع‌شان را در مقام اول اولویت قرار دهند.

پدافند هوایی سعودی شامگاه شنبه دو فروند موشک پرتاب شده حوثی‌ها به سوی خاک سعودی را در آسمان شهرهای جازان و ریاض پایتخت رهگیری کرده و منهدم ساخت.در همین راستا دولت یمن اقدام تنش‌آمیز شبه‌نظامیان حوثی را دلیلی بر «عدم تمایل شبه‌نظامیان حوثی به برقراری صلح و عدم داشتن اراده و یا تصمیمی برای پاپان دادن به بحران» از سوی آنها دانست.

پمپئو: آمریکا و متحدانش یک کشتی حامل سلاح‌های ایرانی را در آب‌های یمن توقیف کردند بنيانگذار فرهنگستان و پندآموز خودكامگان | DW | 09.07.2020 پرواز ۷۵۲ اوکراین؛ مقام‌های هواپیمایی کشوری 'از دقایق اول از حمله موشکی سپاه خبر داشتند' ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

چقدر شما وقیح هستین چقد پورویید حقتونه سگ های سعودی کودک کش

جا به جایی مسافر با قطار به مشهد به صفر رسیدجا به جایی مسافر با قطار به مشهد به صفر رسید | طی روز گذشته ۴۱ هزار و ۵۹۳ دستگاه خودروی شخصی با ۱۰۳ هزار و ۹۸۲ مسافر وارد مشهد و ۴۱ هزار و ۸۲۳ خودرو با ۱۰۴ هزار و ۵۵۷ مسافر نیز از مشهد خارج شده‌ است

حمایت اتحادیه اروپا از آتش‌بس در سوریه به خاطر شیوع کرونا | DW | 29.03.2020اتحادیه اروپا از فراخوان سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس سراسری در سوریه برای مقابله با شیوع کرونا پشتیبانی کرد. پاپ فرانسیس نیز با توجه به بحران کرونا خواستار توقف فوری تمام درگیری‌های نظامی در سراسر جهان شده است. اونوقت ارتش تروریست آمریکا در عراق دقیقا داره چه غلطی میکنه؟؟؟ داعش رو هم که جناب پرزیدنت اوباما ایجاد کردن و به این قضیه خود آمریکایی ها اعتراف کرده بودن!!! واقعا چقدر دروغ و تزویر و شایعه در دوران پسامدرنیسم!!!

صدای تنش مجلس یازدهم از الان به گوش می‌رسد🔻حسین مقصودی، نماینده سبزوار در مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:قالیباف تنها یک سال رئیس مجلس خواهد بود/پیش‌شرط پایداری‌ها برای ریاست قالیباف کاندیدا نشدن در انتخابات ریاست‌جمهوری1400 و نیاوردن تیم شهرداری به مجلس است اینجا_بخوانیم👇 این آرزو رو اصلاح طلبا به گور خواهند برد😏

خدمات‌ ویژه دولت ترکیه به سالمندان برای پیشگیری از کرونا

تورم ۱۳۹۸ به روایت آمار رسمی؛ دومین رکورد بعد از پایان جنگ جهانی دوم

پیام چاوو‌ش‌اوغلو به شهروندان خارج از کشور: در خانه بمانیدوزیر امور خارجه ترکیه با انتشار ویدئویی در توئیتر خود خطاب از شهروندان تُرک ساکن خارج از کشور خواست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در خانه بمانند. - خبرگزاری آناتولی