انتقاد روزنامه کیهان از «حق کاپیتولاسیون هسته‌ای» در برجام

12/11/1400 11:27:00 ب.ظ

انتقاد روزنامه کیهان از «حق کاپیتولاسیون هسته‌ای» در برجام روزنامه کیهان، توافق برجام در سال 2015 را متضمن «حق کاپیتولاسیون هسته‌ای» دانست و هشدار داد که احیای آن هرگز دربرگیرنده منافع ملی ایران نخواهد بود.

روزنامه کیهان، توافق برجام در سال 2015 را متضمن «حق کاپیتولاسیون هسته‌ای» دانست و هشدار داد که احیای آن هرگز دربرگیرنده منافع ملی ایران نخواهد بود. - خبرگزاری آناتولی 01.02.

2022 استانبول/خبرگزاری آناتولی روزنامه «کیهان» که مدیرمسئول آن توسط آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، رهبر ایران تعیین می‌شود و درعین حال نماینده مستقیم وی در این رسانه نیز است، در یکی از مقالات صفحه اول امروز خود درباره مذاکرات هسته‌ای وین نوشت: بدون توجه به اقدامات جامع اطمینان‌ساز و مشکلات اساسی ناشی از آن، هرگز در بر گیرنده منافع جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

در ادامه این مقاله که در آستانه دور هشتم مذاکرات وین منتشر شده، همچنین آمده است: مهم‌ترین اهرمی که منافع جمهوری اسلامی را با انگشت اشاره هر یک از اعضای برجام برهم خواهد زد، حق کاپیتولاسیون هسته‌ای است که تیم مذاکره‌کننده به نحوی یکجانبه تحت عنوان مکانیسم حل اختلاف و به بیان واضح‌تر «مکانیسم ماشه» آن ‌را پذیرفته است.

ابراهیم کارخانه‌ای، رئیس سابق ‌کمیته هسته‌ای مجلس ایران به عنوان نویسنده این مقاله، همچنین با بیان اینکه «آنان به پشتوانه این سلاح (مکانیسم ماشه)، هیچ‌گاه به تعهدات خود پای‌بند نخواهند ماند»، هشدار داده است: تا زمانی که راه‌های توطئه در برجام بسته نشود، دستیابی به توافقی مطمئن غیرممکن خواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تلاش قطر برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا | DW | 01.02.2022وزیر خارجه قطر از تلاش این کشور برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا همزمان با ورود مذاکرات احیای برجام در وین به مرحله‌ای حساس خبر داد.

پایان عملیات پاکسازی زندان غویران سوریه؛ بیش از ۳۷۰ نفر کشته شدندبعد از حمله ده روز پیش ستیزه‌جویان داعش به زندان غویران در شهر حسکه واقع در شمال شرقی سوریه بیش از ۳۷۰ نفر جان خود را از دست دادند.

پستانداران آبزی هوشمند در خدمت نیروهای دریاییبهره‌گیری از پستانداران آبزی هوشمند در برخی از نیروهای دریایی یک توانایی جدی محسوب می‌شود و در حال حاضر آمریکا، روسیه، کره شمالی و اسرائیل برنامه‌هایی را در این مورد دنبال می‌کنند.

مایلی‌کهن: بازیکنان پرسپولیس چرا از مدیرعامل قبلی پول نگرفتند؟/ بی انصافی است از اسکوچیچ انتقاد کنیممگر قرار بود تیم‌هایی مانند پرتغال و آرژانتین در مقدماتی آسیا باشند مایلی‌کهن: بازیکنان پرسپولیس چرا از مدیرعامل قبلی پول نگرفتند؟/ بی انصافی است از اسکوچیچ انتقاد کنیم

وزارت خارجه ایران: تهران چیزی بیشتر یا کمتر از برجام را قبول نداردسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست خبری خود، راجع به مذاکرات هسته‌ای در وین گفت که ایران «به آمریکا توصیه می‌کند که وقتی به وین بازمی‌گردد، چیزی بیشتر...

طالبان دانشگاه‌های دولتی را بازگشایی می‌کند؛ ابهام درباره حضور دانشجویان زنسرپرست وزارت آموزش عالی حکومت طالبان در افغانستان روز یکشنبه ۱۰ بهمن گفت، دانشگاه‌های دولتی در این کشور که از زمان به قدرت رسیدن طالبان بسته شده‌اند در این هفته بازگشایی می‌شوند. dw_persian این نمونه بارز کپی برداری از ژنوم انسانی و اصلاح ژنتیکی توسط انگلستان و متفقین است ه۳ه سرمایه داران بیمار جنسی و خودشیفتگان روانی که میخواهند فرزندشان دقیقا شبیه خودشان باشد کدام حیوانی از طبیعت این درخواست شرمآور را میتواند داشته باشد؟ جز شیعیان ه۳ه😶 خسروشکیبایی