انتقاد شورای اروپا از نقض حقوق پناهجویان در کشورهای اروپایی | DW | 08.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

انتقاد شورای اروپا از نقض حقوق پناهجویان در کشورهای اروپایی شورای اروپا خودداری فزاینده و غیرقانونی کشورهای اروپایی از پذیرش پناهجویان را محکوم کرد و از آنها خواست استانداردهای دوگانه را کنار بگذارند و به موازین حقوق بشری پایبند باشند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کمیسر حقوق بشر شورای اروپا در گزارشی هشدار داد که امتناع غیرقانونی از پذیرش پناهجویان، تهدیدی برای ثبات در اروپا است و تاکید کرد: «رد غیرقانونی پناهجویان، به یک مشکل سیستماتیک تبدیل شده است».

این گزارش تصریح می‌کند: «استقبال دوستانه از پناهجویان اوکراینی،‌ به طور آشکاری در مقابل نقض گسترده حقوق بشر پناهجویان و مهاجران در تمام نقاط جهان می‌ایستد.»او تاکید کرد که حقوق همه پناهجویان باید به طور کامل رعایت شود و در قوانین مربوط به پناهندگی، ''نباید استانداردهای دوگانه‌ای وجود داشته باشد''. او افزود که دولت‌های اروپایی باید با صدای بلند و واضح علیه برخوردهای صورت گرفته با پناهجویان، موضع‌گیری کنند.میاتوویچ در این گزارش تاکید می‌کند که عدم پذیرش غیرقانونی پناهجویان و مهاجران در مرزهای زمینی و دریایی اروپا به طور گسترده و آشکار، مستند شده و بسیاری از این موارد، توسط سازمان‌های غیردولتی به ثبت رسیده‌اند.

کمیسر حقوق بشر شورای اروپا می‌افزاید که اگرچه مقام‌های مسئول در سایر کشورها، برخورد نامناسب با پناهجویان را تکذیب کرده‌اند اما ''شواهد و مدارک معتبر نشان می‌دهند که در این کشورها نیز خودداری از پذیرش پناهجویان به رویه‌ای عادی تبدیل شده است''.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخراج بیش از ۳۳۰ دیپلمات روس از اروپا از ابتدای حمله روسیه به اوکرایناخراج بخش بزرگی از دیپلمات‌های روس پس از انتشار تصاویر کشتار دسته‌جمعی ساکنان شهر بوچا اتفاق افتاده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شدمجمع عمومی سازمان ملل روسیه را از شورای حقوق‌بشر این سازمان اخراج کرد. - خبرگزاری آناتولی شورای حقوق جنایت کاران باید باشه اسمش عربستان آمریکا اسراییل انگلیس جمع اشون جمع هست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل عضویت روسیه از شورای حقوق بشر را تعلیق کرد | DW | 07.04.2022مجمع عمومی سازمان ملل با حذف روسیه از شورای حقوق بشر یک سیگنال واضح علیه جنگ در اوکراین ارسال کرد. کشورهای گروه ۷ تحریم‌های تازه‌ای علیه اوکراین تصویب کردند و ناتو و آمریکا ارسال سلاح به اوکراین را افزایش می‌دهند. علیه اکراین ؟؟؟؟ عدم وجود ناظر کیفی در یک شبکه مثلا معتبر ! تحریم علیه اوکراین 😅 یه مشت بی سواد توئیت میزنن 😂😂
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای دادرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی زحمت کشیدن. مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!... عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

توضیح ایران درباره مخالفتش با تعلیق روسیه در شورای حقوق بشرنمایندگی ایران در سازمان ملل در گزارشی درباره رای ایران در مخالفتش با تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر توضیح داد و اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران مجددا بر ضرورت حل و فصل صلح آمیز اختلافات بر مبنای حقوق بین الملل و احترام کامل تمام طرف ها به منشور ملل متحد و حقوق بین الملل تاکید می‌کند. بااینکه ایران با ج ا فرق داره ولی بازهم طرفداری از جنایت کاری روسها ابروی ما را دردنیا برد یه بارم سازمان ملل خواست ماست نباشه آخوندا دردشون آمد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »