انتقاد ایران از عدم مشورت با همسایگان در روند صلح افغانستان

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون سیاسی وزارت خارجه ایران با رد 'رویکرد حذفی و یکجانبه گرایانه' در روند صلح افغانستان گفته است که مشورت با کشورهای همسایه، می‌تواند باعث تضمین موفقیت صلح افغانستان باشد. گفتگوهای آمریکا و طالبان تاکنون هفت بار پشت درهای بسته برگزار شده و دو طرف تأیید کرده‌اند که به پیشرفت‌هایی نیز دست یافته‌اند.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران"رویکرد حذفی و یکجانبه گرایانه" در روند صلح افغانستان را رد و تاکید کرده که"مشورت با کشورهای همسایه افغانستان و رفع نگرانی آنها تضمین کننده موفقیت دولت افغانستان در اجرای هرگونه توافق صلح خواهد بود."

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گزارش داده که آقای عراقچی در دیدار با خانم اینگرید هیدن، معاون سیاسی دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان که به تهران سفر کرده، گفته به"نیات آمریکا در افغانستان تردید دارد." معاون سیاسی وزارت امورخارجه ایران با اشاره به لزوم اتخاذ رویکرد منطقه‌ای و مشارکت فعالانه کشورهای همسایه برای پیشبرد روند صلح با محوریت و مشارکت دولت افغانستان، مشورت با تمامی جناح‌های سیاسی آن کشور را شرط دستیابی به صلح پایدار خوانده ‌است.دو طرف در این دیدار درباره وضعیت امنیتی افغانستان و چشم انداز تحولات سیاسی آینده، به ویژه انتخابات ریاست جمهوری و روند صلح در افغانستان، تبادل نظر کردند.

آقای عراقچی ضمن حمایت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در میزان/مهر ماه، استفاده از ظرفیت‌های یوناما برای کمک به دولت این کشور را جهت برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه ریاست جمهوری بسیار کمک کننده دانسته و خواهان ایفای نقش فعال سازمان ملل در این زمینه شده است. او همچنین حضور گروه موسوم به دولت اسلامی را در افغانستان به عنوان یک عامل تهدید کننده صلح و امنیت در منطقه دانسته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حکومت ایران با حمایت از طالبان و تسهیل در انتقال تروریستان دیگری چون القاعده ، در تشدید بحران های افغانستان نقش اساسی داشته است . لذا نمیتواند جایگاه مشروعی در روند صلح داشته باشد ...

الان نظام تروریستی شیعه دوازده امامی ایران دوباره بمب، اسلحه و تروریست صادر میکند تا ناامنی ایجاد کند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همزمان با اعلام زمان خروج ارتش آمریکا از افغانستان دو آمریکایی در قندهار کشته شدندطالبان پیشتر خروج کلیه نظامیان خارجی از جمله آمریکایی ها از خاک افغانستان را به عنوان پیش شرط توافق صلح عنوان کرده بود. طالبان به تازگی اعلام کرده است که در گفتگوهای صلح با نمایندگان آمریکا بر سر این موضوع به توافق رسیده، موضوعی که زلمی خلیل زاد، رئیس هیئت مذاکره کننده آمریکایی آنرا تکذیب می کند. گفتن دست خالی نرن ماشاالله
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تلفات غیرنظامیان 'با مسئولیت نیروهای دولتی افغانستان بیشتر از طالبان بوده است'سازمان ملل با نشر گزارشی تازه اعلام کرده است که نیروهای دولتی و طرفداران آن عامل تلفات غیر نظامی بیشتری نسبت به گروه طالبان بوده‌‎اند. در در شش ماه اول سال جاری میلادی ۵۳۱ غیر نظامی به دست شورشیان و ۷۱۷ نفر توسط نیروهای دولتی و حامیان آن کشته شده‌اند. نمیدانم نیروهای دولتی در کجا غیر نظامیان را هدف قرار داده در حالیکه در هر انتحاری طالبان ده ها جان غیر نظامی گرفته میشود وبه ده ها غیر نظامی مجروح ویا هم معیوب میگردد. سازمان ملل این آمار ها را از کجا روی سرهم میکند. وبعد هم بی بی سی مرچ ونمک اش را زیادتر کرده به خور مردم میدهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

YouTube
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه ایران: ظریف با نوشتن نامه به رهبری از سریال گاندو گلایه کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از نوشتن نامه‌ای توسط وزیر امور خارجه این کشور به علی خامنه‌ای خبر داد شکایت؟؟ چون آشکار شد ۱،۶ میلیارد نقد گرفتن و بین خودشون تقسیم کردن !! 🤔 سطح دغدغه ظریف رو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پمپئو: هیچ گفت‌وگویی در آمریکا با ظریف نشده است/ تحریم‌ها علیه ایران تاثیرگذار بوده استپمپئو: هیچ گفت‌وگویی در آمریکا با ظریف نشده است مطبوعات و رسانه‌ها به ظریف بلندگو دادند امیدوارم به من فرصت گفت‌وگو با ایرانی‌ها داده شود پامپئو فک کرده اینجا هم دمکراسیه،بابا اینجا توتالیتر بر سر کاره و از یه مصاحبه هم میترسه کاش با پیشنهاد پمپئو موافقت می شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا اصرار آمریکا بر مذاکره با ایران حاصلی دارد؟‏دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، بار دیگر به امکان مذاکره با ایران اشاره کرده است. ‏ نهههه😐😐😐😐😐😐 مطمئنا به دنبال یک هدف مشخص هستند ، نتیجه حتما خواهد داشت، اینکه به نفع کدام یک از طرفین معلوم نیست! نه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »