انتقال نیروهای آمریکایی مستقر در اروپا به کشورهای بالتیک

04/12/1400 09:05:00 ق.ظ

ایالات متحده برخی از نیروهای خود را که در اروپا مستقر هستند به کشورهای بالتیک منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ایالات متحده برخی از نیروهای خود را که در اروپا مستقر هستند به کشورهای بالتیک منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی 23.02.2022 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که در پی اقدامات روسیه در اوکراین، برخی از نیروهای آمریکایی مستقر در کشورهای مختلف اروپایی را به کشورهای حوزه بالتیک و لهستان منتقل خواهد کرد.

در پی اعلام این خبر از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، یک مقام ارشد پنتاگون به خبرنگاران گفت که این نیروها متشکل از نیروهای هوایی و زمینی بوده و در روزهای آینده به سمت شمال شرقی و جنوب شرقی ناتو در منطقه عملیاتی نیروهای اروپایی آمریکا (EUCOM) حرکت خواهند کرد و انتظار می‌رود در این هفته در مواضع خود مستقر شوند.

این مقام مسئول با اشاره به جزئیات این تصمیم گفت که یک گروه عملیاتی متشکل از 800 نیروی پیاده از ایتالیا به منطقه بالتیک منتقل خواهند شد. حداکثر 8 فروند هواپیمای F-35 از آلمان به نقاط عملیاتی مختلف در جناح شرقی ناتو فرستاده خواهد شد. headtopics.com

یک یگان حمله هوایی متشکل از 20 فروند هلیکوپتر AH-64 از آلمان به سمت منطقه بالتیک و یک گروه ضربت حمله هوایی متشکل از 12 بالگرد AH-64 از یونان به سمت لهستان حرکت خواهند کرد. این پرسنل تقویتی برای اطمینان بخشیدن به متحدان ناتو، جلوگیری از هرگونه تجاوز احتمالی علیه کشورهای عضو ناتو و آموزش نیروهای کشورهای میزبان جابه‌جا می‌شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

جو بایدن مجوز اعزام نیروهای نظامی آمریکایی بیشتر به کشورهای بالتیک را صادر کردجو بایدن همچنین اجازه استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در کشورهای بالتیک را صادر اما تاکید کرد که تمام این تدابیر، «تنها برای تقویت موضع دفاعی ما در قبال روسیه است و قصد جنگ با این کشور را نداریم.» یعنی یک خبر خوشحال کننده تو این دنیا نمونده مخصوصا برای ما ایرانی ها امروزم که از اونور اینترنتمونو امروز صیانت کردن میخوان ببندن از اینور خبر جنگ جهانی وسطشم که یه آقایی زن و بچه هاش رو کشت و آخر هم خودشو... لعنت به این دنیا... بزنید ریستش کنید آقا جنگ اتمی راه بندازید تموم شه بازیچه بودن بایدن در دستان لردهای فاشیست انگلستان در اوکراین و روسیه و جهان در حال آفرینش فاجعه ی جهانی است.

آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه نظام مالی، مقامات کرملین و دومای روسیه وضع کردنداتحادیه اروپا می‌گوید: اعضای مجلس دوما روسیه و سایر افرادی که در موافقت با استقرار نیروهای روسیه در مناطق تحت کنترل جدایی‌طلبان در شرق اوکراین نقش دارند، مشمول تحریم‌های جدید هستند سر داستان برجام فهمیدم که اروپا کلا کاره ای نیست. کل اروپا منتظر دهان امریکاست. اروپا اگر قدرتی داشت که پول به امریکا نمیداد که ازش مراقبت منه

بحران اوکراین؛ یوفا احتمالا میزبانی لیگ قهرمانان را از سن ‌پترزبورگ می‌گیرد - BBC News فارسیدر پی بحران بین روسیه و اوکراین، اتحادیه فوتبال اروپا به احتمال فراوان میزبانی فینال این دوره لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را از سن ‌پترزبورگ به شهری دیگر منتقل خواهد کرد.

اسرائيل می‌گوید ایران می‌خواهد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را مسلح کند🔺اسرائيل می‌گوید ایران می‌خواهد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را مسلح کند ▪️اسرائیل روز سه‌شنبه ایران را متهم کرد که قصد دارد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را با تسلیحات هدایت شونده دقیق، مسلح کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: توهین_به_ایثارگران_در_مخابرات_ایران برکناری_مدیران_اخلالگر اسراییل ،به جای جیغ!یک پشه بند جایگزینِ گنبد آهنین🤣 کند ،شاید بهره ای ببرد!؟ تا 'پهپادهای تجسسی متحدان' ایران؛ پایش: سرزمین های اشغالی را روزانه ولحظه ای انجام ندهند.'البته این کار دیگر رویاست'.پس به جای لافهای پوچ به فکر 'نیستی' باشد...

پوتین: اوکراین تحت استعمار آمریکا است/ 'لوهانسک' و 'دونتسک' دو جمهوری‌ مستقل از اوکراین هستندرئیس‌جمهور روسیه دوشنبه شب در سخنانی اعلام کرد که رهبران اوکراین نتوانستند یک کشور باثبات ایجاد کنند و این منجر به وابستگی آنها به کشورهای خارجی مانند ایالات متحده شده است.

اسرائیل می‌گوید یک سامانه پدافند هوایی دریایی را با موفقیت آزمایش کرده استوزیر دفاع اسرائیل گفت که این سامانه دریایی برای مقابله با نیروهای نیابتی ایران در منطقه به کار خواهد رفت و به اسرائیل «آزادی عمل حیاتی» خواهد داد.