انتقاد از وضعیت کشور در جلسه بی سابقه اساتید دانشگاه تهران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با ادامه اعتراضات_سراسری در دانشگاه‌های مختلف، در دانشگاه_تهران جلسه‌ای با حضور اساتید برای بررسی وضعیت جاری کشور برگزار شد. در این جلسه یکی از استادان می گوید: «گشت_ارشاد چه صیغه‌ای است مگر ما گشت دروغ گویی داریم؟» مهسا_امینی حجاب_اجباری

ابراهیم متقی، دیگر استاد این دانشگاه، در ادامه گفت: «چون تغییر نسلی شکل گرفته و تفسیر این تغییر نسلی بر اساس هنجارهای خودمان است. کسانی که سال ۸۸ از کشور خارج شدند. سیاست انتظامی و امنیتی ما این بود که این افراد از کشور خارج شوند. اینها رفتند جذب کجا شدند؟ معاون وزیر ارشاد وقت شده رییس ایران اینترنشنال.»

در این جلسه که روز دهم مهرماه برگزار شده، اما ویدیوی کوتاهی از آن به تازگی منتشر شده٬ اساتید درباره وضعیت جاری و مخالفت گسترده با سیاست‌های جمهوری اسلامی از جمله حجاب اجباری، صحبت کردند. به غیر از محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران، که از بازداشت دانشجویان تلویحا دفاع می‌کند، دیگران در این ویدئو از شیوه فعلی اداره کشور انتقاد کردند و سرکوب اعتراضات راعلی مطهری در رابطه با نحوی مواجه حاکمیت با «انتخاب آزاد نوع پوشش» گفت: «ما باید بر پوشش اسلامی در ادارات و دانشگاه ها تاکید کنیم یعنی نباید اینجا کوتاه بیاییم ولی خیابان را در مرحله دوم قرار بدهیم. و دعوت به گفت وگو کنیم. همه این ها را دعوت کنیم که بیایند و حرفشان را بزنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر اعتراض نمی‌کردیم مثل قرون وسطی تفتیش عقاید هم می‌آوردن کم کم هر چقدر اعتراض کنیم حکومت عقب میرود هر چقدر کوتاه بیاییم حکومت جلو می‌آید مهسا_امینی نیکا_شاکرمی MahsaAmini

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

80 نفر مجبور شدیم تا صبح داخل دانشگاه بمانیم/ با کسانی مواجه بودیم که حرف وزیر علوم را هم قبول نمی‌کردندجزئیات «شب تلخ شریف» در گفت‌وگو شرق با دبیر شورای صنفی دانشگاه_شریف: ۸۰ نفر مجبور شدیم تا صبح در دانشگاه بمانیم با کسانی مواجه بودیم که حرف وزیر علوم را هم قبول نداشتند ادامه در: یعنی داعش دانشگاه یک تله و محل سناریوسازی سپاه است این انقلاب از دانشگاه برخواسته است و انقلاب با دانشگاه کاری ندارد انقلاب در خیابان شروع شده و جشن پیروزی خود را نیز در خیابان خواهد گرفت. رستاخیز_ملی_با_پهلوی عرزشی = جانور زشت پشمالوی گه مغز زبان نفهم وحشی عرب پرست عربگدای شل خشتک دائم التحریک که بدون اسلحه سجاد غریبی و قوچعلی اجاقلو و کتلت دلهایی بیش نیست مثل این وحوش عقب مانده جهان سومی خودزن! مهسا_امینی حدیث_نجفی اعتراضات_سراسری Mahsa_Amini
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

کابل روز چهارشنبه شاهد انفجاری دیگر در مسجدی نزدیک وزارت داخله طالبان شدبرخی منابع خبری در افغانستان از کشته شدن دست‌کم ۳ شهروند این کشور در جریان انفجار روز چهارشنبه ۵ اکتبر در یکی از مساجد کابل خبر دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استادکارانی که در مهاجرت ظرفشویی می‌کنند/ بیمه کارگران معطل مانده استمیکائیل صدیقی از نرخ بالای بیکاری کارگران ساختمانی انتقاد کرد؛ در شرایطی که سه سال است اصلاحیه‌ی بیمه‌ی کارگران ساختمانی در مجلس معطل مانده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مصدومیت ۵۸۲ نفر در پی زلزله در خویرئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مصدومیت ۵۸۲ نفر در پی وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در محدوده خوی خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یک جشن سرخ با واکنش‌های منفی جهانیپیامدهای الحاق چهار استان اوکراین، تهدید به استفاده از تسلیحات هسته‌ای و ادامهٔ بسیج نیروها در روسیه طی هفتهٔ گذشته به طور کامل فضای رسانه‌ای در این کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اجرای پایلوت طرح غربالگری آلزایمر در استان‌های قزوین و یزد/افسردگی از عوامل مهم و خطرساز ابتلاء به دمانس استدر گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: اجرای پایلوت طرح غربالگری آلزایمر در استان‌های قزوین و یزد/افسردگی از عوامل مهم و خطرساز ابتلاء به دمانس است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »