انتقاد زلسنکی از عدم پشتیبانی هوایی غرب از اوکراین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتقاد زلسنکی از عدم پشتیبانی هوایی غرب از اوکراین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی سخنانی اعلام کرد که قدرت‌های غربی به دلیل عدم ایجاد پرواز ممنوع در آسمان این کشور، مسئول کشته شدن شهروندان اوکراین هستند.

رئيس جمهور اوکراین، قدرت‌های غربی را به دلیل امتناع از ایجاد پرواز ممنوع در این کشور مسئول کشته شدن مردم خواند.ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی سخنانی اعلام کرد که قدرت‌های غربی به دلیل عدم ایجاد پرواز ممنوع در آسمان این کشور، مسئول کشته شدن شهروندان اوکراین هستند.

وی با اشاره به مقاومت 13 روز کشورش در مقابل حمله نظامی روسیه و با یادآوری اینکه صدها هواپیما و هلیکوپتر روسی در حریم هوایی اوکراین در حال پرواز هستند، گفت: «ما آن‌ها را نابود می‌کنیم. روسیه در این 13 روز بیشتر از 30 سال گذشته هواپیما از دست داده است. اما آن‌ها هنوز به اندازه کافی ماشین‌های کشتار و موشک برای ترور دارند. آن‌ها بمب‌های 500 کیلویی دارند که می‌خواهند بر روی مردم عادی بیندازند».

زلنسکی با بیان اینکه از 13 روز پیش وعده پشتیبانی هوایی و فرستادن هواپیما داده شده اما عملی نشده است، افزود: «دولت و ارتش روسیه مقصر اصلی کشته شدن تک تک افراد در حملات هوایی و شهرهای محاصره شده در اوکراین هستند. اشغالگران تمامی قوانین جنگ را زیر پا می‌گذارند و عمدا غیرنظامیان را هدف می‌گیرند. اما از طرفی دیگر آن‌هایی که نتوانسته‌اند در این 13 روز در دفاتر خود در غرب تصمیمات ضروری اتخاذ کنند نیز در تلفات اوکراین مسئول هستند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها