انتقال بذر گندم از ترکیه به قره‌باغ آذربایجان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قطار باری «تورکوواز» حامل بذر گندم که 15 اکتبر از تکیرداغ ترکیه به حرکت درآمده است، با استفاده از خط ریلی باکو-تفلیس-قارص وارد منطقه قره‌باغ آذربایجان خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

قطار باری «تورکوواز» حامل بذر گندم که 15 اکتبر از تکیرداغ ترکیه به حرکت درآمده است، با استفاده از خط ریلی باکو-تفلیس-قارص وارد منطقه قره‌باغ آذربایجان خواهد شد.قطار باری تورکوواز متشکل از 28 واگن که 15 اکتبر از تکیرداغ ترکیه به حرکت درآمده است، به منطقه قره‌باغ آذربایجان که به تازگی به مسیر ریلی باکو-تفلیس-قارص متصل شده، بذر گندم حمل می‌کند.

با این اقدام اهمیت خط ریلی مذکور که در مراسمی در 30 اکتبر 2017 با حضور رجب طیب اردوغان به بهره‌برداری رسیده و با مشارکت و همکاری سه سازمان راه‌آهن ترکیه، آذربایجان و گرجستان مدیریت می‌شود، بیش از پیش افزایش خواهد یافت. حسن پزوک، مدیرعامل سازمان راه آهن ترکیه در این زمینه گفت: نخستین قطار کانتینری در 15 اکتبر از شهر تکیرداغ ترکیه به سمت منطقه قره‌باغ آذربایجان حرکت کرد. این قطار که بذر گندم حمل می‌کند را با شادی و افتخار بدرقه کردیم.

وی افزود: این بذرها برای آبادانی مجدد منطقه قره‌باغ از مسیری که قبلا مین‌روبی شده است، قبل از آغاز نخستین فصل کاشت گندم باید به آن‌جا برسد. به همین دلیل تمام پرسنل راه‌آهن در این زمینه بسیار حساس عمل می‌کنند. این قطار پس از عبور از گذرگاه مذکور در اسرع وقت به شرق منطقه زنگیلان خواهد رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ملاله یوسف‌زی از طالبان خواست به دختران افغان اجازه دهند به مدرسه بازگردندملاله یوسف‌زی در سال ۲۰۱۲ از سوی طالبان پاکستان هدف تیرانداری قرار گرفته بود. ملاله در سال‌های بعد به نماد مبارزه دختران برای کسب حق تحصیل در برابر فشارهای بنیادگرایان تبدیل شد. ملاله اگر آدم بود باید از دنیا میخواست طالبان را به رسمیت نشناسند. درودها بر رفقا در یورونیوز بدون شک تصاویر دیگری از مهربانو ملاله با رنگهای شال سنگینتری مناسب با خبر هم بود. قرمز هم قشنگه منتها برایرخبرهای شادی آور مناسبتر است. با احترام She is extremely fake.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانشمندان چینی: کره ماه بیش از آنچه تصور می‌شد از نظر آتشفشانی فعال بوده استچین در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی فضاپیمای بدون سرنشینی را به کره ماه فرستاد تا برای اولین بار پس از چند دهه، نمونه‌هایی از سنگ‌ها و خاک کره ماه را با خود به زمین بیاورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خشم چین از عبور کشتی‌های جنگی آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوانارتش چین می‌گوید عبور ناوشکن‌های آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوان، ثبات و آرامش این منطقه را به خطر می‌اندازد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بورل: به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستمبورل: *به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستم *امیدواریم بزودی نشستی در این راستا در بروکسل برگزار شود *امور پرونده ایران درحال بهبودی است 😂🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اپل از دو مدل جدید مک‌بوک رونمایی کرد؛ مجهز به تراشه‌های قدرتمند🔺 اپل از دو مدل جدید مک‌بوک رونمایی کرد؛ مجهز به تراشه‌های قدرتمند ▪ این شرکت همچنین ضمن عرضه نسل جدیدی از ایر‌پادهای ۱۷۹ دلاری، از راه‌اندازی یک سرویس اشتراک موسیقی با هزینه ماهیانه ۵ دلار خبر داده است. ⬇ بیشتر بخوانید: President Biden! Are the Amaricans' lives, blood are so cheap tha u brougt the terrorists in power again? Roots of terrorism are in Pakistan. Did u took any serious action against terrorist state Pakistan? Did u stop the financial support of Pakistan? Did u blck list Pakistan? AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موزه بریتانیا قدیمی‌ترین نقشه جهان از ستارگان را به نمایش می‌گذارد«لوح آسمان نبرا» با قدمت ۳۶۰۰ سال، اولین بار در شرق آلمان در سال ۱۹۹۹ میلادی کشف شد. این اثر یکی از قدیمی‌ترین آثار طراحی شده از کیهان در جهان است و پیش از این هرگز در بریتانیا در معرض نمایش نبوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »