انتقاد آمریکا و ۳۰ کشور دیگر از نقض حقوق بشر در مصر | DW | 12.03.2021

22/12/1399 08:41 ب.ظ

برای نخستین بار ۳۱ کشور ضمن انتقاد شدید از سیاست دولت عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر خواستار آزادی زندانیان سیاسی این کشور شدند. ژنرال سیسی در سال ۲۰۱۳ با برکناری حکومت قانونی مصر به قدرت رسید.

برای نخستین بار ۳۱ کشور ضمن انتقاد شدید از سیاست دولت عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر خواستار آزادی زندانیان سیاسی این کشور شدند. ژنرال سیسی در سال ۲۰۱۳ با برکناری حکومت قانونی مصر به قدرت رسید. خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) گزارش داد ۳۱ کشور غربی از جمله آمریکا بیانیه مشترکی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ارتباط با نقض حقوق بشر در مصر قرائت کردند.

این بیانیه مشترک توسط نماینده فنلاند قرائت شد و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ چنین بیانیه‌ای در ارتباط با نقض حقوق بشر در مصر خوانده می‌شود.در این بیانیه مشترک انتقاد شده است که دولت مصر از این پس فعالان، روزنامه‌نگاران و مخالفین سیاسی خود را به بهانه مبارزه با تروریسم تحت تعقیب قرار ندهد. آمریکا و سایر کشورهای غربی از مصر صریحا خواسته‌اند، افرادی که به این بهانه محبوس هستند را بدون قید و شرط آزاد کند و محدودیت‌های اعمال شده بر آزادی بیان و گردهمایی را نیز برچیند.اخوان را از قدرت برکنار کرد گفته است که هیچ زندانی سیاسی در مصر وجود ندارد و ثبات و امنیت از اهمیت بالاتری در این کشور برخوردار است.

نهادهای حقوق بشر بین‌المللی از بیانیه مشترک در سازمان ملل استقبال کردند.کوین ویلان، نماینده سازمان عفو بین‌الملل در سازمان ملل در ژنو ضمن استقبال از بیانیه مشترک آمریکا و سایر کشورهای غربی درباره مصر گفت که هفت سال است هیچ نوع اقدام جمعی در مورد مصر در شورای حقوق بشر سازمان ملل انجام نشده بود و این اقدام مهمی به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مگر این ۳۱ کشور نبودند که السیسی ملعون ره تآئید کردند و حکومت منتخب مردمی مصر را سرکوب کردند و هزاران جوان ره پشت میله های زندان انداختند. چقدر دنیای منفور و دو رو! از کوتادی مصر حمایت میکنند مگر کودتای میانمار را ردمیکنند ملتهای عظیم جهان لطفآ از دنیای منفور غربی فاصله گیرید. عجب!!! سر چیز جناب دست نشانده (سی سی ) را بیشتر روغن مالی نمایند.

گوه خوردن خودشون از مصر هزار درجه جنایتکارند وصادر کننده تروریستهای رنگا رنگ به جهان هستند درود بر ژنرال سیسی نابودکننده فرقه حیوان المسلمین

انتقاد کره شمالی از 'سیاست خصمانه' دولت بایدن در قبال این کشور | DW | 02.05.2021کره شمالی در واکنش به اظهارات اخیر جو بایدن و برخی از مقامات ایالات متحده، واشنگتن را به در پیش گرفتن 'سیاستی خصمانه' در قبال این کشور متهم کرده است. رئیس جمهوری آمریکا کره شمالی را 'تهدیدی برای امنیت جهانی' دانسته بود. دقیقا آمریکا بزرگترین تهدید برای امنیت جهانی ست.و من دنیا رو دعوت به اتحاد می کنم در برابر چنین تهدیدی ...‌ چهره آمریکا برای همه رو شده ... گذشت دوران فریب دادن ها و فریب خوردن ها .‌. نگاهها رو به سمت دیگه کشوندن و پنهانی هر غلطی کردن !

پرواز از ۳۲ کشور را به داخل ممنوع کردیم/ مرزهای غربی کشور را بستیمسخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، تقریبا همه مراکز استان‌ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و اگر مردم بخواهند به همه جا می‌توانند بروند، اما خواهش ما این است که سفر نروید.

پیام تبریک ظریف به تعدادی از ایرانیان خارج از کشورمحمدجواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه و جانشین رییس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با ارسال پیامی به تعدادی از ایرانیان خارج از کشور فرا رسیدن سال نو را به آنها تبریک گفت. سال نو شمسی نه میلادی. خاک بر سر بیسوادت! بیسواد نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR سال نو میلادی رو چرا تبریک گفته؟ سال نو شمسی رو باید تبریک میگفت. نه_به_جمهوری_اسلامی No2IR برو گهت رو بخور پفیوز حرومزاده، اون تبریکم بکن تو کونت

وزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده استوزیر تجارت ترکیه: صادرات کشور از دوره پیش از شروع کرونا نیز بیشتر شده است

مشاور وزیر کشور: به بسیاری از معترضان آبان 98 از نزدیک شلیک شدروح الله جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور ایران اذعان کرد که به 23 درصد از معترضان آبان 98 «از فاصله نزدیک و به شقیقه شلیک شده بود». العربیه_فارسی از دیمونا و اسقاطیل چه خبر اینارو ولش...😂🇮🇷 این نشون میده که اونا رو تو بازداشت تیر خلاص زدم. چه کاریه؟ خب مثل خاشقجی توسط بن سلمان پودرشون میکردن چرا دیگه گلوله؟