انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ - BBC News فارسی

31/07/2020 10:59:00 ب.ظ

انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ

انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ

کاخ سفید تصمیم هنگ کنگ را برای تعویق انتخابات پارلمانی در زمان شیوع کرونا محکوم کرده و آن را اقدامی علیه دمکراسی و آزادی مردم هنگ کنگ خوانده است. این در حالی است که رییس‌جمهور آمریکا خود خواهان تعویق انتخابات ریاست جمهوری شده است.

ایالات متحده آمریکا تصمیم هنگ کنگ برای تعویق انتخابات پارلمانی را محکوم کرده است.سخنگوی کاخ سفید گفته این اقدام هم در فهرست قول‌هایی قرار می‌گیرد که چین درباره آزادی به مردم هنگ کنگ وعده داده و به آن عمل نکرده است.آقای ترامپ که منتقد رای‌گیری پستی و از راه دور به خاطر شیوع کرونا است، خواسته برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند "به درستی، با امنیت و ایمنی" رای دهند، به تعویق بیفتد. درخواستی که با

او در توییتی گفت: "رای‌گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا که شرمساری بزرگی برای این کشور است، بدل خواهد کرد."توضیح تصویر،دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیر) چین را به سلب آزادی هنگ‌کنگ با اعمال قانون جدید امنیتی متهم کرد و گفت به همین دلیل تنبیه‌ها و تحریم‌های تازه‌ای علیه پکن اعمال می‌کند. پکن هم هشدار داد که اقدام ایالات متحده را تلافی خواهد کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

مخالفت جمهوری خواهان ارشد با پیشنهاد ترامپ برای تعویق انتخابات - BBC News فارسیسناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنا و کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس نمایندگان از جمله افرادی هستند که با تعویق انتخابات مخالفت کرده اند. آقای ترامپ پنجشنبه با ابراز مخالفت با رای دادن غیابی شهروندان از طریق پست به جای حضور پای صندوق های رای، خواهان تعویق انتخابات شد.

ترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شددونالد ترامپ، خواستار تعویق انتخابات ریاست ‌جمهوری در ماه نوامبر شد و تاکید کرد که با رای گیری پستی، انتخابات 2020 مملو از اشتباه و تقلب خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد *به گفته دونالد ترامپ، افزایش رای‌گیری پستی می‌تواند منجر به 'تقلب و نتایج نادرست' شود. *او خواسته است برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند 'به درستی، با امنیت و ایمنی' رای دهند، به تعویق بیفتد.

ترامپ خواستار تعویق برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شدتهران-ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات از طریق پست الکترونیک را رد کرد و خواستار تعویق در برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شد.

درخواست ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری آمریکادونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، با اشاره به اینکه رای‌گیری پستی در انتخابات ریاست جمهوری «غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین» انتخابات در تاریخ می‌شود، ایده به تعویق انداختن انتخابات را تا وقتی مردم بتوانند «به شکل مناسب، امن و بی‌خطر» رای بدهند، مطرح کرد.

دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داددونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد انتخابات_۲۰۲۰_آمریکا جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽

انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ ۲ ساعت پیش Getty Images ایالات متحده آمریکا تصمیم هنگ کنگ برای تعویق انتخابات پارلمانی را محکوم کرده است.سناتور جمهوری خواه، لینزی گراهام هم تعویق انتخابات را فکر مناسبی ندانست.دونالد ترامپ، خواستار تعویق انتخابات ریاست ‌جمهوری در ماه نوامبر شد و تاکید کرد که با رای گیری پستی، انتخابات 2020 مملو از اشتباه و تقلب خواهد بود.به گزارش ایسنا، به گفته دونالد ترامپ، افزایش رای‌گیری پستی می‌تواند منجر به"تقلب و نتایج نادرست" شود.

در پی شیوع دوباره کرونا در هنگ کنگ، کری لم رئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد انتخابات که قرار بود حدود دو ماه دیگر در سپتامبر برگزار شود، دست‌کم یک سال به تعویق خواهد افتاد. کیلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید گفته که تعویق انتخابات نشانه بی‌توجهی به فرآیند دمکراسی است. طبق قوانین آمریکا، انتخابات در سه شنبه پس از اولین دوشنبه ماه نوامبر برگزار می شو و تغییر تاریخ انتخابات در اختیار کنگره است. سخنگوی کاخ سفید گفته این اقدام هم در فهرست قول‌هایی قرار می‌گیرد که چین درباره آزادی به مردم هنگ کنگ وعده داده و به آن عمل نکرده است.2020 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا طی توئیتی با اشاره به اینکه رای‌گیری پستی می‌تواند منجر به پیچیدگی های اساسی شود خواستار تعویق انتخابات ریاست ‌جمهوری در ماه نوامبر شد. کرونا؛ آیا ترامپ می‌تواند انتخابات آمریکا را به تعویق بیاندازد؟ این در حالی است که خود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هم خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده که قرار است ماه نوامبر برگزار شود. او با اشاره به نگرانی ها از حضور مردم پای صندوق رای به خاطر همه گیری ویروس کرونا، پیشنهاد کرد انتخابات به زمانی موکول شود که مردم بتوانند '' به طور درست و در امنیت '' رای دهند. آقای ترامپ که منتقد رای‌گیری پستی و از راه دور به خاطر شیوع کرونا است، خواسته برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند "به درستی، با امنیت و ایمنی" رای دهند، به تعویق بیفتد." در اوایل ماه جاری شش ایالت کالیفرنیا، یوتا، هاوایی، کلرادو، اورگان و واشنگتن اعلام کردند که قصد دارند انتخابات نوامبر را از طریق برگه‌های پستی برگزار کنند.

درخواستی که با مخالفت سران جمهوری‌خواه مواجه شده است. آقای ترامپ گفت:‌ '' من تعویق نمی خواهم. وی تاکید کرد: با روش رای گیری پستی، انتخابات سال 2020 آمریکا مملو از اشتباه و تقلب خواهد بود و این مایه شرمساری است. او در توییتی گفت: "رای‌گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا که شرمساری بزرگی برای این کشور است، بدل خواهد کرد." منبع تصویر، Reuters توضیح تصویر، کری لم رئیس اجرایی هنگ کنگ امروز اعلام کرد انتخابات یک سال به تعویق می افتد آمریکا و چین در چند هفته گذشته بر سر هنگ‌کنگ دچار تنش‌های تازه‌ای شده‌اند.. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیر) چین را به سلب آزادی هنگ‌کنگ با اعمال قانون جدید امنیتی متهم کرد و گفت به همین دلیل تنبیه‌ها و تحریم‌های تازه‌ای علیه پکن اعمال می‌کند. تغییر این تاریح و تعویق انتخابات منوط به تصویب کنگره آمریکا است. پکن هم هشدار داد که اقدام ایالات متحده را تلافی خواهد کرد. ولی نمی خواهم که مجبور شویم سه ماه صبر کنیم بعد تازه بفهمیم برگه های رای گم شده اند و انتخابات بی معنی بوده است. انتهای پیام.

روابط چین و آمریکا به خاطر مجموعه گسترده‌ای از اختلاف‌ها بر سر موارد مختلفی مانند وضعیت هنگ‌کنگ، همه‌گیری ویروس کرونا، دعوای تعرفه‌های تجاری، وضعیت مسلمانان اویغور در چین و همین طور اختلاف نظامی در دریای جنوبی چین به شدت وخیم شده است. آقای ترامپ در اقدامی تازه‌ تصمیم گرفته که به روابط ویژه یا ترجیحی تجاری هنگ‌کنگ با آمریکا که در سال ۱۹۸۴ و زمانی که هنگ‌کنگ همچنان مستعمره بریتانیا بود، پایان دهد. آقای ترامپ گفت:‌ اگر این انتخابات برگزار شود، دست کاری شده ترین انتخابات تاریخ خواهد بود.. ۱۲ نماینده طرفدار دمکراسی هنگ کنگ محروم شدند امروز در ادامه افزایش سختگیری سیاسی در هنگ کنگ، دولت محلی این سرزمین دوازده تن از طرفداران دموکراسی را از نامزدی در انتخابات پارلمانی پیش رو محروم کرده است. با توجه به مخالفت بسیاری از مردم هنگ کنگ با قانون امنیتی جدید و همچنین رویکرد دولت محلی که مخالفان را به منزله تلاش حکومت چین برای سلب حقوق دموکراتیک ساکنان هنگ کنگ تلقی می‌کنند، طرفداران دموکراسی و گروه‌های مخالف اطمینان داشتند که در این انتخابات به اکثریت قابل توجهی دست خواهند یافت. شش ایالت کالیفرنیا، یوتا،‌ هاوایی، کلورادو، واشنگتن و اورگان قصد دارند انتخابات ریاست جمهوری را به صورت پستی برگزار کنند. جوشوا وونگ و لستر شوم، از فعالان طرفدار دموکراسی از جمله کسانی هستند که رد صلاحیت شده اند.

دولت محلی هنگ کنگ آنان را به اعتقاد به استقلال هنگ کنگ و تلاش برای جلب حمایت "دولت های خارجی" متهم کرده و گفته است که آنان صلاحیت عضویت در پارلمان را ندارند. با این حال، امکان رای دادن حضوری هم به صورت محدود فراهم خواهد بود. فعالان طرفدار دموکراسی با قانون جدید امنیتی که چین در هنگ کنگ پیاده کرده مخالف هستند و معتقدند که این قانون گامی دیگر در خلف وعده حکومت چین در مورد رعایت موازین دموکراسی و استقلال قضایی هنگ کنگ است. بسیاری از کشورهای غربی نیز این قانون را محکوم کرده و اقداماتی را در اعتراض به آن صورت داده‌اند. مهمترین خبرها. ظاهرا اتهام "جلب حمایت دولت‌های خارجی" به خاطر مخالفت این دولت‌ها با قانون جدید بوده است. نامزدهای رد صلاحیت شده همچنین متهم شده‌اند که در صورت عضویت در پارلمان، در صدد برخواهند آمد که دولت را به دادن امتیازات سیاسی مجبور کنند.

بیانیه دولت درعین حال افزوده است که "موضوع سانسور، محدودیت آزادی بیان و عقیده و سلب حق مشارکت سیاسی از طریق نامزدی در انتخابات مطرح نیست." جوشوا وونگ گفته است گزینش نامزدهای انتخابات به معنی "نادیده گرفتن مطلق ابتدایی‌ترین حقوق مردم هنگ کنگ است". پارلمان یا "شورای قانونگذاری هنگ کنگ" ۷۰ عضو دارد که ۳۵ تن از آنان براساس شیوه انتخاباتی حزبی توسط ساکنان حوزه های انتخاباتی مختلف انتخاب می شوند و سی و پنج تن دیگر نیز منتخب نهادها و صنف های مختلف هستند. مهمترین خبرها .