انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

انتقاد آمریکا از تعویق انتخابات در هنگ کنگ

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ایالات متحده آمریکا تصمیم هنگ کنگ برای تعویق انتخابات پارلمانی را محکوم کرده است.

آقای ترامپ که منتقد رای‌گیری پستی و از راه دور به خاطر شیوع کرونا است، خواسته برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند "به درستی، با امنیت و ایمنی" رای دهند، به تعویق بیفتد. درخواستی که بااو در توییتی گفت: "رای‌گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا که شرمساری بزرگی برای این کشور است، بدل خواهد کرد.

با توجه به مخالفت بسیاری از مردم هنگ کنگ با قانون امنیتی جدید و همچنین رویکرد دولت محلی که مخالفان را به منزله تلاش حکومت چین برای سلب حقوق دموکراتیک ساکنان هنگ کنگ تلقی می‌کنند، طرفداران دموکراسی و گروه‌های مخالف اطمینان داشتند که در این انتخابات به اکثریت قابل توجهی دست خواهند یافت. فعالان طرفدار دموکراسی با قانون جدید امنیتی که چین در هنگ کنگ پیاده کرده مخالف هستند و معتقدند که این قانون گامی دیگر در خلف وعده حکومت چین در مورد رعایت موازین دموکراسی و استقلال قضایی هنگ کنگ است. بسیاری از کشورهای غربی نیز این قانون را محکوم کرده و اقداماتی را در اعتراض به آن صورت داده‌اند.نامزدهای رد صلاحیت شده همچنین متهم شده‌اند که در صورت عضویت در پارلمان، در صدد برخواهند آمد که دولت را به دادن امتیازات سیاسی مجبور کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مخالفت جمهوری خواهان ارشد با پیشنهاد ترامپ برای تعویق انتخابات - BBC News فارسیسناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنا و کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس نمایندگان از جمله افرادی هستند که با تعویق انتخابات مخالفت کرده اند. آقای ترامپ پنجشنبه با ابراز مخالفت با رای دادن غیابی شهروندان از طریق پست به جای حضور پای صندوق های رای، خواهان تعویق انتخابات شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شددونالد ترامپ، خواستار تعویق انتخابات ریاست ‌جمهوری در ماه نوامبر شد و تاکید کرد که با رای گیری پستی، انتخابات 2020 مملو از اشتباه و تقلب خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد *به گفته دونالد ترامپ، افزایش رای‌گیری پستی می‌تواند منجر به 'تقلب و نتایج نادرست' شود. *او خواسته است برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند 'به درستی، با امنیت و ایمنی' رای دهند، به تعویق بیفتد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ خواستار تعویق برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شدتهران-ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات از طریق پست الکترونیک را رد کرد و خواستار تعویق در برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری آمریکادونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، با اشاره به اینکه رای‌گیری پستی در انتخابات ریاست جمهوری «غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین» انتخابات در تاریخ می‌شود، ایده به تعویق انداختن انتخابات را تا وقتی مردم بتوانند «به شکل مناسب، امن و بی‌خطر» رای بدهند، مطرح کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داددونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد انتخابات_۲۰۲۰_آمریکا جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »