انتقال مقدار گاز از طریق «جریان‌ترک» 2.2 برابر شد

19/10/1399 10:06 ب.ظ

انتقال مقدار گاز از طریق «جریان‌ترک» 2.2 برابر شد روسیه ترکیه دریای_سیاه

شرکت گاز پروم روسیه اعلام کرد که از زمان راه‌اندازی پروژه خط لوله جریان‌ترک تاکنون مقدار گاز منتقل شده از طریق این خط لوله 2.2 برابر شده است. - خبرگزاری آناتولی آلکسی میلر، رئیس شرکت گاز پروم روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از زمان راه‌اندازی پروژه خط لوله جریان‌ترک تاکنون مقدار گاز منتقل شده از طریق این خط لوله 2.2 برابر شده است.

میلر درباره این خط لوله که در مراسم افتتاحیه آن در 8 ژانویه 2020 رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، به ترتیب روسای جمهور ترکیه و روسیه شرکت کرده‌اند، با اشاره به اینکه این پروژه پیش از یک سال آغاز به فعالیت کرده است، گفت: «جریان‌ترک، گاز روسیه را از طریق دریای سیاه علاوه بر ترکیه به کشورهای بلغارستان، یونان، مقدونیه شمالی، رومانی، صربستان و بوسنی و هرزگوین به صورت امن منتقل می‌کند».

وی با تاکید بر اینکه مقدار منتقل شده از طریق جریان‌ترک بسیار افزایش افزایش چشمگیری داشته، تصریح کرد: «مقدار گاز منتقل شده از راه‌اندازی این خط لوله تاکنون 2.2 برابر شده است. میزان گاز انتقالی‌مان از خط لوله جریان‌ترک به ترکیه، یونان و مقدونیه شمالی افزایش یافته است».

ادامه مطلب:
aa_persian »

روسیه گاز صادراتی خود به اروپا را از طریق «جریان‌ترک» افزایش خواهد دادروسیه قصد دارد تا سال 2035، صادرات گاز خود به اروپا را از طریق پروژه خط لوله جریان‌ترک افزایش دهد. - خبرگزاری آناتولی

گسترش ویروس کرونا در خوزستان از طریق مدارس نبود/ ۲۲ هزار خانوار از تبلت دانش‌آموزی محرومندمدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان درباره آموزش حضوری دانش‌آموزان در این استان که اکنون وضعیت ۱۱ شهرستانش قرمز است، گفت: در مناطق آبی، پایه‌های اول و دوم به شکل گروه‌های ۵ نفره با رضایت و تمایل اولیا، می‌توانند به کلاس بیایند، رفع اشکال کنند و بروند. این طور نبود که دانش آموزی ناقل باشد و انتقال ویروس از طریق مدارس اتفاق بیفتد.

ارسال بیش از ۷۰۰هزار دز واکسن آسترازنکا از طریق کوواکس به تهرانسخنگوی سازمان غذا و دارو از بارگیری و ارسال اولین محموله واکسن کرونا از ساز و کار کوواکس به مقصد تهران خبر داد. کی بزنه کی نگاه کنه؟ ایشالا که خیره

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.