انتقاد روحانی از مجلس در رابطه با برجام و FATF | DW | 25.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز یکشنبه سوم مرداد (۲۵ ژوئیه) در مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی گفت: «اگر دو کار در اواخر سال ۹۹ انجام شده بود شرایط ما بهتر بود یکی توافق و دیگری اف‌ای‌تی‌اف.»

به گفته روحانی، اگر مجلس مانع نمی‌شد تا پایان سال ۹۹ احیای برجام به ثمر می‌رسید. او از عدم تصویب نهایی لوایح گروه ویژه اقدام مالی نیز انتقاد کرد و گفت، در این زمینه"یک جای دیگر" غیر از دولت و مجلس"مشکل درست کرد."

او با اشاره به مصوبه سال گذشته مجلس درباره برجام گفت که این مصوبه «دست و پای ما را در مذاکرات بست؛ در غیر این صورت ما در پایان ۹۹ توافق کرده بودیم؛ سند آن موجود و توافق اجمالی بین ما و ۱+۵ روشن است». در هفته‌های اخیر مجلس و دولت مسئولیت بسیاری از مشکلات، از جمله نرسیدن به توافقی برای احیای برجام را به گردن یکدیگر می‌اندازند.

سخنان او در حالی ایراد شده که کشور مدت‌هاست که درگیر مشکلات معیشتی است و در روزهای اخیر خوزستان نیز صحنه اعتراضات گسترده به بی‌آبی و سیاست‌های جمهوری اسلامی بوده است.جمهوری اسلامی در گام پنجم کاهش تعهدات برجامی خود در دی ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد که برنامه هسته‌ای حکومت ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی مواجه نیست و تهران برنامه‌های خود را متناسب با نیاز داخلی پیش می‌برد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر دولت بی عرضه و مدیران جاسوس نبودند شرایط خیلی بهتر بود.

پاسکاری های جنده بازی شروع شد!!!💩🤮🌅

روزای اخره موتور بگا باسوز حسن راه افتاده بهر حال دمت گرم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاکسازی آب دریا از طریق بازیافت مو؛ گام آرایشگران بریتانیایی در حفاظت از محیط زیستاز حدود ۶۰۰ آرایشگاهی که در بریتانیا و ایرلند به بازیافت موهای کوتاه شده مشتریان روی آورده‌اند تاکنون حدود ۵۰۰ کیلو مو به دست آمده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آذربایجان در حمایت از خوزستان؛ در تظاهرات تبریز چه گذشت؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تقدیر از دو ویروس‌شناس نامدار در آلمان و آمریکا | DW | 23.07.2021سنای برلین جایزه علمی خود را به کریستین دروستن، محقق سرشناس بیماری‌های عفونی داد. آنتونی فائوچی، مشاور بهداشتی دولت بایدن نیز جایزه 'تاریخ‌سازان' موزه نیویورک را می‌گیرد. این دو خدمات چشمگیری در دوران کرونا داشته‌اند. فائوچی یه حرومزاده بالفطره است 🤣🤣🤣
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بیش از 65 میلیون دوز واکسن کرونا در ترکیه تزریق شده استوزارت بهداشت ترکیه از تزریق بیش از 65 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »