انتقاد شدید ایران از تروئیکای اروپایی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

سخنگوی وزارت خارجه، اقدام اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران را اقدامی غیرسازنده، غیرمسئولانه و غیرقابل پذیرش توصیف کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی جمعه شب در یک موضع‌گیری مطبوعاتی، با رد کامل قطعنامه سیاسی و غیرفنی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران بالاترین سطح از همکاری را با آژانس داشته است، صدور قطعنامه شورای حکام اقدامی کاملاً غیرسازنده و مأیوس‌کننده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، اعضای شورای حکام را به هوشیاری در برابر تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بازگشایی پرونده‌های جعلی قدیمی که بی‌اساس بودن آنها پیش از این اثبات شده و توسط خود شورای حکام مختومه شده بودند، دعوت کرد. موسوی اقدام سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در معرفی این قطعنامه را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی تحت فشار آمریکا قلمداد و تصریح کرد: این سه دولت که در اجرای تعهدات برجامی خود کاملا عاجز مانده‌اند با این اقدام قصد فرار به جلو و گریز از مسئولیت های برجامی خود در قبال ایران دارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت بیش از ۷۰ نفر از ایرانیان مقیم بلغارستان، رومانی، صربستان و کرواسی به ایرانسفارت ایران در بلغارستان اعلام کرد: بیش از ۷۰ نفر از ایرانیان مقیم بلغارستان، رومانی، صربستان و کرواسی، که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی پروازهای بین المللی، امکان بازگشت به میهن را نداشتند، شب گذشته با یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی قشم ایر، از صوفیا عازم تهران شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از ۸ سال قطعنامه‌ای را در انتقاد از ایران تصویب کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمایت ایران از نشست فوری «شورای حقوق بشر» برای مقابله با نژادپرستی در آمریکاسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان‌ با بیان این که از نشست فوری «شورای حقوق بشر» برای مقابله با نژادپرستی در آمریکا حمایت می‌کنیم،گفت: معتقد به مقابله ریشه‌ای با نژادپرستی سیستماتیک در برخی مناطق جهان بویژه آمریکا هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران و ایرانی از تلاش برای رسیدن به تعالی باز نمی‌ایستدطرح‌های ملی وزارت راه در سه استان ایلام، البرز و مازندران از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پخش فیلم ترکی سینمای ایران «کومور» از تی‌آر‌تی2 ترکیهفیلم سینمایی «کومور» محصول سینمای ایران که به زبان ترکی تولید شده در 21 ژوئن از شبکه تلویزیونی «تی‌آرتی2» ترکیه پخش خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران:‌ تعداد جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در کشور به 9272 نفر رسیدایران:‌ با فوت 87 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان_باختگان ناشی از ویروس کرونا در کشور به 9272 نفر رسید موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در ایران با افزایش 2596 مورد به 197647 نفر افزایش پیدا کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »