انتقادها به ظریف نباید با پرخاش مطرح می‌شد/ دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند/ حل مشکلات کنونی کشور از دست افرادی مانند ظریف هم خارج است

11/07/2020 08:27:00 ق.ظ

نعمتی در گفت‌وگو با #ایلنا: انتقادها به ظریف نباید با پرخاش مطرح می‌شد/ دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند/ حل مشکلات کنونی کشور از دست افرادی مانند ظریف هم خارج است

ایلنا, بهروز نعمتی

نعمتی در گفت‌وگو با ایلنا : انتقادها به ظریف نباید با پرخاش مطرح می‌شد/ دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند/ حل مشکلات کنونی کشور از دست افرادی مانند ظریف هم خارج است

نماینده سابق مجلس، گفت: ظریف آدم زحمتکشی است، ممکن است من هم نقد هایی به ایشان داشته باشم، که دارم. منتها چاره کار پرخاش به یکدیگر نیست و فقط دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند.

وی ادامه داد: البته اتفاقی که در روز یکشنبه در برخورد با ظریف رخ داد را هم نمی‌توان به کل مجلس تعمیم داد، این‌ها تعداد انگشت شماری بودند که قبلا هم در مجلس بودند و چنین کارهایی می‌کردند.نعمتی در ادامه اظهار داشت: من فکر می‌کنم با توجه به اینکه دوستان نماینده از آقای ظریف دعوت کردند و به دنبال این بودند که ایشان گزارشی از وضعیت بین‌المللی به مجلس ارائه دهد، طبیعتا باید به حرف های ایشان گوش می‌کردند، اما یک عده‌ای نمی‌خواستند یا دوست نداشتند که حرف‌ها را بشنوند و نشنیدند.

وی افزود: در مجموع من فکر می‌کنم همانطور که آقای ظریف هم گفتند و تعدادی از دوستان نماینده که من با آن‌ها صحبت می‌کردم اشاره داشتند، امروز شرایط کشور نیاز دارد که همدلی، صفا و صمیمیت در میان قوا و مسئولان مختلف برقرار باشد که بشود مشکلات را حل کرد. همه هم می‌دانیم که مشکلات مربوط به آقای ظریف و سایرین نیست، مشکلاتی که الان کشور با آن مواجه است، از دست آقای ظریف هم خارج است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مرد آمریکایی یک پدر و دختر را به دلیل شکایت از سگش به قتل رساندقاتل با دو کلت کمری وارد خانه مقتول شده و با تیراندازی به سوی اعضای خانواده هانسمن، الکساندر پدر خانواده و دختر ۱۱ ساله او را به قتل رساند.

مقام‌های ایالات متحده نسبت به استفاده از اپلیکیشن چینی «تیک تاک» به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

قدردانی نهضت آزادی ایران از محمدجواد ظریفنهضت آزادی ایران در نامه ای خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نوشت: مواضع اخیر که در شورای امنیت سازمان ملل متحد ابراز داشتید و تاسی به راه و ذکر نام دکتر مصدق در هنگام دفاع از حقوق اساسی و حاکمیت ملی ایران عملی شجاعانه و قابل تقدیر است.

گروهی از قادریان در ایران به گذرگاه مرزی باشماق یورش بردندگروهی از پیروان طریقت قادریه در ایران با یورش به گذرگاه مرزی باشماق به استان سلیمانیه عراق عبور کردند.

تعداد کل بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 190 هزار و 390 نفر رسیدتعداد کل بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 190 هزار و 390 نفر رسید مجموع قربانیان کرونا در ترکیه با مرگ 18 مبتلای دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 5300 نفر رسید. همچنین تعداد کل بیماران کرونایی نیز با ثبت 1024 مورد جدید به 209 هزار و 962 نفر افزایش یافت

استقبال آمریکا از تمایل چین برای پیوستن به مذاکرات کنترل تسلیحاتچین تاکید کرده به شرطی وارد این مذاکرات خواهد شد که واشنگتن بپذیرد ظرفیت زرادخانه هسته‌ای خود را به اندازه ظرفیت چین (یعنی حدود ۲۰ برابر کوچکتر) کاهش دهد.

بهروز نعمتی نماینده دوره دهم مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص اتفاقات یکشنبه گذشته و برخورد نمایندگان با وزیر امورخارجه، گفت: من فکر می‌کنم از آنجا که مجلس عصاره فضائل ملت است و باید هرچه فضیلت و ویژگی خوب است در مجلس باشد، همواره این توقع وجود داشته و دارد که همواره مجلس قداست خود را حفظ کند.Aa پلیس ایالت فلوریدا اعلام کرد کشته شدن یک مرد و دختر ۱۱ ساله او در این ایالت به دلیل بروز اختلاف بر سر یک سگ رخ داده است.Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ مقام‌ها و قانونگذاران ایالات متحده به دلیل نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی به آمریکایی‌ها نسبت به استفاده از «تیک تاک»، برنامه محبوب اشتراک ویدئو متعلق به شرکت چینی «بایت دنس»، هشدار می‌دهند.برادر ارجمند، جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه با سلام و تحیت و آرزوی سلامتی و تداوم خدمت به مردم و تامین منافع ملی ایران   عملکرد کارشناسانه، مسئولانه و توام با ابتکار عمل جنابعالی و همکارانتان که در پرتو ظرفیت همراه‌سازی ارکان تصمیم‌ساز نظام در خدمت تحقق برنامه سیاست خارجی مبتنی بر صلح، توسعه و استقلال ایران قرار گرفت و نهایتا در الگوی «برجام» متجلی شد، در راستای تنش‌زدایی، بهبود روابط دیپلماتیک و گسترش همکاری‌های جهانی ضدجنگ قابل ارزیابی است و همچنین ایستادگی و اصرار بر منافع ملی ایران در برابر کارشکنی‌های داخلی و بحران‌آفرینی‌های بیگانه که از دو سو، مشی مسالمت‌آمیز جنابعالی را در تنگنا قرار داده‌اند، همواره مورد تایید و قدردانی نهضت آزادی ایران قرار داشته است.

وی ادامه داد: البته اتفاقی که در روز یکشنبه در برخورد با ظریف رخ داد را هم نمی‌توان به کل مجلس تعمیم داد، این‌ها تعداد انگشت شماری بودند که قبلا هم در مجلس بودند و چنین کارهایی می‌کردند. نعمتی در ادامه اظهار داشت: من فکر می‌کنم با توجه به اینکه دوستان نماینده از آقای ظریف دعوت کردند و به دنبال این بودند که ایشان گزارشی از وضعیت بین‌المللی به مجلس ارائه دهد، طبیعتا باید به حرف های ایشان گوش می‌کردند، اما یک عده‌ای نمی‌خواستند یا دوست نداشتند که حرف‌ها را بشنوند و نشنیدند. ماموران پلیس بعد از مراجعه به محل گزارش، دریافتند که یک مرد ۸۲ ساله با مراجعه به خانه همسایه خود شروع به تیراندازی کرده است. وی افزود: در مجموع من فکر می‌کنم همانطور که آقای ظریف هم گفتند و تعدادی از دوستان نماینده که من با آن‌ها صحبت می‌کردم اشاره داشتند، امروز شرایط کشور نیاز دارد که همدلی، صفا و صمیمیت در میان قوا و مسئولان مختلف برقرار باشد که بشود مشکلات را حل کرد. وزیر خارجه آمریکا افزود: «پس آن چه شما شاهد خواهید بود این است که دولت اقداماتی انجام می دهد تا آن اطلاعات حفظ و محفوظ باقی بماند و حزب کمونیست چین به اطلاعات خصوصی متعلق به آمریکایی ها دسترسی نداشته باشد. همه هم می‌دانیم که مشکلات مربوط به آقای ظریف و سایرین نیست، مشکلاتی که الان کشور با آن مواجه است، از دست آقای ظریف هم خارج است. دختر کوچک مقتول بعد از آنکه قاتل به خانه‌ آنها آمده به پلیس زنگ می‌زند و از آنها کمک می‌خواهد. این نماینده مجلس دهم در ادامه با اشاره به تلاش برای تصویب لوایح مربوط به FATF بیان داشت: من در مجلس دهم، در کمیسیون درخصوصCFT  و پالرمو به عنوان یکی از موافقان صحبت کردم، خب اکنون یک سری توقعات وجود دارد که این دستگاه دیپلماسی بخواهد کاری را انجام دهد، وقتی دستگاه دیپلماسی در موضوع FATF  و CFT یعنی نقل و انتقال پول و مسائل مالی مشکل دارد قاعدتا این‌ها در حوزه‌های مختلف اثر می‌گذارد.   نهضت آزادی ایران در خاتمه، ضمن اعتراض به رفتار موهن و ابهام‌آمیز نمایندگان مجلس یازدهم که با بهره‌گیری از ناامیدی اجتماعی و در پی مشارکت حداقلی مردم به خانه ملت راه یافتتد، بیش از گذشته ضرورت و اهمیت مجلسی را که باید عصاره فضایل ملت و برآمده از مشارکت گسترده ملی باشد، یادآوری می‌کند.

وی ادامه داد: همین الان درخصوص موضوع ترکمنستان یک اتفاقی افتاده و ما باید پولی را بابت گازی که از ترکمنستان خریداری کردیم به آن کشور پرداخت کنیم، به این دلیل که این کانال مالی وجود نداشت الان ترکمن‌ها از OFAC (دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا) باید مجوز بگیرند که این طلب پرداخت شود، بالاخره موضوعات مختلف این چنینی هم وجود دارد و به اعتقاد من دوستان باید این‌ها را تحلیل کرده و مدنظر قرار دهند. فکر می‌کنم او پدر و مادر من را کشته است. سناتور جمهوریخواه تام کاتن، عضو کمیته منتخب اطلاعات سنا، می گوید: «از وزارت دفاع می خواهم مانع استفاده سربازان و ملوانان جوان از تیک تاک شود، اما این تهدید محدود به پرسنل نظامی ما نیست. نعمتی در ادامه افزود: البته بخشی از این اتفاقات هم می‌تواند متاثر از این باشد که هنوز ابتدای مجلس است و دوستان نسبت به برخی موضوعات حساسیت بیشتری دارند، همچنین از جهت دیگر وقتی نمایندگان برای سرکشی در حوزه‌های انتخابیه حضور پیدا کرده و مشکلات و موضوعات را بیشتر می‌بینند، ممکن است این موضوعات هم در نوع رفتار آن‌ها تاثیر بگذارد. اما آن چیزی که مهم است محور همه موضوعات ما باید عقلانیت باشد و از توهین و تهمت و حرف‌هایی که در شأن مسئولان ما نیست، پرهیز کنیم.» وقتی ماموران پلیس به محل حادثه می‌رسند قاتل هنوز در طبقه دوم خانه مقتول حضور داشته است. نماینده سابق مجلس در ادامه به مطرح شدن طرح سوال از رییس‌جمهور و همچنین گرانی دلار اشاره کرد و گفت: زمانی که ما در مجلس بودیم همواره به ما انتقاد وجود داشت و حتی ما را به سخره می‌گرفتند که چرا دلار گران شده است، خب اکنون مجلس عوض شده چرا بازهم گرانی می‌شود، این نشان می‌دهد مشکلات ما عوامل متعددی دارد. روز سه شنبه، «تیک تاک» گفت با توجه به رویدادهای اخیر تصمیم گرفته است دسترسی به این اپلیکیشن را در هنگ کنگ متوقف کند. وی ادامه داد: در آن مقطع که گرانی ارز اتفاق افتاد، من شاید جزو اولین نفرهایی بودم که بحث سوال از رییس‌جمهور را مطرح کردم، به رغم اینکه ما را به عنوان وکیل‌الدوله متهم می‌کردند، اما ما وقعا نوکر مردم بودیم، هستیم و خواهیم بود. دلسرو ۸۶ ساله اما در این درگیری‌ها کشته می‌شود.

در عین حال بر اساس تشخیص موضوعات و مشکلات کنونی کشور فکر می‌کنم که باید به سمت تعامل و وحدت برای حل مشکلات کشور حرکت کنیم. نعمتی همچنین بیان داشت: باید واقعیت‌ها را ببینیم، بالاخره مجموعه‌ای از عوامل داخلی و خارجی دست به دست هم می‌دهند و شرایط به وضع امروز می‌رسد و نمی‌توان ادعا کرد که درخصوص مشکلات ما، یک نفر مقصر است. ماموران پلیس متوجه شدند که آلکساندر هانسمن ۵۶ ساله و دختر ۱۱ ساله‌اش با شلیک گلوله‌های رونالد دلسرو به قتل رسیده‌اند. خبرهای بیشتر. اما نکته مهم‌تر این است که باید با هماهنگی در عرصه‌های مختلف به این سمت پیش برویم که با کمک گرفتن از این توان و انرژی خوبی که نمایندگان جدید دارند، کارها را پیش برده و از این فرصت برای حل کردن مشکلات استفاده کنیم. وی با اشاره به اینکه پرخاش به یکدیگر راه چاره نیست، گفت: آقای ظریف آدم زحمت‌کشی است، ممکن است من هم نقد‌هایی به ایشان داشته باشم، که دارم. بررسی‌های پلیس نشان داد که ماجرا به اعتراضات همسایه‌های آقای دلسرو به سگ او مربوط بوده است. منتها چاره کار پرخاش به یکدیگر نیست و دشمنان از این اتفاقات خوشحال می‌شوند و این را نه خدا می‌پسندد نه مردم و نه قرآن اینگونه می‌گوید، لذا اگر نقدی داریم، باید موضوعات را با گفت‌وگو حل کنیم وگرنه اینکه آدم به کسی بگوید دروغگو، بی‌صداقت، ضعیف یا ترسو درست نیست و به نظر چنین مواردی نباید در مجلس مطرح شود.

نعمتی با بیان این که پرسشگری حق مجلس است، اظهار داشت:  البته باید برای مجلس حق پرسشگری قائل باشیم و این را هم بدانیم که پرسشگری در کانال درست و شرایط خودش حق مجلس است. خانواده هانسمن مدعی می‌شوند که «رکسی» چند بار اعضای خانواده هانسمن را گاز گرفته است. در مجموع رفتارهای روز یکشنبه اتفاقی بود که رقم خورد و امیدواریم که دیگر اتفاق نیفتد. لینک کوتاه . در نهایت در تاریخ ۱ ژوئیه اداره کنترل حیوانات اعلام کرد «رکسی» حیوانی خطرناک ارزیابی می‌شود و به این ترتیب آقای دلسرو در این پرونده شکست خورد.