انتقاد ایران از گزارش یک‌سویه آژانس درباره جمع‌بندی مذاکرات بر سر مسایل باقی‌مانده

10/03/1401 07:40 ق.ظ

انتقاد ایران از گزارش یک‌سویه آژانس درباره جمع‌بندی مذاکرات بر سر مسایل باقی‌مانده: *گزارش مدیرکل آژانس منعکس‌کننده همکاری‌های گسترده ایران با آژانس نیست *رویکرد آژانس در جمع‌بندی مذاکرات بر سر مسائل باقی‌مانده غیرسازنده و مخرب است

سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین، رویکرد آژانس در جمع‌بندی مذاکرات بر سر مسایل باقی‌مانده را غیرسازنده و مخرب دانست و گفت: آژانس باید متوجه عواقب مخرب انتشار چنین گزارش‌های یک‌سویه‌ای که می‌تواند بهانه لازم را به دست مخالفان روابط ایران و آژانس و احیای برجام بدهد، باشد. اولین گزارش مربوط به اجرای موافقتنامه پادمان در ایران است که به روند انجام مذاکرات مربوط به موضوعات باقی‌مانده پادمانی بین ایران و آژانس بر اساس نقشه راه مورد توافق در بیانیه مشترک توافق‌شده بین مدیرکل آژانس و معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی...

اولین گزارش مربوط به اجرای موافقتنامه پادمان در ایران است که به روند انجام مذاکرات مربوط به موضوعات باقی‌مانده پادمانی بین ایران و آژانس بر اساس نقشه راه مورد توافق در بیانیه مشترک توافق‌شده بین مدیرکل آژانس و معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در ۵ مارس ۲۰۲۲ می‌پردازد.

وی‌ افزود: با وجود این‌که ایران از همان ابتدا معتقد بود طرح ادعاهای مطروحه علیه کشورمان بر اساس اطلاعات ساختگی رژیم صهیونیستی و کشورهای معاند در اختیار آژانس قرار گرفته است، برای نشان‌دادن حسن نیت خود و رد ادعاها و اتهامات مطرح شده، برای تعامل مستدل و فنی با آژانس اعلام آمادگی و تلاش کرد. ایران ضمن توافق با آژانس برای وارد شدن به یک روند مذاکراتی، با هدف حل و فصل نهایی این ادعاها در سه نشست فنی تفصیلی جداگانه با مسئولین ذیربط آژانس طی دو ماه گذشته، توضیحات و مستندات فنی لازم را در خصوص ادعاهای مطرح‌شده در اختیار آژانس قرار داد.

نماینده ایران اظهار کرد که گزارش مدیرکل آژانس منعکس کننده همکاری‌های گسترده ایران با آژانس نیست.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۸ برابر محدودیت‌ها در برجام رسیده استآژانس در گزارش روز دوشنبه خود تصریح کرد که ایران پاسخ‌های کمی به سوالات قدیمی این نهاد در مورد منشاء ذرات اورانیوم پیدا شده در سه سایت هسته‌ای اعلام نشده خود داده است.

آژانس اتمی: ایران توضیحات معتبری درباره ذرات اورانیوم در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشده نداده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی مدعی شد که ایران همچنان به سئوالات در خصوص منشا ذرات اورانیوم یافت‌شده در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشده پاسخ نداده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۱۸ برابر حد مجاز رسیده استیک گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) که روز دوشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) منتشر شده است نشان می‌دهد ذخایر اورانیوم غنی‌شده در ایران اکنون به بیش از ۱۸ برابر حدی رسیده است که توافق هسته‌ای موسوم به برجام مجاز برشمرده بود. جزئیات بیشتر🔽 آژانس بین المللی انرژی اتمی،غرب و آمریکا صلاحیت اظهارنظر درمورد طرح انرژی اتمی ایران؛ ندارند.زیرا با 'جنایات' گوناگون، دیگر نمی توان 'آنان' را دارای 'صلاحیت اخلاقی' دانست!

نشست سفیر ایران در وین با اعضای اتاق بازرگانی ایران و اتریشسفیر کشورمان در وین از نشست با رئیس و اعضای هیأت‌مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش خبر داد.

آژانس اتمی: افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به بیش از ۱۸ برابر حد مجاز | DW | 30.05.2022آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید که ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده ایران به ''بیش از ۱۸ برابر حد مجاز'' در برجام افزایش یافته و حکومت ایران درباره سه سایت مشکوک هسته‌ای خود نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای نداده است. بیاید تخممون بگیرید حد مجاز در زمان توافق بود .. مگه الان توافقی موجوده که حد مجازی واسش تعریف شده باشه... به همین سادگی ظاهراً این سازمان با اتمی شدن ایران مخصوصاً موشکی و تسلیحاتی ایران هیچ مشکلی ندارد حتی فرد یا افرادی در آژانس جاسوس جمهوری اسلامی هستند

انتقاد پلیس از لغو دیدار دوستانه فوتبال ایران- کاناداانتقاد فرمانده انتظامی تهران از لغو دیدار فوتبال ایران-کانادا: *یک فوتبال را که قرار بود دو تیم با یکدیگر بازی کنند، نگذاشتند و لغو کردند *دشمن در حال کوبیدن است و با تمام توان این کار را می‌کند *بعد هم می‌گویند فوتبال سیاسی نیست *همه باید مراقب باشیم فوتبال چه ربطی به فرمانده انتظامی تهران داره؟اگه ورزش سیاسی نیست پس نهاد انتظامی هم نباید حرف بزنه.خیلی ناراحتی و نهاد مستقلی هستی برو جلو دزد و ایران فروش های که بالا دست ت نشستند را بگیر.44سال مردم را بخاطر ایدئولوژی دورغ گروگان گرفتید ایدئولوژی که عرب صفتان هم ازش فراری اند. کی گندش دربیاد اینم اقامت کانادا داره. فوتبال به تو چه ربطی داره ؟؟؟ تو برو کار خودت رو بکن البته اگه بلدی !!! همه هم میدونن که آمار دزدی از خودروها و گوشی چقدر زیاد شده ! بلدی کار خودت رو بکن و تو هر زمینه‌ای اظهار نظر نفرما !