انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت: یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

13/03/2021 06:01:00 ب.ظ

انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت: یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

ایرلند, برکسیت

انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت : یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

وزیر خارجه ایرلند : «اکنون این تردید در بروکسل بوجود آمده است که وقتی موضوع اجرای توافقات مطرح است، آیا واقعا می‌توان روی دولت بریتانیا به عنوان یک شریک قابل اعتماد حساب کرد یا خیر.»

سایمون کوونی، وزیر خارجه ایرلند روز شنبه اعلام کرد تلاش بریتانیا برای پیشی گرفتن از اتحادیه اروپا در رسیدن به یک توافق تجاری با ایالات متحده، نوعی «ملی گرایی انحرافی» است و این پرسش را مطرح کرد که آیا همچنان باید لندن را یک شریک قابل اعتماد دانست یا خیر.

آقای کوونی در جریان مصاحبه با روزنامه تایمز گفت: «صریح بگویم؛ این که بریتانیا سعی دارد قبل از دیگران به چنین هدفی برسد، نوعی تنگ نظری است. این انحراف در ملی گرایی است آنهم در زمانی که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید با هم به عنوان شریک کار کنند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

صدسالگی یک جدایی؛ چرا زخم تقسیم ایرلند هنوز تازه است؟درست صد و دو روز پیش، در سوم مه ۱۹۲۱، ایرلند با اجرای قانون مصوب پارلمان پارلمان بریتانیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد؛ قانونی که قصد داشت حاکمیت بریتانیا بر هر دو بخش را تضمین کند ولی تاریخ سرنوشت ایرلند و این قانون را طور دیگری رقم زد. ایرلند یک ملت و کشور آزاد است چرا باید زیر یوغ و چکمه انگلیسی‌های کثیف و خاندان کثافتش باشد ملت ایرلند باید خاک انگلیس راا به طوربه بکشند

ایرلند تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد | DW | 14.03.2021 ایرلند ششمین کشوری است که تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد. در استفاده از این واکسن در سوئد در مواردی ایجاد لخته‌های خون مشاهده شده و در ایتالیا به مرگ یک زن منتهی شده است. رابطه آن با این واکسن هنوز مشخص نیست.

ایرلند و هلند هم تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کردندسازمان دارویی هلند تأکید کرد که هنوز هیچ ارتباطی بین موارد یاد شده با واکسن آسترازنکا ثابت نشده است. وزارت بهداشت هلند نیز اعلام کرد که هیچ موردی از این نمونه در افراد واکسینه شده در این کشور مشاهده نشده است. وقتی همینطور عجله ای واکسن تولید می کنید نتیجه اش هم این است که عوارض جانبی نشان می دهد بیچاره اینایی که آسترازانکا زدن. دهنشون سرویس شد‌. عاقبت اینایی که فایزر و مدرنا و کوفت میزنن هم در آینده همینه. روی آیت الله جنتی امتحان کنید؟

شورش پسابرکسیتی در ایرلند شمالی؛ چندین مأمور پلیس زخمی شدندبسیاری از اتحادگرایان طرفدار بریتانیا که به شدت مخالف ایجاد مقررات جدید تجاری پسا برکسیت ی بین ایرلند شمالی و سایر مناطق بریتانیا هستند، هشدار داده‌اند که نارضایتی‌های به وجود آمده ممکن است به درگیری و خشونت بیشتر منجر شود.

سومین شب ناآرامی‌های پسابرکسیتی در ایرلند شمالی؛ ۲۷ مامور پلیس مجروح شدندبنا به توافق تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا برخی از کالاهایی که بین ایرلند شمالی و دیگر مناطق بریتانیا جا به جا می‌شوند باید مورد بازرسی مرزی و گمرکی قرار گیرند.

Aa سایمون کوونی، وزیر خارجه ایرلند روز شنبه اعلام کرد تلاش بریتانیا برای پیشی گرفتن از اتحادیه اروپا در رسیدن به یک توافق تجاری با ایالات متحده، نوعی «ملی گرایی انحرافی» است و این پرسش را مطرح کرد که آیا همچنان باید لندن را یک شریک قابل اعتماد دانست یا خیر.Aa درست صد و دو روز پیش، در سوم مه ۱۹۲۱، ایرلند با اجرای قانون مصوب پارلمان پارلمان بریتانیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد؛ قانونی که قصد داشت حاکمیت بریتانیا بر هر دو بخش را تضمین کند ولی تاریخ، سرنوشت ایرلند و این قانون را طور دیگری رقم زد.وزارت بهداشت ایرلند در دوبلین اعلام کرد با توجه به گزارش اداره امور دارویی نروژ مبنی بر مشاهده مواردی از لخته شدن خون در پی زدن واکسن آسترازنکا، دولت ایرلند نیز از روی احتیاط از زدن این واکسن خودداری می‌کند.Aa ایرلند و هلند اعلام کردند که در پی گزارش چند مورد جدی لختگی خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن کووید۱۹ را موقتا متوقف می‌کنند.

آقای کوونی در جریان مصاحبه با روزنامه تایمز گفت: «صریح بگویم؛ این که بریتانیا سعی دارد قبل از دیگران به چنین هدفی برسد، نوعی تنگ نظری است. این انحراف در ملی گرایی است آنهم در زمانی که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید با هم به عنوان شریک کار کنند. صدمین سالگرد این تقسیم در شرایطی فرا رسیده که ایرلند شمالی درگیر تنش‌های ناشی از برکسیت است؛ تنش‌هایی متاثر از بازرسی‌های گمرکی در مرزهای دو نیمه ایرلند که بخش شمالی را بیش از پیش از قلمرو بریتانیا دور و بار دیگر خاطرات نزاع تاریخی کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها را زنده کرده است.» آقای کوونی همچنین از همکاری بریتانیا با کانادا و اتحادیه اروپا برای رسیدن به یک توافق تجاریِ مشترک با ایالات متحده دفاع کرد و پیشنهاد داد که بهتر است درنهایت توافقی چهارجانبه میان ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا وضع شود. منطقه پیمونت ایتالیا نیز در پی مرگ یک زن واکسینه شده با واکسن آسترازنکا، این ماده را فعلا از دور خارج کرده است. آقای کوونی از دولت بریتانیا نیز به دلیل اقدام یکجانبه‌اش در انجام کنترل‌ها در مرز ایرلند شمالی بویژه در موضوع حمل و نقل مواد غذایی انتقاد کرد. از زمان حمله آنگلو-نرمان‌ها در سال ۱۱۶۹ میلادی، ایرلند مدتها تحت سلطه همسایه قدرتمند خود بریتانیا قرار داشت. این اقدام بریتانیا اعتراض اتحادیه اروپا را نیز در پی داشت و باعث شد بروکسل تصمیم بگیرد که از لندن به دلیل نقض توافق برکسیت، به دادگاه شکایت کند.» وزارت بهداشت هلند نیز گفت که این اقدام به دنبال گزارش شش مورد جدید آمبولی (لختگی داخلی خون) و کاهش سطح پلاکت‌های خون در افراد زیر ۵۰ سال پس از واکسیناسیون آسترازنکا در دانمارک و نروژ انجام شده است.

سایمون کوونی در این باره گفت که به نظرش این کار لندن، یک حرکت نمایشی و تبلیغاتی برای مخاطبان سیاسی در داخل این کشور بوده است و تاکید کرد که «یک دموکراسی متمدن و توسعه یافته اینگونه رفتار نمی‌کند. بر اساس این طرح، هزاران پروتستان‌ِ وفادار به پادشاهی بریتانیا به خصوص در شمالی‌ترین استان این کشور یعنی اولستر ساکن شدند. شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند هموارسازی راه آژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است.» او گفت: «اکنون این تردید در بروکسل بوجود آمده است که وقتی موضوع اجرای توافقات مطرح است، آیا واقعا می‌توان روی دولت بریتانیا به عنوان یک شریک قابل اعتماد حساب کرد یا خیر.» .» درگیری بین دو جامعه رقیب در قرون بعدی ادامه داشت.