ایرلند, برکسیت, اتحادیه اروپا, بریتانیا, موافقت نامه‌های بین المللی تجاری, ایالات متحده آمریکا

ایرلند, برکسیت

انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت: یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت: یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

13/03/2021 06:01:00 ب.ظ

انتقاد ایرلند از بریتانیا برای نقض برکسیت : یک دموکراسی متمدن اینگونه رفتار نمی‌کند

وزیر خارجه ایرلند : «اکنون این تردید در بروکسل بوجود آمده است که وقتی موضوع اجرای توافقات مطرح است، آیا واقعا می‌توان روی دولت بریتانیا به عنوان یک شریک قابل اعتماد حساب کرد یا خیر.»

سایمون کوونی، وزیر خارجه ایرلند روز شنبه اعلام کرد تلاش بریتانیا برای پیشی گرفتن از اتحادیه اروپا در رسیدن به یک توافق تجاری با ایالات متحده، نوعی «ملی گرایی انحرافی» است و این پرسش را مطرح کرد که آیا همچنان باید لندن را یک شریک قابل اعتماد دانست یا خیر.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

آقای کوونی در جریان مصاحبه با روزنامه تایمز گفت: «صریح بگویم؛ این که بریتانیا سعی دارد قبل از دیگران به چنین هدفی برسد، نوعی تنگ نظری است. این انحراف در ملی گرایی است آنهم در زمانی که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید با هم به عنوان شریک کار کنند.»

آقای کوونی همچنین از همکاری بریتانیا با کانادا و اتحادیه اروپا برای رسیدن به یک توافق تجاریِ مشترک با ایالات متحده دفاع کرد و پیشنهاد داد که بهتر است درنهایت توافقی چهارجانبه میان ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا وضع شود.آقای کوونی از دولت بریتانیا نیز به دلیل اقدام یکجانبه‌اش در انجام کنترل‌ها در مرز ایرلند شمالی بویژه در موضوع حمل و نقل مواد غذایی انتقاد کرد. این اقدام بریتانیا اعتراض اتحادیه اروپا را نیز در پی داشت و باعث شد بروکسل تصمیم بگیرد که از لندن به دلیل نقض توافق برکسیت، به دادگاه شکایت کند. headtopics.com

سایمون کوونی در این باره گفت که به نظرش این کار لندن، یک حرکت نمایشی و تبلیغاتی برای مخاطبان سیاسی در داخل این کشور بوده است و تاکید کرد که «یک دموکراسی متمدن و توسعه یافته اینگونه رفتار نمی‌کند.» ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

صدسالگی یک جدایی؛ چرا زخم تقسیم ایرلند هنوز تازه است؟درست صد و دو روز پیش، در سوم مه ۱۹۲۱، ایرلند با اجرای قانون مصوب پارلمان پارلمان بریتانیا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد؛ قانونی که قصد داشت حاکمیت بریتانیا بر هر دو بخش را تضمین کند ولی تاریخ سرنوشت ایرلند و این قانون را طور دیگری رقم زد. ایرلند یک ملت و کشور آزاد است چرا باید زیر یوغ و چکمه انگلیسی‌های کثیف و خاندان کثافتش باشد ملت ایرلند باید خاک انگلیس راا به طوربه بکشند

ایرلند تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد | DW | 14.03.2021 ایرلند ششمین کشوری است که تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کرد. در استفاده از این واکسن در سوئد در مواردی ایجاد لخته‌های خون مشاهده شده و در ایتالیا به مرگ یک زن منتهی شده است. رابطه آن با این واکسن هنوز مشخص نیست.

ایرلند و هلند هم تزریق واکسن آسترازنکا را متوقف کردندسازمان دارویی هلند تأکید کرد که هنوز هیچ ارتباطی بین موارد یاد شده با واکسن آسترازنکا ثابت نشده است. وزارت بهداشت هلند نیز اعلام کرد که هیچ موردی از این نمونه در افراد واکسینه شده در این کشور مشاهده نشده است. وقتی همینطور عجله ای واکسن تولید می کنید نتیجه اش هم این است که عوارض جانبی نشان می دهد بیچاره اینایی که آسترازانکا زدن. دهنشون سرویس شد‌. عاقبت اینایی که فایزر و مدرنا و کوفت میزنن هم در آینده همینه. روی آیت الله جنتی امتحان کنید؟

شورش پسابرکسیتی در ایرلند شمالی؛ چندین مأمور پلیس زخمی شدندبسیاری از اتحادگرایان طرفدار بریتانیا که به شدت مخالف ایجاد مقررات جدید تجاری پسا برکسیت ی بین ایرلند شمالی و سایر مناطق بریتانیا هستند، هشدار داده‌اند که نارضایتی‌های به وجود آمده ممکن است به درگیری و خشونت بیشتر منجر شود.

سومین شب ناآرامی‌های پسابرکسیتی در ایرلند شمالی؛ ۲۷ مامور پلیس مجروح شدندبنا به توافق تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا برخی از کالاهایی که بین ایرلند شمالی و دیگر مناطق بریتانیا جا به جا می‌شوند باید مورد بازرسی مرزی و گمرکی قرار گیرند.