انتقاد روزنامه نگاران ایران از «سرکوب صدای مردم»؛ اعتراض ها را با «گلوله» پاسخ می‌دهند

26/07/2021 08:45:00 ب.ظ

انتقاد روزنامه نگاران #ایران از «سرکوب صدای مردم»؛ اعتراض ها را با «گلوله» پاسخ می‌دهند

ایران, ایران

انتقاد روزنامه نگار ان ایران از «سرکوب صدای مردم»؛ اعتراض ها را با «گلوله» پاسخ می‌دهند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageجمعی از روزنامه نگاران در ایران با انتشار بیانیه‌ای در مورد اعتراض‌ها در خوزستان، «سرکوب صدای مردم و رسانه هایی | را | که به دنبال روایتی صادقانه اند» محکوم کردند.پایگاه خبری اقتصاد ۲۴ روز دوشنبه ۴ مرداد بیانیه ۵۵ نفر از روزنامه نگاران ایران را منتشر کرد که به «ناکارآمدی مدیریتی در کشور» انتقاد کرده اند. در این بیانیه آمده است: « اکنون‌ که مردم خوزستان سوگوارانه، معترض مرگ سرزمین آبا و اجدادی شده‌اند، پاسخشان گلوله و سرکوب است.»

گزارش‌های دریافتی از اهواز، سوسنگرد، رامهرمز، و برخی نقاط دیگر در روزهای گذشته نشان می دهد دسترسی به اینترنت در برخی از استان‌هایی که اعتراضات در آن جریان داشته است، با قطعی و اخلال مواجه شد.روزنامه نگاران ایران در بیانیه خود با اشاره به این موضوع نوشته اند: « مدیران ناکارآمد که سال‌هاست رسانه‌ها را زیر تیغ سانسور برده‌اند و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل را که بار‌ها بحران‌ها و ابربحران‌ها را فریاد زده‌اند، مورد آزار قرار می‌دهند؛ بعد از خاموش کردن صدای رسانه‌ها، اینترنت را در خوزستان مختل کرده‌اند تا این بار مانع روایت‌های مردم از روزگار سیاه خوزستان شوند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

هموطن_بپاخیز اتحاد_برای_ایران و قيام_تا_سرنگونى طومار این رژیم فاسد و مفلوک را درهم خواهد پیچید مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی نه_به_جمهوري_اسلامي

انتقاد روحانی از مجلس در رابطه با برجام و FATF | DW | 25.07.2021به گفته روحانی، اگر مجلس مانع نمی‌شد تا پایان سال ۹۹ احیای برجام به ثمر می‌رسید. او از عدم تصویب نهایی لوایح گروه ویژه اقدام مالی نیز انتقاد کرد و گفت، در این زمینه 'یک جای دیگر' غیر از دولت و مجلس 'مشکل درست کرد.' روزای اخره موتور بگا باسوز حسن راه افتاده بهر حال دمت گرم پاسکاری های جنده بازی شروع شد!!!💩🤮🌅 اگر دولت بی عرضه و مدیران جاسوس نبودند شرایط خیلی بهتر بود.

جمعی از وکلای دادگستری : خشونت و سرکوب معترضان را فورا متوقف کنید

پلیس استرالیا شماری از معترضان به محدودیت‌‌های مقابله با شیوع کووید-۱۹ را بازداشت کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به تخمم اعتراضات برضد سرمایه دار های غربی است به همین سبب مردم بیچاره وغریب را جذا میدهند.

المپیک توکیو؛ کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان ناهید کیانی را شکست داد - BBC News فارسیکیمیا علیزاده که به عنوان عضو تیم ایران در المپیک ریو برنده مدال برنز در تکواندو شده بود، و حالا زیر پرچم سفید تیم پناهندگان رقابت می کند، روز یکشنبه در توکیو هموطن خود را در دسته ۵۷ کیلوگرم شکست داده است. فقط میخوام بازی رو با گزارش صداوسیما ببینی JaferehBBC 🤣🤣🤣🤦🏾‍♂️🤦🏾‍♂️🤦🏾‍♂️ Don’t like…. ناهید کیانی از کجاست؟

کاظمی گفتگوهای راهبردی بر سر خروج نظامیان آمریکایی از عراق را در کاخ سفید دنبال می‌کندمطبوعات و رسانه‌های آمریکایی معتقدند که این گفتگوها بیشتر به اعلام یک بازتعریف از ماموریتی جدید برای ارتش ایالات متحده در عراق منجر خواهد شد. تو عراق پایگاه داشته باشه بده،ولی تو ایران اگه جوری دیگش باشه خوبه

افزایش بیش از صد درصدی صادرات ترکیه به کره‌جنوبی از منطقه اژهدر نیمه اول امسال، صادرات از منطقه اژه ترکیه به کره‌جنوبی 102 درصد افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

Share via Email Print this page جمعی از روزنامه نگاران در ایران با انتشار بیانیه‌ای در مورد اعتراض‌ها در خوزستان، «سرکوب صدای مردم و رسانه هایی | را | که به دنبال روایتی صادقانه اند» محکوم کردند.ایران انتقاد روحانی از مجلس در رابطه با برجام و FATF به گفته روحانی، اگر مجلس مانع نمی‌شد تا پایان سال ۹۹ احیای برجام به ثمر می‌رسید.استان‌وایر- در ادامه اعلام همبستگی گروه‌های مختلف با اعتراضات خوزستان، شماری از وکلای دادگستری نیز با صدور بیانیه‌ای از این اعتراضات حمایت کرده و خواهان توقف فوری سرکوب معترضان شدند.به نوشته ان‌پی‌آر، در استرالیا روز شنبه هزاران نفر در سیدنی و دیگر‌ شهرها علیه محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ تظاهرات کردند.

پایگاه خبری اقتصاد ۲۴ روز دوشنبه ۴ مرداد بیانیه ۵۵ نفر از روزنامه نگاران ایران را منتشر کرد که به «ناکارآمدی مدیریتی در کشور» انتقاد کرده اند. در این بیانیه آمده است: « اکنون‌ که مردم خوزستان سوگوارانه، معترض مرگ سرزمین آبا و اجدادی شده‌اند، پاسخشان گلوله و سرکوب است." حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز یکشنبه سوم مرداد (۲۵ ژوئیه) در مجمع عمومی سالانه بانک مرکزی گفت: «اگر دو کار در اواخر سال ۹۹ انجام شده بود شرایط ما بهتر بود یکی توافق و دیگری اف‌ای‌تی‌اف.» گزارش‌های دریافتی از اهواز، سوسنگرد، رامهرمز، و برخی نقاط دیگر در روزهای گذشته نشان می دهد دسترسی به اینترنت در برخی از استان‌هایی که اعتراضات در آن جریان داشته است، با قطعی و اخلال مواجه شد. سوء‌مدیریتی که حق حیات ساکنین این خطه را چنان در معرض تهدید و تضییع قرار داده که عرصه را بر اهالی رنجدیده این استان بیش از پیش تنگ کرده است؛ به نحوی که چاره ای برای شهروندان ایرانی نمی ماند که مطابق حقوق طبیعی و خدشه ناپذیر ملی و شهروندیشان به این بی کفایتی اعتراض کنند. روزنامه نگاران ایران در بیانیه خود با اشاره به این موضوع نوشته اند: « مدیران ناکارآمد که سال‌هاست رسانه‌ها را زیر تیغ سانسور برده‌اند و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مستقل را که بار‌ها بحران‌ها و ابربحران‌ها را فریاد زده‌اند، مورد آزار قرار می‌دهند؛ بعد از خاموش کردن صدای رسانه‌ها، اینترنت را در خوزستان مختل کرده‌اند تا این بار مانع روایت‌های مردم از روزگار سیاه خوزستان شوند. اشاره او به مصوبه مجلس برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های هسته‌ای ایران در آذرماه سال گذشته است.» در این بیانیه از «اجیر» کردن «عده ای قلم به مزد» و فرستادن آنها به خوزستان برای انتشار «روایتی دست ساخته و سفارشی» از وقایع خوزستان گفته شده است: «ما جمعی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران داخل ایران یک صدا سرکوب صدای اعتراض به حق مردم خوزستان و سرکوب صدای رسانه‌هایی که تلاش دارند روایتی صادقانه از درد و خواست مردم ارائه دهند را محکوم می‌کنیم. به گفته هماهنگ کننده مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید، ۹۷ درصد از شمار بستری‌شدگان و جان‌باختگان از کووید-۱۹ در آمریکا در میان آن‌ هایی دیده می‌شود که واکسن نزده‌اند.

» اخیرا شماری از چهره‌های حامی حکومت که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند از خوزستان تصاویر و ویدیوهایی با روایت‌های خود در اینترنت منتشر کردند که این امر در شرایط اخلال در اینترنت صورت گرفت. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید روحانی گفت که در رابطه با لوایح گروه اقدام ویژه مالی (FATF) نیز"دولت کار خود را انجام داد" و ایران"از لیست سیاه خارج شد" اما اکنون این نیز در اختیار دولت نیست و"یک جای دیگر گیر کرده" است.. بیانیه های حمایتی و اعتراضی گروه ها، شخصیت ها، و فعالان از معترضان به بی آبی در خوزستان که اکنون دامنه آن به سایر استان ها گسترش یافته، رو به افزایش است. نیز روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه، بیانیه‌ای در حمایت از مردم معترض خوزستان به بی‌آبی منتشر کرد و نوشت: « ایران تشنه و خسته از ظلم و بی عدالتی در جهان امروز بیش از هر چیزی نیاز به اتحاد و همدلی دارد.» روحانی به طور مشخص از مجمع تشخیص مصلحت نام نبرد.» خبرهای بیشتر .