انتقاد حق قانونی شهروندان است، یا فقط در مورد شهروندان ذوب در ولایت اجرا می‌شود؟

25/07/1398 10:54 ق.ظ

صدیقه مالکی فرد، معلم بازنشسته وهمسر هاشم خواستار به دنبال بی خبری از وضعیت همسرش که از ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ تا امروز در بازداشت اداره اطلاعات به سر می‌برد با انتشار نامه سرگشاده‌ای پرسشهایی در اعتراض به وضع موجود پرسیده است.👇 اخبار_ایران معلمان خراسان_رضوی

خطاب به آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان و حامیان حقوق بشر، آزادیخواهان، عدالتجویان و حامیان حقوق بشر در ایران و جهان! از شما می‌خواهم لطفا بفرمایید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟ ریاست محترم قضات و وکلای محترم قوه قضائیه لطفا بفرمائید: حکم قضایی...

خطاب به آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان و حامیان حقوق بشر، آزادیخواهان، عدالتجویان و حامیان حقوق بشر در ایران و جهان! از شما می‌خواهم لطفا بفرمایید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟ ریاست محترم قضات و وکلای محترم قوه قضائیه لطفا بفرمائید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟

مدیرکل محترم اطلاعات و نیروهای امنیتی و... لطفا شما بفرمایید: بازداشت درسلول انفرادی ممنوع التلفن ممنوع الملاقات برای یک منتقد چه مدت است؟ البته در قانون اساسی ایران تجمع اعتراض انتقاد حق قانونی شهروندان است. ولی نمی‌دانم این حق در مورد شهروندان ذوب در ولایت و خودی اجرا می‌شود یا در مورد شهروندان منتقد و غیرخودی هم اجرا می‌شود برای همین از شما سوال می‌کنم.

احتراما؛ همسرم آقای سید هاشم خواستار به اتفاق تعدادی از دوستانش که آن‌ها نیز فرهنگی و جانباز و از خانواده شهدا و دلسوز وطن بوده‌اند؛ جانبازی را که به خاطر انتقاد به وضع موجود به ۱۳ سال زندان محکوم شده بود،تا جلوی دادگاه تجدید نظر خیابان شهید ساجدی همراهی کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

وزارت دفاع ملی افغانستان: غیرنظامیان در حمله راکتی طالبان در بدخشان کشته شدندوزارت دفاع ملی افغانستان دوشنبه شب ۱۴ اکتبر اعلام کرد که در عملیات نیروهای افغان نه بلکه در حملۀ

ابهام در علت مرگ دو نوزاد در شیراز

رویترز: مقامات کرد در سوریه می گویند در حملات ترکیه بیش از ۲۷۵هزار نفر آواره شدند🔺رویترز: مقامات کرد در سوریه می گویند در حملات ترکیه بیش از ۲۷۵هزار نفر آواره شدند ⚡️مقامات کرد سوریه اعلام کردند در پی حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه، بیش از ۲۷۵ هزار نفر آواره شده‌اند که بیش از ۷۰ هزار کودک در بین آواره‌گان وجود دارد. نتیجه ی سیاست های روسیه در منطقه بر باعث و بانی این جنایت، لعنت زمینیان و آسمانیان وغیره ، آمین

از سلام نظامی در پاریس تا پیدا شدن حلقه گمشده داروین در میلان و صوفیه

استقرار نیروهای روسیه در شمال شرق سوریه؛ آرایش نظامی جدید در روژاوانمایندۀ مسکو تایید کرد که رهبران کردهای سوریه و نمایندگانی از دولت بشار اسد هفتۀ گذشته در یکی از پایگاه‌های روسیه با یکدیگر گفتگو کرده‌اند. از نتایج این مذاکرات خبری منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد که پس از معاملۀ کردها با دمشق، آرایش نظامی جدیدی در مناطق کردنشین سوریه در حال شکل گیری است. روسیه ختم فتنه گران عالم نابود کننده پنجاه کشور ضعیف در تاریخ و چهل سال است و روسها همیشه در لباس مبدل دوست وارد میشه ولی دراصل دشمن وزامبی اصلی است وچون همیشه حسادتها وکینه ها وبی رحمها هستند جولان می دن برای هدف نابودی ضعیفان 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐 روسها این بار ترک ها رو میکنن انتقام سوخو رو از ترک ها میگیره پوتین مادر ترک ها گاییدست هم با سلاح هم با تحریم روسیه منافق !!!!!!!!!!!!

عمران خان در راستای «ابتکار صلح و امنیت» در منطقه به سعودی سفر کردبه گزارش شبکه العربیه، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان شامگاه روز سه‌شنبه وارد ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی! اینکه در قرن بیست و یکم یک کشور به اسم یک خاندان باشه البته که خودش مساله جالبیه هههههههه ټرمپ یم روز چی گفت در باره یی ملک سلمان شنیدی یانه عمران خان شکرا جلیلا .واقعا هرکی بتونه تو خاورمیانه صلح برقرار کنه باید ۱۰۰ تا جایزه صلح نوبل بهش بدن من که بعید می دونم تا نفت تو منطقه هست آرامش و صلح نخواهد آمد.

صدیقه مالکی فرد، معلم بازنشسته وهمسر هاشم خواستار به دنبال بی خبری از وضعیت همسرش که از ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ تا امروز در بازداشت اداره اطلاعات بسر می‌برد با انتشار نامه سرگشاده‌ای که از طرفبه همراه همسرش نوشته است، به طرح پرسش‌هلی متعددی پیرامون انتقاد به وضع موجود توسط منتقدان، بازداشت در سلول انفرادی و مبنای این رفتار در قانون اساسی جمهوری اسلامی پرداخت. متن این نامه را در ادامه بخوانید:

خطاب به آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان و حامیان حقوق بشر، آزادیخواهان، عدالتجویان و حامیان حقوق بشر در ایران و جهان! از شما می‌خواهم لطفا بفرمایید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟

ریاست محترم قضات و وکلای محترم قوه قضائیه لطفا بفرمائید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟

مدیرکل محترم اطلاعات و نیروهای امنیتی و... لطفا شما بفرمایید: بازداشت درسلول انفرادی ممنوع التلفن ممنوع الملاقات برای یک منتقد چه مدت است؟ البته در قانون اساسی ایران تجمع اعتراض انتقاد حق قانونی شهروندان است. ولی نمی‌دانم این حق در مورد شهروندان ذوب در ولایت و خودی اجرا می‌شود یا در مورد شهروندان منتقد و غیرخودی هم اجرا می‌شود برای همین از شما سوال می‌کنم.

احتراما؛ همسرم آقای سید هاشم خواستار به اتفاق تعدادی از دوستانش که آن‌ها نیز فرهنگی و جانباز و از خانواده شهدا و دلسوز وطن بوده‌اند؛ جانبازی را که به خاطر انتقاد به وضع موجود به ۱۳ سال زندان محکوم شده بود،تا جلوی دادگاه تجدید نظر خیابان شهید ساجدی همراهی کردند.

به محض رسیدن جلوی دادگاه قبل از هرگونه تجمع و اعتراض توسط اطلاعات مشهد دستگیر شدند و امروز چهارشنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ شصت و هفتمین روز است که در زندان انفرادی اطلاعات ممنوع التلفن و ممنوع الملاقات اسیرند. آنها افراد فرهیخته‌ای هستند که هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده‌اند. فقط گناه‌شان دلسوزی برای ایران و ایرانی است و بالطبع انتقاد به وضع موجود و امضای بیانیه ۱۴ نفر.

همه اعمال آنها اگر از منظر جامعه جهانی نگاه کنیم، این کار وظیفه هر فرد وطن دوستی هست. اگر از منظر اسلام هم نگاه کنیم مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.ولی ازجانب پایین دستی‌ها به بالا دستی‌ها. حالا به نظر شما آیا نگه داشتن بازداشت شدگان منتقد به مدت نامشخص و نامحدود جایز است؟ آیا نگه‌داشتن خانواده‌های بی گناه را سرگردان درانتظار نگه داشتن جایز است و...صدیقه مالکی فرد📩

اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: 📞

اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با مسئولین تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسؤلین در سراسر ایران مراجعه کنید: