انتقاد فعالان حقوق بشر از جنت جکسون و دیگر هنرمندانی که در عربستان روی صحنه رفتند

30/04/1398 07:39:00 ب.ظ

انتقاد فعالان حقوق بشر از جنت جکسون و دیگر هنرمندانی که در عربستان روی صحنه رفتند سازمان های مدافع حقوق بشر مدتهاست تلاش می کنند ستاره های بین المللی را راضی کنند تا در کشوری که حقوق زنان و اقلیت ها را زیر پا می گذارد اجرا نکنند.

تارنمای جشنواره موسیقی جده در عربستان سعودی، کنسرتهای جدیدی را اعلام کرده است. در این فهرست تازه، اسامی چهره هایی چون جنت جکسون، کریس براون و فیفتی سنت دیده می شود. که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «بسیار نزدیک» یک ناوچه آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شده است.

یک روز بعد و در عصر جمعه ۲۸ تیرماه٬ پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه

آیا او به سناتور رند پال اجازه گفتگو با ظریف را داده است ، گفت: «رند [سناتور رند پاول] از دوستان من است و او از من پرسید که آیا ما می‌توانیم در این زمینه مداخله کنیم. پاسخ آری است! و اگر سایر سناتورها نیز از من درخواست مداخله کنند، پاسخ من احتمالا مثبت خواهد بود؛ البته بسته به این که فرد درخواست کننده چه کسی باشد. خواهیم دید. اما افراد بسیاری را مامور رسیدگی به این موضوع کرده‌ام.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: موضوع ایران نتیجه مناسبی خواهد داشت. آنها دارند ماهیت واقعی‌شان را نشان می‌دهند. ... ایران به دردسر بسیار بزرگی افتاده است. اقتصادشان در حال فروپاشی است. [اقتصادشان] در آستانه سقوط است. [رژیم ایران] تلاش می‌کند تا نیروهایش را به خانه برگرداند، زیرا توان پرداخت دستمزد به آنها را ندارد. اتفاقات بسیار بدی دارد برایشان رقم می‌خورد. حل و فصل این معضل، بسیار ساده است. اما به همان اندازه نیز برای ما کاری ندارد که وضعیت را برایشان بسیار وخیم‌تر کنیم. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

تنش در تنگه هرمز؛ عربستان با حضور نظامیان آمریکا در خاک خود موافقت کردوزارت دفاع آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که سرپرست این وزارتخانه با اعزام نظامیان آمریکایی و تجهیزات نظامی این کشور به عربستان موافقت کرده است. علائم ظهور

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت

استقرار نیرو، جنگنده‌ و سامانه‌های موشکی آمریکا در عربستان شروع شدارتش آمریکا استقرار صدها سرباز، جنگنده و سامانه‌های موشکی در پایگاه شاهزاده سلطان در نزدیکی ریاض را بعد از موافقت پادشاه سعودی با استقبال از نیروهای آمریکایی در عربستان شروع کرد. این گام از ترس تقابل نظامی در سایه تنش‌های روزافزون میان تهران و آمریکا و حملات مداوم انصارالله برداشته شده است.

عربستان با استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور موافقت کرد | DW | 20.07.2019در پی بالا گرفتن تنش در منطقه خلیج فارس عربستان موافقت خود را با استقرار نیروهای نظامی آمریکا در این کشور اعلام کرد. این کشور همچنین از حملات هوایی تازه به صنعا، پایتخت یمن خبر داده است.

پنتاگون تقویت حضور نظامی در عربستان را تایید کردوزارت دفاع آمریکا، (پنتاگون) اعزام ۵۰۰ نیروی نظامی را به عربستان سعودی تایید کرده است. پنتاگون می‌گوید این نیروها در ماه مه سال آینده (۲۰۲۰) برای رویارویایی با تهدیدات ایران به منطقه اعزام می‌شوند. هم‌زمان، تنش‌ها در خاورمیانه رو به افزایش است.

عملیات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان علیه مواضع حوثی‌ها در صنعاتلویزیون دولتی عربستان اعلام کرد که نیروهای ائتلاف به رهبری این کشور که از دولت یمن حمایت می‌کنند، عملیاتی را علیه مواضع شورشیان شیعه حوثی در صنعا، پایتخت آغاز کردند. صنعا در حال حاضر در کنترل حوثی‌هاست. نیروهای ائتلاف گفته‌اند که هدف این عملیات پایگاههای هوایی و انبا‌رهای تجهیزات موشک‌های بالستیک حوثی‌ها است.