انتقاد عفو بین‌الملل از سهل‌انگاری دولت‌ها در قبال کادر درمانی | DW | 13.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده که بیش از ۳۰۰۰ نفر از کادر درمانی در اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. این نهاد از رویکرد دولت‌ها در برابر کادر درمانی انتقاد کرده است. برخی از افراد کادر درمانی حتی به زندان افتاده‌اند.

پزشکان، پرستاران و خدمه بیمارستان‌ها در ایام شیوع ویروس کرونا، بیش از سایرین در معرض خطرات ناشی از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ هستند. سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی نه تنها خواستار حفاظت از جان این گروه از مردم در برابر ویروس کرونا شده است، بلکه از عملکرد دولت‌ها در قبال این افراد به شدت انتقاد کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل عملکرد دولت‌ها در ارتباط با کادر درمانی و پزشکی را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار داده است. در ایران گرچه برخی از مقام‌ها از"امنیتی‌بودن رقم قربانیان کادر پزشکی" در ارتباط با کرونا سخن گفته‌اند، ولی نصرالله فتحیان، مدیر هماهنگی ستاد ملی کرونا اوایل اردیبهشت ماه اعلام کرد که تا آن زمان بیش از ۱۰۰ نفر از کادر پزشکی و پرستاری ایران در مقابله با کرونا جان خود را از دست داده‌‌اند. اواسط اردیبهشت ماه قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران از ابتلای حدود ۱۰ هزار نفر از کادر پزشکی کشور به کرونا خبر داد.

عفو بین‌الملل اوضاع را در دیگر کشورها حتی وخیم‌تر گزارش کرده است. به عنوان نمونه، گزارش‌هایی درباره دستگیری پزشکان در مصر منتشر شده است.شماری از پزشکان در مصر به اتهام"فعالیت‌های تروریستی" بازداشت شده‌اند. حال آنکه"گناه" آنان تنها انتقاد از مدیریت دولتی بحران کرونا بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس کرونا می‌گوید🔺متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس_کرونا می‌گوید ⚡️لی منگ یان، یک ویروس‌شناس سرشناس چینی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز آمریکا حکومت چین را به پنهانکاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست🔺مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۲۱ تیر گفت ایالات متحده حدود دو میلیارد دلار به تلاش‌های پزشکی و درمانی در جهان کمک کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیمارستان‌های فرسوده بمب ساعتیِ آماده‌ انفجار/ امنیت جانیِ کادر درمان در پیچ و خم مدیریت بحراناین نگرانی وجود دارد که بمب ساعتی بیمارستان‌های فرسوده در ساعت کاری پرستاران و کادر درمان منفجر و فاجعه کلینیک سینامهر تکرار شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توقف اکران شنای پروانه تا اطلاع ثانوی به احترام کادر درمان در سراسر کشوربه درخواست تهیه کننده 'شنای پروانه' و موافقت شورای صنفی نمایش و مدیر اداره ارزشیابی و نظارت اکران این فیلم از چهارشنبه ۲۵ تیر ماه متوقف می‌شود، عوامل فیلم، این توقف را به همه پزشکان و پرستارانی که در جدال با ویروس کرونا هستند، تقدیم می‌کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 720 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »