کارلس پوجدمون, کاتالونیا, استقلال کاتالونیا

کارلس پوجدمون, کاتالونیا

انتقاد شدید کارلس پوجدمون از احکام صادره علیه استقلال‌طلبان کاتالونیا | DW | 14.10.2019

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

14/10/2019 05:40:00 ب.ظ

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا ، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا ، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۲۲ مهر (۱۴ اکتبر) با انتشار گزارشی از بروکسل خبر از واکنش کارلس پوجدمون، رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا داده است.پوجدمون با انتشار یک پست توییتری احکام صادره از سوی دادگاه عالی اسپانیا را"وقیحانه" ارزیابی کرد. او خواستار مقابله جدی با این احکام شد.

سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021

رهبر پیشین دولت کاتالونیا در پست توییتری خود تاکید کرد که ما برای آینده دختران و پسران خود باید در برابر این تصمیم"وقیحانه" قد علم کنیم.احکام صادرهبرای نه نفر از ۱۲ متهم پرونده ناآرامی‌های برخاسته از رفراندوم استقلال کاتالونیا مجازات ۹ تا ۱۳ سال زندان پیش بینی شده است. اتهام این افراد"هدر دادن منابع مالی عمومی" و"اغتشاش" اعلام شده است.

بیشترین میزان حبس برای اریول خونکورآس، معاون رئیس دولت پیشین کاتالونیا پیش بینی شده که معادل ۱۳ سال زندان است.دادستانی اسپانیا روز یکشنبه اعلام کرده بود که از طرح اتهام"شورش" برای متهمان و از جمله برای خونکورآس خودداری خواهد کرد."شورش" در قانون اساسی اسپانیا ۲۵ سال زندان در پی دارد. headtopics.com

دادستانی اسپانیا برای خونکورآس درخواست ۲۵ سال زندان کرده بود که اکنون به ۱۳ سال زندان کاهش یافته است. برای سه نفر دیگر از کسانی که در برگزاری رفراندوم استقلال کاتالونیا نقش داشتند، مجازات‌های مالی پیش بینی شده است. این افراد با پرداخت وثیقه آزاد شده‌اند.

موضوع بر سر برگزاری رفراندوم استقلال در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ است. دادگاه عالی اسپانیا برگزاری این رفراندوم را غیرقانونی اعلام کرده بود.رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا، کارلس پوجدمون، پس از برگزاری رفراندوم اعلام استقلال کرده بود. نیروهای انتظامی اسپانیا پس از آن، شماری از سازمان‌دهندگان رفراندوم را دستگیر و زندانی کردند. پوجدمون ۵۶ ساله برای گریز از مجازات زندان به کشور بلژیک پناه برده بود.

غروب روز دوشنبه ۱۴ اکتبر قرار است مجلس محلی کاتالونیا و همچنین اتحادیه فرهنگی اومنیوم کولتورال اقدام به برپایی یک تظاهرات اعتراضی در سرتاسر این منطقه بکنند. احتمال رویارویی خشن و قهرآمیز پلیس و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات از هم اکنون باعث نگرانی‌های بسیاری شده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

خر دوپا همه جا هست، حتی وسط اسپانیا سازمان جهاني حقوق بشر براي اسپانيا قرار نيست ابراز نگراني بكنه ؟ يا تحريم حقوق بشري كنه ؟!

ایران یکی از محورهای گفت‌وگوی پوتین با محمد بن سلمان است | DW | 14.10.2019ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان راهی آن کشور می‌شود. گفته می‌شود که پوتین در دیدار خود با ملک سلمان و همچنین شاهزاده عربستان پیرامون ایران و سوریه نیز گفت‌وگو خواهد کرد. هم اسلحه میفروشه هم میخواد میانجی جوجه اش بشه برای صلح ظاهرا پوتین میخواهد بدنبال عقب نشینی ترامپ جای امریکا را بگیرد. ایا موفق خواهد شد؟

۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به زندان محکوم شدنددادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه ۲۲ مهرماه، ۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به ۹ تا ۱۳ سال زندان محکوم کرد.\r\n به گزارش رویترز، این ۹ نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به اتهام شورش و اغتشاش به ۹ تا جدایی طلب را باید از تخم اویزون کرد

سپاه پاسداران: روح‌الله زم را دستگیر کردیم | DW | 14.10.2019سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای مدعی شد که روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرام آمد نیوز را بازداشت کرده است. بخشی از اطلاعیه سپاه در کانال 'آمدنیوز' منتشر شده است. گردانندگان این کانال هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. سپاه پاسداران ایران؟ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی هستند ایشان نه ایران اون چشم کور تون رو باز کنید بعد ایران رو در عکس زیر پیدا کنید

انحصار صداوسیما مانعی در راه توسعه فایو جی در‌‌ ایران است | DW | 14.10.2019ورود ‌‌اینترنت فایو جی می‌توانند سبب افزایش سریع برخی از فناوری‌ها در‌‌ایران شود اما برای گسترش فایو جی صدا سیما باید بخشی از فرکانس‌‌‌هایی را که در اختیار دارد آزاد کند.

مرکل و مکرون خواستار توقف عملیات ترکیه در سوریه شدند | DW | 14.10.2019صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه از اردوغان خواستند تا نیروهای ترکیه را از سوریه خارج کند. مکرون گفت، آلمان و فرانسه 'اراده‌ای مشترک' برای توقف عملیات ترکیه دارند. مرکل نیز نسبت به خطر تجدید حیات داعش هشدار داد. اگە اعلام پرواز ممنوع میدادن جای باور بود

قیس سعید به‌عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد | DW | 14.10.2019نظرسنجی‌ها حکایت از پیروزی قیس سعید در انتخابات ریاست جمهوری تونس دارند. استاد محافظه‌کار دانشگاه به عنوان کاندید مستقل پا به کارزار انتخاباتی گذاشته بود. قیس سعید با کسب بیش از ۷۰ درصد آرا در انتخابات پیروز شده است.