انتقاد شدید کارلس پوجدمون از احکام صادره علیه استقلال‌طلبان کاتالونیا | DW | 14.10.2019

14/10/2019 05:40:00 ب.ظ

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

کارلس پوجدمون, کاتالونیا

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا ، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا ، کارلس پوجدمون خواستار مقابله جدی با احکام صادره علیه استقلال‌طلبان شد. دادگاه عالی اسپانیا برای نه نفر از چهر‌ه‌های اصلی جنبش استقلال‌طلبی کاتالونیا ۹ تا ۱۳ سال حبس پیش‌بینی کرده است.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۲۲ مهر (۱۴ اکتبر) با انتشار گزارشی از بروکسل خبر از واکنش کارلس پوجدمون، رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا داده است.پوجدمون با انتشار یک پست توییتری احکام صادره از سوی دادگاه عالی اسپانیا را"وقیحانه" ارزیابی کرد. او خواستار مقابله جدی با این احکام شد.

رهبر پیشین دولت کاتالونیا در پست توییتری خود تاکید کرد که ما برای آینده دختران و پسران خود باید در برابر این تصمیم"وقیحانه" قد علم کنیم.احکام صادرهبرای نه نفر از ۱۲ متهم پرونده ناآرامی‌های برخاسته از رفراندوم استقلال کاتالونیا مجازات ۹ تا ۱۳ سال زندان پیش بینی شده است. اتهام این افراد"هدر دادن منابع مالی عمومی" و"اغتشاش" اعلام شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

خر دوپا همه جا هست، حتی وسط اسپانیا سازمان جهاني حقوق بشر براي اسپانيا قرار نيست ابراز نگراني بكنه ؟ يا تحريم حقوق بشري كنه ؟!

ایران یکی از محورهای گفت‌وگوی پوتین با محمد بن سلمان است | DW | 14.10.2019ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان راهی آن کشور می‌شود. گفته می‌شود که پوتین در دیدار خود با ملک سلمان و همچنین شاهزاده عربستان پیرامون ایران و سوریه نیز گفت‌وگو خواهد کرد. هم اسلحه میفروشه هم میخواد میانجی جوجه اش بشه برای صلح ظاهرا پوتین میخواهد بدنبال عقب نشینی ترامپ جای امریکا را بگیرد. ایا موفق خواهد شد؟

۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به زندان محکوم شدنددادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه ۲۲ مهرماه، ۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به ۹ تا ۱۳ سال زندان محکوم کرد.\r\n به گزارش رویترز، این ۹ نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به اتهام شورش و اغتشاش به ۹ تا جدایی طلب را باید از تخم اویزون کرد

سپاه پاسداران: روح‌الله زم را دستگیر کردیم | DW | 14.10.2019سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای مدعی شد که روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرام آمد نیوز را بازداشت کرده است. بخشی از اطلاعیه سپاه در کانال 'آمدنیوز' منتشر شده است. گردانندگان این کانال هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. سپاه پاسداران ایران؟ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی هستند ایشان نه ایران اون چشم کور تون رو باز کنید بعد ایران رو در عکس زیر پیدا کنید

انحصار صداوسیما مانعی در راه توسعه فایو جی در‌‌ ایران است | DW | 14.10.2019ورود ‌‌اینترنت فایو جی می‌توانند سبب افزایش سریع برخی از فناوری‌ها در‌‌ایران شود اما برای گسترش فایو جی صدا سیما باید بخشی از فرکانس‌‌‌هایی را که در اختیار دارد آزاد کند.

مرکل و مکرون خواستار توقف عملیات ترکیه در سوریه شدند | DW | 14.10.2019صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه از اردوغان خواستند تا نیروهای ترکیه را از سوریه خارج کند. مکرون گفت، آلمان و فرانسه 'اراده‌ای مشترک' برای توقف عملیات ترکیه دارند. مرکل نیز نسبت به خطر تجدید حیات داعش هشدار داد. اگە اعلام پرواز ممنوع میدادن جای باور بود

قیس سعید به‌عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد | DW | 14.10.2019نظرسنجی‌ها حکایت از پیروزی قیس سعید در انتخابات ریاست جمهوری تونس دارند. استاد محافظه‌کار دانشگاه به عنوان کاندید مستقل پا به کارزار انتخاباتی گذاشته بود. قیس سعید با کسب بیش از ۷۰ درصد آرا در انتخابات پیروز شده است.

بحران برخاسته از جنبش استقلال‌طلبانه کاتالونیا به دنبال صدور احکام دادگاه عالی اسپانیا علیه شماری از وابستگان این جنبش بار دیگر شدت گرفته است.تاکید رهبران دو کشور روسیه و عربستان پیش از دیدارشان بر روی موضوع تولید نفت و بهای این فرآورده در بازارهای جهانی بوده است.نظرات بیشتر مهر ۲۱, ۱۳۹۸ سردرگمی مقامات جمهوری اسلامی درباره سرنوشت پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو، دو روز بعد از هشدار مایک پمپئو قرار بود مجمع تشخیص مصلحت نظام تا ۱۸ مهر نظر خود را درباره مصوبه مجلس اعلام کند.ایران سپاه پاسداران: روح‌الله زم را دستگیر کردیم سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای مدعی شد که روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرام آمد نیوز را بازداشت کرده است.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۲۲ مهر (۱۴ اکتبر) با انتشار گزارشی از بروکسل خبر از واکنش کارلس پوجدمون، رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا داده است. پوجدمون با انتشار یک پست توییتری احکام صادره از سوی دادگاه عالی اسپانیا را"وقیحانه" ارزیابی کرد. خبرگزاری فرانسه از سفر روز دوشنبه ۲۲ مهر (۱۴ اکتبر) ولادیمیر پوتین به ریاض خبر داده است. او خواستار مقابله جدی با این احکام شد. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۱۹ مهر در پیامی در توئیتر از رویکرد جمهوری اسلامی در زمینه مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی انتقاد کرد و گفت تهران در این زمینه جدی نیست. رهبر پیشین دولت کاتالونیا در پست توییتری خود تاکید کرد که ما برای آینده دختران و پسران خود باید در برابر این تصمیم"وقیحانه" قد علم کنیم. گفته می‌شود که پوتین در ابوظبی با محمد بن زاید آل نهیان، شیخ امارات نیز پیرامون مسائل منطقه‌ای و همچنین درباره نفت گفت‌وگو خواهد کرد. احکام صادره برای نه نفر از ۱۲ متهم پرونده ناآرامی‌های برخاسته از رفراندوم استقلال کاتالونیا مجازات ۹ تا ۱۳ سال زندان پیش بینی شده است. بخشی از بیانیه روابط عمومی سپاه در کانال تلگرامی"آمدنیوز" نیز منتشر شده است.

اتهام این افراد"هدر دادن منابع مالی عمومی" و"اغتشاش" اعلام شده است. خبرگزاری فرانسه یکی از محورهای اصلی دیدار روز دوشنبه رهبران روسیه و عربستان را تلاش پوتین برای تخفیف تنش پدید آمده بین دو کشور ایران و عربستان اعلام کرده است.اف. بیشترین میزان حبس برای اریول خونکورآس، معاون رئیس دولت پیشین کاتالونیا پیش بینی شده که معادل ۱۳ سال زندان است. دادستانی اسپانیا روز یکشنبه اعلام کرده بود که از طرح اتهام"شورش" برای متهمان و از جمله برای خونکورآس خودداری خواهد کرد. خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود به تغییر رویکرد رهبران این کشور در قبال روسیه اشاره کرده است."شورش" در قانون اساسی اسپانیا ۲۵ سال زندان در پی دارد. روز یکشنبه، آقای فلاحت‌پیشه ابتدا گفت چون بین مجلس و شورای نگهبان درباره لایحه پالرمو اختلاف بود، مصوبه مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و از آنجایی که در مهلت یک ساله تعیین شده درباره آن اظهارنظر نکرد،‌ پس به قانون تبدیل شده و رئیس جمهوری باید آن را ابلاغ کند. دادستانی اسپانیا برای خونکورآس درخواست ۲۵ سال زندان کرده بود که اکنون به ۱۳ سال زندان کاهش یافته است. دیدار پوتین و ملک سلمان، اکتبر ۲۰۱۷ یک سال پس از آن، در شرایطی که محمد بن سلمان در ارتباط با قتل جمال خاشقچی، تحت انتقاد و فشار بسیاری قرار داشت، پوتین در نشست کشورهای گروه ۲۰ به سوی او رفته و با او دست می‌دهد..

برای سه نفر دیگر از کسانی که در برگزاری رفراندوم استقلال کاتالونیا نقش داشتند، مجازات‌های مالی پیش بینی شده است. این افراد با پرداخت وثیقه آزاد شده‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پوتین پیش از سفر به ریاض در گفت‌وگویی با یک فرستنده تلویزیونی عربی، از مناسبات حسنه خود با ملک سلمان و محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سخن گفته است. دولت آمریکا رژیم ایران را در صدر حامیان دولتی تروریسم در جهان می‌داند و می‌گوید با ادامه رفتارهای بی‌ثبات کننده و حمایت از گروه‌های نیابتی تروریستی خود، امنیت منطقه و جهان را به خطر می‌اندازد. موضوع بر سر برگزاری رفراندوم استقلال در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ است. دادگاه عالی اسپانیا برگزاری این رفراندوم را غیرقانونی اعلام کرده بود.» فیودور لوکیانوف، تحلیلگر مسائل سیاسی گفته است که با توجه به رابطه روسیه با ایران به نظر می‌رسد که پوتین در دیدار خود با رهبران عربستان در راستای میانجیگری بین ایران و عربستان تلاش کند. رهبر پیشین دولت محلی کاتالونیا، کارلس پوجدمون، پس از برگزاری رفراندوم اعلام استقلال کرده بود. در حال حاضر صنایع نفت ایران به طور کامل از سوی آمریکا تحریم شده است..

نیروهای انتظامی اسپانیا پس از آن، شماری از سازمان‌دهندگان رفراندوم را دستگیر و زندانی کردند. روسیه با فروش موشک به عربستان و یاری رساندن به توان دفاعی آن کشور بر آن است که در هر دو سوی مناقشه منطقه‌ای جای پای خود را بیش از پیش باز کند. پوجدمون ۵۶ ساله برای گریز از مجازات زندان به کشور بلژیک پناه برده بود. غروب روز دوشنبه ۱۴ اکتبر قرار است مجلس محلی کاتالونیا و همچنین اتحادیه فرهنگی اومنیوم کولتورال اقدام به برپایی یک تظاهرات اعتراضی در سرتاسر این منطقه بکنند. در همین زمینه:. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است. احتمال رویارویی خشن و قهرآمیز پلیس و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات از هم اکنون باعث نگرانی‌های بسیاری شده است. در همین زمینه: ..