انتقام‌گیری طالب‌ها از نظامیان سابق با اتهام عضویت در لشکر فاطمیون

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مواجهه طالبان با اعضای سابق لشکر فاطمیون یا چگونگی برخورد آن‌ها با مساله شرکت شهروندان افغانستانی در لشکری نظامی،از زمان روی کار آمدن حکومت جدید در افغانستان، یکی از مباحث مبهم و سوال‌برانگیز بوده است. افغانستان شهروندخبرنگار گزارش از دانیال دایان

مواجهه «طالبان» با اعضای سابق لشکر «فاطمیون» یا چگونگی برخورد آن‌ها با مساله شرکت شهروندان افغانستانی در لشکری نظامی تحت نظارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، از زمان روی کار آمدن حکومت جدید در افغانستان، یکی از مباحث مبهم و سوال‌برانگیز بوده است. تاکنون مقامات طالبان از پاسخ‌گویی به سوالات «ایران‌وایر» در این خصوص سر باز زده‌اند.

لشکر فاطمیون شاخه‌ای نظامی از نیرو «قدس» سپاه پاسداران است که در جنگ سوریه از شهروندان افغانستانی عضوگیری کرد تا از آن‌ها در آن جنگ، در جهت منافع جمهوری اسلامی و حکومت سوریه بهره‌مند شود. هنوز مشخص نیست تلفات فاطمیون چند نفر بوده است اما شماری از آن‌ها جان خود را از دست دادند، بسیاری زخمی و ناتوان شدند و صدها نفر با فرار از ادامه همکاری با جمهوری اسلامی، سرنوشتی نامعلوم دارند.

به گفته جعفری، او با پا در میانی علما و افراد بانفوذ هزاره مبنی بر عدم حضور در لشکر فاطمیون، از بند طالب‌ها رها شد و در نخستین فرصت، خود را به استان «نیمروز» در جنوب غرب افغانستان رساند. پس از سقوط حکومت سابق افغانستان بود که ملا «هیبت‌الله آخندزاده»، رهبر طالب‌ها اعلام عفو عمومی کرد و از نیروهایش خواست که به حملات انتقام‌جویانه اقدام نکنند. به تازگی نیز خبرگزاری دولتی «» گزارش داده که رهبر طالبان در جریان سفر به استان «هلمند» در جنوب افغانستان، باری دیگر بر لزوم پایبندی بر عفو عمومی تاکید کرده است.

به گفته این فرد، طالبان بیش از دو هفته است که برادرش را به اتهام عضویت در لشکر فاطمیون بازداشت کرده است. این خانواده هم از هزاره‌های منطقه «دشت‌ برچی» هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاپ سابق به کوتاهی در برخورد با آزار جنسی کودکان متهم شدانتقادهای مطرح شده علیه پاپ سابق به دوران فعالیت او در آلمان بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۲ میلادی بر می‌گردد. کاردینال یوزف راتسینگر که بعدها به عنوان پاپ بندیکت شانزدهم شناخته شد در آن دوران اسقف اعظم مونیخ و فرایزینگ بود. طبق روال باید قدیس می‌شد، هر چقدر هم کثافت کاری کرده باشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

همسر سابق اسیود از تلاش‌ها درباره پرونده او می‌گویدهدا هواشمی، همسر سابق حبیب اسیود که از او فرزندانی هم دارد، در گفت‌وگو با محمد ضرغامی از رادیوفرداُ از دادگاه حبیب‌الله چعب و تلاش‌های صورت گرفته از سوی او و دولت سوئد می‌گوید. دروغگو.خائن وطنفروش،شمااگربفکرمردم اهوازبودیداین همه انسان بیگناه روتوی بمب گزاراتون نمکشتید.اگرحال مادرش بده،پس حال مادرتون بچه کوچک توی تیراندازی های رژه کشته شدچیه؟این تازه یک نمونه ازاین ادمکشهاتون. دنبال پرستو رفت ترکیه، به دولت سوید چه ارتباطی داره؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

زنان ایران در جام ملت‌های آسیا؛ مانع‌تراشی با روح مرتضی قلی‌خان بیات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم🔺درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم جهان هوانوردی نگران است که سیگنا‌ل‌های ۵جی با فناوری‌های مورد استفاده در هوانوردی، از جمله ارتفاع‌سنج رادار، در هواپیماها تداخل ایجاد کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران صورت گرفته و دستیابی به توافق ممکن استآنتونی بلینکن گفت: «ارزیابی شخصی من پس از گفتگو با همه همکارانم این است که بازگشت به پایبندی مشترک [به برجام] همچنان ممکن است.» لااقل عکس خبری فوری تونو یکم مُدرن تر با یه فونت زیباتر و لوگوتون بذارید. کیر ایرانم نیستین خارکسته های امریکایی چین ننتون و گاییده 😂😂😂 دموکراتها خودشون رو به آب و اتیش میزنن که به خاطر لجشون با دولت قبلی هم که شده با جمهوری اسلامی به توافق برسن درحالی که پر جونشون میدونن که آخوند جز زور زبانی دیگری حالیش نمیشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »