انتقاد وزارت خارجه ترکیه از آغاز اجرای توافق دفاعی میان فرانسه و قبرس روم نشین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه نسبت به آغاز اجرای توافقنامه همکاری دفاعی میان فرانسه و قبرس روم نشین واکنش نشان داد.

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی کتبی، گفت که قبرس روم نشین به دلیل عدم نمایندگی تمامی ساکنان جزیره قبرس فاقد مشروعیت لازم برای امضای توافق همکاری دفاعی با فرانسه یا هر کشور دیگری است.

در این پیام آمده است: فرانسه با اقدامات خود درحال افزایش تنش در منطقه است. همچنین اجرای رزمایش مشترک فرانسه با قبرس روم نشین و استقرار هر چند موقت جنگنده در جزیره قبرس با پیمان سال 1960 در تضاد است. وی همچنین افزوده است: قبرس روم نشین به دلیل عدم نمایندگی تمامی مردم قبرس، صلاحیت امضای چنین توافقنامه را ندارد.

آکسوی همچنین بر مغایرت توافق همکاری دفاعی فرانسه با قبرس روم نشین با پیمان سال 1960 و تاکید کرد و گفت که اقدامات فرانسه باعث از بین رفتن توازن موجود در منطقه که حاصل توافقات امضا شده است، خواهد شد. سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه خواستار مسئولیت پذیری بیشتر فرانسه در مسئله قبرس به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه: ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی آنان را به شکست حتمی می‌کشاندبیانیه وزارت خارجه در سالگرد پیروزی لبنان در جنگ ۳۳ روزه: ایران معتقد است ایستادگی در مقابل دشمن صهیونیستی، آنان را به شکست حتمی می‌کشاند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimسعید_خطیب_زاده سخنگوی وزارت امور خارجه شد سید عباس موسوی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه نیز به عنوان سفیر جدید ایران در جمهوری آذربایجان منصوب شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه شدسعید خطیب‌‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه شد *سعید خطیب‌زاده به عنوان دوازدهمین سخنگوی وزارت امور خارجه معرفی شد *سیدعباس موسوی سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه به تازگی به عنوان سفیر جدید ایران در آذربایجان منصوب شده و به زودی راهی باکو خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه شد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۲۸ ماه محرومیت خواهران منصوریان به دلیل انتقاد از پاسدار دوپینگی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد اپوزیسیون بلاروس از تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا | جهان | DW | 15.08.2020تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه بلاروس، با انتقاد تند اپوزیسیون این کشور روبرو شده است. به باور نمایندگان اپوزیسیون این تحریم‌ها راه برقراری گفت‌وگو میان آنان و رهبری بلاروس را دشوار می‌سازد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »