انتظار داریم دولت عراق موضوع ترور شهید سردار سلیمانی را با جدیت پیگیری کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جهانگیری در دیدار با نخست‌وزیر عراق: انتظار داریم دولت عراق موضوع ترور شهید سردار سلیمانی را با جدیت پیگیری کند

به گزارش ایسنا، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز در مذاکرات مشترک هیئت های عالیرتبه ایران و عراق، انتخاب دولت جدید عراق که در سایه تعامل و گفتگوی سازنده جریان های مختلف سیاسی عراق به خصوص بیت شیعی شکل گرفت را تبریک گفت.

دکتر جهانگیری با تأکید بر اینکه ایران از بازیابی نقش عراق در منطقه استقبال می کند، تصریح کرد: تهران از تقویت نقش منطقه ای و افزایش مناسبات عراق با کشورها حمایت می کند. دکتر جهانگیری با بیان اینکه اجرایی شدن این توافقات می تواند نقش موثری در تحکیم روابط و رفاه دو ملت ایفا کند، اظهار داشت: لازم است با پیگیری مقامات و همت وزرای دو کشور این توافقات هر چه زودتر اجرایی شود.

دکتر جهانگیری با اشاره به مسدود شدن مرزهای تجاری دو کشور در مقطع شیوع کرونا گفت: خوشبختانه امروز این مرزها باز است و لازم است پروتکل های بهداشتی به صورت دقیق از سوی دو کشور اجرایی شود تا تجار ایرانی و عراقی بتوانند در شرایط امن و با خیال آسوده فعالیت داشته باشند. دکتر جهانگیری بر لزوم آمادگی فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و نیز کمیسیون مشترک عالی ایران و عراق که در سطح نخست وزیر عراق و معاون اول رییس جمهور ایران برگزار می شود، تأکید کرد و افزود: فعال شدن این کمیسیون ها می تواند نقش موثری در حل مسایل و موانع پیش رو ایفا کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هلا مویس، شهروند آلمانی فعال در امور فرهنگی در عراق ربوده شد | DW | 21.07.2020دو هفته پس از قتل هشام هاشمی، کارشناس تروریسم و گروه‌های افراطگرای اسلامی، یک زن آلمانی نیز در بغداد ربوده شده است. خبر ربوده شدن هلا مویس، کنشگر امور فرهنگی در بغداد، از سوی وزارت کشور عراق نیز تایید شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نخستین دیدار حضوری خامنه‌ای پس از شیوع کرونا، با نخست‌وزیر عراق | DW | 21.07.2020نخست وزیر عراق نخستین سفر خارجی خود را از ایران آغاز کرد. مصطفی کاظمی پس از ملاقات با روحانی، با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دیدار حضوری داشت. گمانه‌زنی‌هایی درباره میانجی‌گری عراق میان عربستان و ایران مطرح شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد؛ تعویق سفر نخست‌وزیر عراق به ریاضملک سلمان از التهاب کیسه صفرا رنج می برد و در بیمارستانی در شهر ریاض تحت مداوا قرار دارد. با بستری شدن ملک سلمان پادشاه عربستان، سفر نخست وزیر عراق به این کشور که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاده است. بسیاری از کارشناسان سفر آقای کاظمی را نوعی تلاش برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان دانسته بودند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جزییات حضور روز سه شنبه نخست وزیر عراق در تهرانجزییات حضور روز سه‌شنبه نخست وزیر عراق در تهران معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور: نخست وزیر عراق در سفر به ایران به دیدار رهبر انقلاب خواهد رفت و با رئیس‌جمهور و رییس مجلس دیدار و گفت و گو می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایرج مسجدی: روابط ایران-عراق در همه زمینه‌ها گسترش می‌یابد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسفیر ایران در بغداد: مرزهای ایران و عراق مرزهای دوستی است تهران آماده استقبال از نخست وزیر عراق و هیئت همراه ایشان است روابط دو کشور در همه زمینه ها گسترش می یابد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بودماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود در سفرهای وزیر خارجه به هر کشوری فقط در دیدار رسمی با همتای وی، پرچم کشور مقام مهمان نیز باید در نشست قرار داده شود و در بقیه دیدارها این کار نه رسم است و نه لازم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »