انتظار طولانی کارگران اخراجی نفت هفتکل برای بازگشت به کار

17/08/1399 03:30:00 ب.ظ

با گذشت ۴ سال از بیکاری کارگران پروژه احداث شرکت نمک‌زدایی نفت هفتکل در استان خوزستان، این کارگران همچنان پیگیر بازگشت به شغل خود هستند. جزئیات بیشتر 👇 اخبار_ایران خوزستان کارگران_اخراجی معیشت_کارگران کارگران شرکت_نمک‌زدایی_نفت_هفتکل

این کارگران از ابتدای آبان ماه سال جاری چندین تجمع در مقابل نهاد‌های دولتی مانند فرمانداری هفتکل انجام داده‌اند.

یکی از کارگران این واحد نفتی می‌گوید: «برای پیگیری مطالبات مزدی وضعیت بازگشت به کارمان هر چند روز به نهادهای مختلف استان و شهرستان سر می‌زنیم اما هنوز بلاتکلیف هستیم.»

به گفته او انتظار داشتیم مسئولان بعد از اتمام پروژه از ما کارگران بومی برای جذب کار استفاده می‌کردند و ما را در اولویت قرار می‌دادند: «هفتکل دومین شهر نفتی خاورمیانه است که با ۴۵چاه فعال و به طور میانگین، روزانه بیش از ۴۵هزار بشکه نفت صادر می‌کند، اما متاسفانه سهم جوانان این شهر از این خدمات فقط آلودگی است.»

یکی دیگر از کارگران در ادامه افزود: «من و بسیاری از کارگران اخراجی که از آغاز فعالیت این پروژه تا افتتاحیه بوده‌ایم و با بی‌مهری تمام اخراج شده‌ایم. تنها خواسته‌یمان بازگشت به کار است. ما به امید استخدام در این شرکت سختی‌ها کشیدیم و فرصت‌های شغلی زیادی را از دست داده‌ایم. اما در سال ۹۶ وقتی پروژه نمکزدایی افتتاح شد با بی‌مهری اکثر از ما را اخراج کردند.» این افراد با سوابق کار ۴ تا ۵ سال بعد از اتمام پروژه به مرور به دلیل‌عدم نیاز از سوی کارفرما تعدیل شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

راز عمر طولانی در جزیره ژاپنی که ساکنان‌اش بالای صد سال عمر می‌کنندبرای داشتن عمری طولانی باید کدام رژیم غذایی را رعایت کرد؟ دانشمندان برای تحقیق درباره نوع تغذیه به سراغ مناطقی رفته‌اند که ساکنان آن‌ها عموما سن و سال بالاتری را تجربه کرده‌اند.

وزیر بهداشت: نگذارید گذر شب یلدا به اندوه طولانی بدل شودوزیر بهداشت: نگذارید گذر شب یلدا به اندوه طولانی بدل شود اگر خدایی نکرده باز برگردیم به روزهای بی خیالی گذشته،دوباره این غول خفته بیدار شده و همه را لگدمال می‌کند روزهای سختی را گذراندیم عاجزانه تقاضا دارم پروتکل‌ها را رعایت کنید نگرانی ما'شب یلدا' است اسکل یه شب و سخت میگیره ده روز محرم و ازاد کرده این یعنی حماقت محض نگذارید شب اول زمستان، شب اول قبر شود و طولانی ترین شب سال به سحر نرسد. این گرازمغز هنوز نمی‌دونه ویروس در طول شبانه روز افراد رو مبتلا میکند و نه فقط شب‌ها، دولت حسن روحانی اصلاحاتی و ج.ا با عدم خریرداری واکسن و تاخیر در واردات آن بمنظور تولید در داخل کشور،'قاتل' صدها هزار قربانی ویروس کرونا است.

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: خوش‌گذرانی یلدا را به اندوهی طولانی تبدیل نکنیم

ویدئو؛ صف‌های طولانی کامیون‌ها فرانسه را ناچار به بازگشایی مشروط مرز بریتانیا کردفرانسه پس از ممنوعیت ۴۸ ساعته ورود کامیون‌های باری بریتانیا برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا که در این کشور شناسایی شده، به منظور پایان دادن به تهدید شبکه تامین موادغذایی بریتانیا با برقراری مشروط حمل و نقل جاده‌ای میان دو کشور موافقت کرد. کشوری که اینقدر حجم بالا واردات داره . چه فکری کردند که برگزیت انجام دادند خدا داند چقدر با نظم ایستادن

صف‌های طولانی کامیون‌ها در بندر دوور؛ بریتانیا نیروی نظامی مستقر کردعلاوه بر ۳۰۰ سربازی که پیش از این به دوور فرستاده شده بودند، ۸۰۰ نیروی دیگر نیز در حال استقرار در این منطقه هستند.