انتشار نامه محرمانه دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری

28/09/1400 04:54:00 ب.ظ

انتشار نامه‌ محرمانه دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری العربيه_فارسى

خبرگزاری‌های داخلی ایران با افشای نامه‌ای «محرمانه» که ادعا می‌شد از سوی احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان نوشته شده است، دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی، مشاور خبرگزاری «فارس» از نهادهای خبری نزدیک به سپاه‌ پاسداران با تایید اصالت این نامه اعلام کرد که این...

خبرگزاری «فارس» از نهادهای خبری نزدیک به سپاه‌ پاسداران با تایید اصالت این نامه اعلام کرد که این همان نامه‌ای است که علی لاریجانی مردادماه امسال آن را دریافت کرده بود. Advertisement لاریجانی که در کارنامه خود ریاست مجلس ایران را نیز به همراه دارد، برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 ثبت‌نام کرد اما «صلاحیت» او توسط شورای نگهبان به تایید نرسید. در واکنش به این اقدام، او از این شورا خواست تا «کلیه دلایل عدم احراز صلاحیت» او را «بدون هرگونه پرده‌پوشی به صورت رسمی و عمومی» اعلام کند.

او دریافت نامه «هفت بندی» عدم احراز صلاحیت خود را تایید کرد اما حداقل در دو مرحله به صورت رسمی از شورای نگهبان درخواست کرد تا قید «محرمانه» این نامه حذف و به صورت عمومی منتشر شود، درخواستی که هیچ‌گاه به صورت رسمی پذیرفته نشد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی به نظر می‌رسد مواردی خارج از نامه منتشر شده است/ باید از هرگونه پاسخگویی شورای نگهبان استقبال کردیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی از سوی نگهبان نشان‌دهنده آن است که خواسته تنها مواردی را کنار هم بگذارد و به عنوان رد صلاحیت رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی عنوان کند.

انتشار نامه‌های رد صلاحیت و تلاش لاریجانی‌ها برای بقا در مجمع تشخیص مصلحت

دلایل اعلام شده برای رد صلاحیت لاریجانی یک شبه و فی‌البداهه ایجاد نشده است/ موارد گفته شده بیشتر توجیهات بود/ افکار عمومی احتمال رای‌آوری لاریجانی را علت عدم احراز صلاحیتش می‌داندیک فعال سیاسی تاکید کرد: موارد گفته شده به عنوان دلایل رد صلاحیت لاریجانی یک شبه و فی‌البداهه اتفاق نیفتاده است. این موارد باید در طول مسئولیت‌های چندین ساله ایشان مطرح می‌شد. آقای لاریجانی ۱۲ سال رییس مجلس بودند یا در پست‌های عالی دیگری مثل شورای عالی امنیت ملی، صدا و سیما و مواردی از این قبیل حضور داشتند.

عربستان سعودی: «به دلایل انسان‌دوستانه» اجازه دادیم سفیر ایران از یمن خارج شود🔺 یک مقام ارشد سعودی روز شنبه ٢٧ آذر به خبرگزاری فرانسه گفت بنا به درخواست حوثی‌ها و میانجی‌گری عراق و عمان، عربستان سعودی اجازه داد سفیر ایران یمن را ترک کند و «احتمالا الان در بغداد است.» ⬇ بیشتر بخوانید: پولخون ودزدی وثروت ملت ماکه نباشه میزنن درکون این ننه فاسداونوکرمافیاهاجهانی.تف🥱🪰🚽🖕 اشتباه کرد باید میفرستادش پیش سردارش کتلت‌. عربستان گوه خورد. رژيم جمهوري اسهالي قاتل مردم ايران است و نبايد اجازه ميداد مزدور جاني خامه عني خاعن راحت فرار كند.

ایران با رد بیانیه مقامات اروپایی: «توقف مذاکرات وین به خواست ما نبود»علی باقری‌کنی، مذاکره‌کننده‌ ارشد ایران در مذاکرات وین با رد بیانیه کشورهای اروپایی ادعا کرد که توقف دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام این ادم اینکاره نیست برنامه_اتمی_ایران -جهان نظاره گر است که این جانی چقدر دروغ میگوید . - بازی با کلمات وسفسطه ومخفی کردن سایتهای اتمی ، تعادل قوای سیاسی برای آخوندها نمی آورد ... - استراحت کردن تیم های مذاکره کننده ...مطلقا پرت و پلا و دروغ است ...به نظرم آخوندها توطئه دیگری دارند...

عفو بین‌الملل اظهارات غریب‌آبادی در دفاع از «اعمال مجازات مرگ برای افراد زیر ۱۸ سال» را رد کردسازمان عفو بین الملل اعلام کرد: «بر اساس قوانین بین‌المللی، ممنوعیت استفاده از مجازات اعدام علیه کسانی که در زمان وقوع جرم کودک بوده‌اند مطلق و بی‌قید و شرط است.»