انتخابات محلی در شهر موستار بوسنی‌وهر‌زگوین پس از 12 سال برگزار شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مردم شهر موستار بوسنی و هر‌زگوین پس از 12 سال امروز برای شرکت در انتخابات محلی پای صندوقهای رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

مردم شهر موستار بوسنی و هر‌زگوین پس از 12 سال امروز برای شرکت در انتخابات محلی پای صندوقهای رای رفتند.روند رای‌گیری انتخابات محلی در شهر موستار در جنوب بوسنی و هر‌زگوین از ساعت 07:00 صبح امروز آغاز و تا ساعت 19:00 ادامه خواهد یافت. آخرین انتخابات محلی در موستار به دلیل اختلافات سیاسی بر سر وضعیت شهر در سال 2008 برگزار شده بود.

بر اساس داده‌های کمیسیون مرکزی انتخابات، صد هزار و 864 رای دهنده برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند. در این انتخابات، 22 حزب سیاسی، 4 نامزد مستقل، 4 ائتلاف و 370 نامزد از لیست مستقل برای کسب 35 کرسی شورای شهر موستار رقابت می‌کنند.شهر موستار، که پس از جنگ در بوسنی به 6 شهرداری تقسیم شده و اینگونه اداره می‌شد اما با اساسنامه موستار که در سال 2004 توسط پدی اشداون، نماینده عالی بوسنی و هرزگوین برای پایان دادن به تقسیم آن ارائه شد، این شهر دارای یک شهرداری واحد است.

براساس نظام جدید٬ اختیارات اجرایی به شهردار و نهاد قانونگذاری نیز به شورای شهر سپرده شد. اما این وضعیت نیز به دلیل مخالفت کرواتها باعث به بن‌بست رسیدن راه‌حل پیشنهادی شد. آخرین انتخابات درباره وضعیت این شهر در سال 2008 برگزار شده بود و در نتیجه توافق احزاب سیاسی در ماه ژوئن گذشته، شهر موستار با توجه به وضعیت جدید به 6 منطقه انتخابی تقسیم و تصمیم گرفته شد که انتخابات با 6 لیست و یک لیست مشترک از این مناطق برگزار شود.

در این چارچوب ابتدا با انتخاب 22 کاندید از 6 حوزه انتخابیه و 13 نفر از لیست مشترک٬ اعضای شورا تعیین شده و سپس شهردار جدید را انتخاب خواهند کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها