انتخابات افغانستان؛ آخرین روزهای تبلیغات و بازار کم‌رونق کارزارها

23/09/2019 08:29:00 ب.ظ

انتخابات افغانستان؛ آخرین روزهای تبلیغات و بازار کم‌رونق کارزارها

انتخابات افغانستان؛ آخرین روزهای تبلیغات و بازار کم‌رونق کارزارها

حال و هوای مبارزات نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در مهلت دوماهه‌ای که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات در نظر گرفته شده بود، پرشور نبوده است. برخی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری برای ارائه برنامه‌های‌شان به شهروندان رغبت چندانی از خود نشان نداده‌اند.

پنجره همرسانی را ببندیدانتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم میزان/مهر برگزار می‌شود. کارزار انتخاباتی ۶ اسد/مرداد آغاز شد و تا ۴۸ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت.Image captionکابلحال و هوای کارزارهای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در خیابان‌های پایتخت و ولایت‌ها نسبت به انتخابات‌های قبلی شور و هیجان کمتری دارد. برخی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری برای ارائه برنامه‌های‌شان به شهروندان گردهمایی‌های پرشور انتخاباتی به راه نینداخته‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دو ماه مهلت برای کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته است.بیشتر نامزدان این دوره ریاست‌جمهوری به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و مصاحبه‌ها با رسانه‌ها اکتفا کردند.در هفته آخر تا روز انتخابات، بیشتر مردم نامزدان مورد حمایت خود را از طریق مصاحبه‌های اختصاصی با تلوزویون‌ها و فعالیت‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌شناسند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند🔺بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند ⚡️نهاد برنامه جهانی غذا، زیر مجموعه سازمان ملل متحد، می‌گوید در ماه اوت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در یمن کمک های غذایی این نهاد را دریافت کرده‌اند. اگه حوثی های تحت حمایت سپاه بذارن از یکطرف غذا برای یک وعده و از طرفی دیگر قتل عامشان میکنند.

درگذشت گونتر کونرت، از نویسندگان آلمانی مهم دوره پس از جنگ | DW | 22.09.2019گونتر کونرت، یکی از مهم‌ترین نویسندگان آلمانی دوره پس از جنگ جهانی دوم درگذشت. آخرین کتاب کونرت فوریه گذشته در آلمان چاپ شد. کونرت این کتاب را ۴۵ سال در صندوقچه‌ای نگاه داشته بود. روحش شاد ویادش گرامی باد 😥😥😥😥😥

بعضی از ناآگاهان اسم شهدا را از خیابان‌ها پاک می‌کنندرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: هشت سال دفاع مقدس نیز از آن جمله نقاط عطف و کلیدی بود که مسیر ایرانی‌اسلامی را به سوی اقتدار، عزت و صلابت پیش برد.

خبرهایی از وخامت وضعیت جسمانی کمیشنر سابق انتخابات افغانستان در زندانبستگان ملیحه حسن، کمیشنر سابق کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان یکشنبه 22 سپتامبر اعلام کردند، ملیحه

۴ سناریوی بحران سیاسی اسرائیل؛ از دولت وحدت ملی تا انتخابات سومبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل و رهبر حزب لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب «آبی و سفید» هیچ کدام برای تشکیل دولت ائتلافی آینده مسیر همواری را در پیش ندارند.

انتخابات اسرائیل؛ احزاب عرب از نخست وزیری بنی گانتس حمایت کردنداحزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. معنیش چیه؟ یعنی دومین ستون تیم بی هم رفت؟ خب بعدی هم لابد بن سلمانه. البته بنی گانتس هم خودش بی داره اینم مخالف سرسخت جمھوری اسلامیە، یعنی ھر کسی بیاد سر کار، در مورد جمھوری اسلامی یە مخرج مشترک دارن، اونھم زدن این رژیم و منافع و بازوھایش در منطقەس، دلتون رو خوش نکنید الان دو روزه که معلوم شده لیکود دوتا صندلی مجلس کمتر از آبی و سفیدها داره و لیبرمنم که خیلی قبلتر گفته بود با نتانیاهو دولت تشکیل نمیده؛ شماها خیلی عشق نتانیاهو هستین بعد دو روز تازه گفتین زرت ایشون قمصور شده

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم میزان/مهر برگزار می‌شود.شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ وزیر دفاع ایالات متحده: به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا به عربستان سعودی تعداد معدودی نیرو اعزام می‌کند مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد، به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا تعداد معدودی نیروی نظامی به عربستان سعودی اعزام می‌کند.گونتر کونرت، شاعر و نویسنده آلمانی، شامگاه شنبه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در ۹۰ سالگی در شهرک کایسبورشتل واقع در ایالت شلسویگ-هولشتاین آلمان درگذشت.به گزارش ایلنا، سردار غلامرضا جلالی به مناسبت هفته دفاع مقدس در یادداشتی آورده است: در تاریخ همیشه نقاط عطف و کانونی وجود داشته که سرنوشت ملتها را تغییر داده است.

کارزار انتخاباتی ۶ اسد/مرداد آغاز شد و تا ۴۸ساعت قبل از روز برگزاری انتخابات ادامه خواهد داشت. Image caption کابل حال و هوای کارزارهای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در خیابان‌های پایتخت و ولایت‌ها نسبت به انتخابات‌های قبلی شور و هیجان کمتری دارد. این نخستین اقدام ایالات متحده در واکنش به حملات روز شنبه به تاسیسات نفتی در شرق عربستان سعودی است. برخی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری برای ارائه برنامه‌های‌شان به شهروندان گردهمایی‌های پرشور انتخاباتی به راه نینداخته‌اند. آثار کونرت بسیار متنوع و شامل شعر، داستان کوتاه، رمان، جستار، قصه، نمایشنامه رادیویی، فیلمنامه و کتاب کودکان است. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دو ماه مهلت برای کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته است. آقای اسپر با برشمردن اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی در خاورمیانه، به نقش ایران در حمله روز شنبه ۲۳ شهریور به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اشاره کرد و گفت براساس تحقیقات انجام شده توسط عربستان سعودی، ایالات متحده و برخی تیم‌های بین المللی، شفاف است که حملات روز شنبه از یمن انجام نشده و جمهوری اسلامی ایران مسئول آن است. بیشتر نامزدان این دوره ریاست‌جمهوری به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و مصاحبه‌ها با رسانه‌ها اکتفا کردند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز دفاع مقدس در تمامی حوزه ها از جمله بحث‌های مدیریتی، اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و از همه مهمتر فرهنگی یک گنجینه تمام ناشدنی است، تاکید دارد: ضرورت دارد گنج‌های پنهان دفاع مقدس بازخوانی، بازشناسی و نقشه راه فردای ما قرار گیرد.

در هفته آخر تا روز انتخابات، بیشتر مردم نامزدان مورد حمایت خود را از طریق مصاحبه‌های اختصاصی با تلوزویون‌ها و فعالیت‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌شناسند. وزیر دفاع آمریکا با تاکید بر اینکه عربستان از ایالات متحده درخواست کمک کرده،‌ گفت: عربستان سعودی و امارات متحده برای جلوگیری از تنش بیشتر و همچنین محافظت از زیرساخت‌های مهم درخواست کمک کرده اند. او این کتاب را ۴۵ سال پیش در صندوقچه‌ای پنهان کرده بود، چون فکر می‌کرد به حدی انتقادی است که اجازه انتشار در آلمان شرقی سابق را نخواهد یافت. پانزده نامزد از هجده نفر در این انتخابات نامزد شده بودند، هنوز به کارزارهای انتخاباتی ادامه می‌دهند. از این میان، دسته انتخاباتی محمد حنیف اتمر حدود یک و نیم ماه پیش فعالیتش را متوقف کرد. ایالات متحده تحویل تجهیزات نظامی به پادشاهی عربستان و امارات را تسریع می‌بخشد تا توانایی آنها در دفاع از خود را افزایش دهد. اخیرا زلمی رسول و شیدا محمد ابدالی هم به نفع محمد اشرف غنی از نامزدی‌شان انصراف دادند. پس از جنگ به تحصیل گرافیک پرداخت اما درسش را به اتمام نرساند، زیرا بیشتر به نویسندگی علاقه داشت. در انتخابات‌های گذشته بسیاری از بخش‌های پایتخت با عکس‌های نامزدان رنگین می‌شد. همانطوری که گفته شد در صورت نیاز، ما گزینه‌های نظامی زیادی داریم. در پایان این یادداشت آمده است: به یاد همه شهدای دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران و آنهایی که هنوز خانواده‌هایشان چشم در راهشان هستند، تمام قد می‌ایستیم و ادای احترام می‌کنیم و با امام شهدا و رهبر عزیز انقلابمان دوباره تجدید پیمان کرده و اعلام می‌کنیم: «بر همان عهد که بودیم، برآنیم هنوز».

اما در این انتخابات، عکس و پیام‌های انتخاباتی نامزدان روی دیوارها، دکل/پایه‌های برق و چهارراه‌ها مثل انتخابات‌های گذشته پررنگ نبوده‌است. اگر در جاهایی از کابل حال و هوای تبلیغاتی نامزدان و تصویرهایشان بیشتر هم بوده، این تصویرها فقط مربوط به چند نامزد مشخص می‌شود. عصر جمعه یک منبع آگاه به خبرنگار صدای آمریکا گفته بود که وزارت دفاع ایالات متحده معتقد است حمله از جنوب غربی ایران صورت گرفته است. کونرت به حکومت جمهوری دمکراتیک خلق آلمان انتقاد می‌کرد و در سال ۱۹۷۶ یکی از نخستین امضاکنندگان نامه‌ای در اعتراض به خلع تابعیت از دوست ترانه‌سازش، وولف بیرمان بود که در غرب آلمان ترانه‌هایی در انتقاد از حکومت آلمان شرقی اجرا کرده بود. روی تابلوهای تبلیغاتی در شهر کابل نه تنها تصویرهای نامزدان کمتر دیده می‌شود که در گوشه و کنار پایتخت بسیاری از این تابلوها خالی و بدون اعلان مانده اند. . مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، همان زمان تهران را پشت این حملات دانست و عصر شنبه ۲۳ شهریور در توئیتر رسمی خود نوشت در حالی که روحانی و ظریف تظاهر به دیپلماسی می‌کنند، تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی است.