انتشار گزارش سالانه «هرانا»؛ رضوانه محمدی: هدف «رصد نقض حقوق بشر در ایران» است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺انتشار گزارش سالانه «هرانا»؛رضوانه_محمدی: هدف «رصد نقض حقوق_بشر در ایران» است ▪️گزارش سالانه ٢٠٢١ مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، روز دوشنبه ۶ دی منتشر شد.

حقوق قومی-ملی، رواداری و آزادی‌های مذهبی، اندیشه و بیان، اصناف و اتحادیه‌ها، حقوق آکادمیک، حق حیات، حقوق فرهنگی، حقوق کارگری، حقوق کودکان، زنان، زندانیان، خشونت نظامی، محکومیت‌ها، بازداشت‌ها، و اقلیت‌های جنسی و جنسیتی، محورهای گزارش سالانه ٢٠٢١ هرانا را تشکیل می‌دهند.

در بخش رواداری و آزادی‌های مذهبی آمده است که بر اساس ۱۴۴ گزارش دریافتی، ۵۷ شهروند بازداشت شده و ١١ نفر از فعالیت اقتصادی و ۲۴ نفر از حق تحصیل محروم شده‌اند. همچنین مجموع ۴۱۷۴ ماه حبس تعزیری برای ٨١ عضو اقلیت‌های مذهبی، تخریب دو مکان مذهبی، و محکومیت یک نفر به ۷۴ ضربه شلاق از جمله موارد ذکرشده در این بخش می‌باشد.

بر اساس گزارش سالانه هرانا، جمهوری اسلامی در سال ٢٠٢١ مجموع ۸۵ را به اعدام محکوم و حکم اعدام ۲۹۹ را اجرا کرد که چهار نفر از آنها در هنگام ارتکاب جرم کمتر از ١٨ سال سن داشته‌اند. در بخش زندانیان، موارد پرشماری از نقض حقوق بشر از جمله ۲۶ مورد ضرب و شتم، ٢٣٢ مورد عدم رسیدگی یا محرومیت از خدمات پزشکی، ۶۸ مورد عدم دسترسی به وکیل، و ٣٨ مورد اعتراف‌گیری ثبت شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرطان در ایران؛ سالانه «بیش از سه هزار میلیارد تومان» برای دارو هزینه می‌شودرئیس مرکز تحقیقات سرطان ایران میزان رشد سالانه سرطان در کشور را «۳ تا ۶ درصد» اعلام کرد، اما نتایج یک پژوهش «از افزایش ۴۳ درصدی موارد جدید ابتلا به سرطان در کشور» حکایت دارد. و چه جنایتکار است آمریکا، که داروی بیماران سرطانی را تحریم کرده از جیب مردمی که خانه هایشان را می فروشند تا داروی سرطان بخرند. آری آمریکای جنایتکار و تروریست با تحریم دارویی بلای جان مردم جهان از جمله ایران عزیز شده است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش خرابکاری‌های شبه‌نظامیان ایران و نقض آتش‌بس سوریه در نشست آستانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نقش واکسن آسترازنکا در مقابله با اومیکرون در کشورهای فقیر | DW | 26.12.2021واکسن آسترازنکا که کشورهای پیشرفته از آن چندان استقبال نمی‌کنند می‌تواند برای مقابله با سویه اومیکرون تعیین‌کننده باشند. کارشناسان معتقدند این واکسن به خصوص در کشورهای فقیر می‌تواند مانع گسترش پاندمی و نجات دهنده باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها / چالش‌های مهم و پرخطر در مدارسوضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها در هفته ۹۶ همه‌گیری کرونا، علیرغم افزایش بستری و فوت در معدودی از استان‌ها، همچنان بیماری در کشور روندی نزولی و در مواردی ایستا دارد، اما در این هفته بحث رعایت پروتکل‌ها درمدارس موضوع مهمی است که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران و جهان؛ رکورد بیشترین ابتلای روزانه در فرانسه و لغو هزاران پروازاین بار شیوع کرونا با سویه اومیکرون در جهان اوج گرفته و رکوردهای جدیدی بر جای گذاشته است. کشورها برای مهار این سویه برخی محدودیت‌ها را تشدید کرده‌اند و خواستار واکسیناسیون با دُزهای تقویتی شده‌اند. ایران نیز در این بین محدودیت‌هایی برای مسافرت اعمال کرده است. فرانسه خط مقدم است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جروزالم‌پست: اسرائیل در 3 سال گذشته ده‌ها موضع حزب‌الله را در سوریه هدف قرار داده استروزنامه «جروزالم‌پست» به نقل از برخی مقامات ارشد اسرائیلی خبر داده است، تل‌آویو در سه‌سال گذشته مواضع لجستیکی و عملیاتی حزب‌الله لبنان در سوریه را ده‌ها حزب شیطان در لبنان حذف خواهد شد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »