انتخابات زودهنگام کوزوو؛ حزب مخالف و چپگرای «جنبش تعیین سرنوشت» پیروز شد

27/11/1399 09:01:00 ب.ظ

نتایج شمارش بیش از ۹۸ درصد آرا در انتخابات پارلمانی کوزوو نشان می دهد حزب چپگرای جنبش تعیین سرنوشت توانسته با پیروزی گسترده بیش از ۴۸ درصد آرا را از آن خود کند.

نتایج شمارش بیش از ۹۸ درصد آرا در انتخابات پارلمانی کوزوو نشان می دهد حزب چپگرای جنبش تعیین سرنوشت توانسته با پیروزی گسترده بیش از ۴۸ درصد آرا را از آن خود کند. نتیجه شمارش بیش از ۹۸ درصد آرا در انتخابات زود هنگام کوزوو نشان می دهد، وِتِوِندوسیه (Vetëvendosje جنبش تعیین سرنوشت)، حزب مخالف دولت پیروز قاطع این انتخابات است. این حزب بیش از ۴۸ درصد آرا را از آن خود کرده است.

با وجود دمای منهای ده درجه سانتی گراد و بارش برف، میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی، ۴۷ درصد گزارش شده است که نشان از حضور بالای ۲.۵ درصدی واجدین شرایط نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۹ دارد. رهبر حزب چپگرای جنبش تعیین سرنوشت، آلبین کورتی، شانس اصلی نخست وزیری کوزوو است.

وی با چالش احیای اقتصاد، مبارزه با بیکاری، مقابله با همه گیری کرونا و همچنین کاهش جرایم سازمان یافته و فساد دولتی و نهایتا کاهش تنش‌ها با صربستان روبرو است. کورتی روز یکشنبه پس از پیروزی در انتخابات گفت:‌‌ « این انتخابات یک همه پرسی بود برای کار و عدالت. ما در برابردولت اشغال و فساد به پیروزی رسیدیم.» headtopics.com

آلبین کورتی اولویت مهم حزب خود را «کار و برقراری عدالت اجتماعی» خواند. پیروزی گسترده حزب «جنبش تعیین سرنوشت» در حالی بدست آمد که حزب دموکراتیک کوزوو(PDK)، هفده درصد و حزب محافظه کار حاکم، لیگ دموکراتیک کوزوو(LDK) ، سیزده درصد آرا را از آن خود کردند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>