انتخابات محلی فرانسه؛ ماکرون برای ۲ سال پایانی قدرت آماده می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

دور اول انتخابات محلی فرانسه روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) برگزار شد. دور دوم این رای‌گیری قاعدتا باید یک هفته بعد برگزار می‌شد اما اجرای قرنطینه سراسری در فرانسه به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا باعث شد تا دور دوم انتخابات به تعویق بیافتد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رای دهندگان فرانسوی در حالی روز یکشنبه آینده برای شرکت در دور دوم انتخابات شوراهای شهر و روستا به پای صندوق های رای می روند که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور از هم اکنون در حال تدوین برنامه های دولت خود تا سال ۲۰۲۲ است.

دور اول انتخابات محلی فرانسه روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) برگزار شد. دور دوم این رای گیری قاعدتا باید یک هفته بعد برگزار می شد اما اجرای قرنطینه سراسری در فرانسه به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا باعث شد تا دور دوم انتخابات به تعویق بیافتد. ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه یکی از نامزدهای انتخابات روز یکشنبه آینده است. او که پیش از این در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ به عنوان شهردار «لو آور» در شمال فرانسه انتخاب شده بود بار دیگر نامزد این سمت شده است. نخست وزیر فرانسه اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات ممکن است به درخواست امانوئل ماکرون از مدیریت شهر «لو آور» صرف نظر کند تا همچنان به فعالیت به عنوان نخست وزیر ادامه دهد.

از سوی دیگر امانوئل ماکرون در آستانه دور دوم انتخابات محلی در حال رایزنی با احزاب و شخصیت های سیاسی برای تدوین برنامه دولت در دوران پس از کرونا است. رئیس جمهوری فرانسه در همین راستا قرار است با والری ژیسکار دستن، نیکولا سارکوزی و فرانسوا اولاند، سه رئیس جمهوری پیشین این کشور دیدار کند.مقامات دولت فرانسه احتمال برگزاری یک همه پرسی در ماه های پیش رو در مورد سیاست های مقابله با تغییرات آب و هوایی را منتفی نمی دانند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مکرون:‌ فرانسه نقش ترکیه در لیبی را تحمل نخواهد کردامانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه ‌گفت این کشور مداخله نظامی ترکیه در لیبی را تحمل نخواهد کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تاکید آمریکا و فرانسه بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در لیبیروسای جمهور آمریکا و فرانسه طی تماس تلفنی بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در لیبی تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه ارسال خواهد کردوزیر امور خارجه ایران از ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: به‌زودی جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراین به فرانسه فرستاده می‌شودآقای ظریف همچنین به همتای کانادایی خود اطمینان داد که ایران آماده حل و فصل مسائل حقوقی و چگونگی جبران خسارات وارده به قربانیان این حادثه و شرکت هواپیمایی اوکراینی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه فرستاده می‌شود🔻ظریف: جعبه_سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه فرستاده می‌شود 🔹ظریف در گفت‌وگو با فرانسوا فیلیپ شامپاین وزیر امور خارجه کانادا به وی اطلاع داد که ایران ظرف چند روز آینده جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را برای خوانش اطلاعات آن به فرانسه ارسال خواهد کرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

جشن سالانه موسیقی در فرانسه زیر سایه کرونا و اعتراض به پلیس برگزار شدتعدادی از پزشکان و کارکنان بیمارستان‌های فرانسه از عدم رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در تجمعات «جشن موسیقی» انتقاد کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »