انتخابات جمهوری چک؛ ابهام دربارۀ دولت آینده پس از بستری شدن رئیس جمهور

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

بر اساس قانون اساسی جمهوری چک، تعیین نخست‌وزیر جدید بر عهده رئیس جمهور است و حتی قبل از رای گیری، میلوش زمان که طرفدار روسیه است، اشاره کرده بود که آندره بابیش را برمی‌گزیند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آندره بابیش نیز اعلام کرده که قدرت باید به رهبر «حزبی» که بیشترین رای را به دست آورده واگذار شود و نه رهبر یک «ائتلاف». او همچنین در جمع خبرنگاران تاکید کرد: «من یک مدیر هستم، جای من در دولت است.»

میزان مشارکت مردم در این انتخابات بیش از ۶۵ درصد بود. در انتخابات پارلمانی پیشین این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۰.۸۴ درصد از رای دهندگان شرکت کردند.آندره بابیش ۶۷ ساله که ثروت خود را در نتیجه فعالیت در بخش‌های صنایع غذایی، مواد شیمیایی و رسانه‌ها به دست آورده، متهم به کلاهبرداری از بودجه‌های پرداختی از سوی اتحادیه اروپا نیز هست.

نشان داد که آندره بابیش از جمله سیاستمدارانی بوده که با هدف پنهان کردن ثروت خود و فرار از مالیات، به شرکتهای آفشور روی آورده است. اسناد جمع آوری شده نشان داد که او در سال ۲۰۰۹ میلادی از مسیر یک شرکت آفشور مبلغ ۲۲ میلیون دلار را صرف خرید ۱۶ ملک در جنوب فرانسه از جمله یک قصر کرده و این دارای‌ها را در اظهارنامه‌های مالیاتی خود اعلام نکرده است.

شرکت‌های فراسرزمینی یا آفشور، مؤسساتی تجاری هستند که با هدف کسب امتیازات اقتصادی از جمله فرار از پرداخت مالیات یا کاهش مبلغ آن، در یک کشور خارجی به ثبت می‌رسند و از راه دور اداره می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات علیه رئیس جمهوری شیلی پس از طرح پرونده قضایی مرتبط با بهره‌برداری از معادناسناد فاش شده نشان می‌دهد که سباستین پینیه‌را، یکی از ثروتمند‌ترین مردان شیلی از شرکت‌های فراساحلی در جزایر ویرجین بریتانیا، واقع در دریای کارائیب برای معاملات مرتبط با پروژه معدن دومینگا که بخشی از آن تحت مالکیت مشترک خانواده وی است، استفاده کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تسلیت رئیس جمهور به مناسبت شهادت و جراحت جمعی از مردم افغانستان در یک اقدام تروریستیرئیس جمهور در پیامی با تسلیت شهادت و جراحت جمع زیادی از مردم بی گناه افغانستان در یک اقدام تروریستی، تاکید کرد: این جنایت که با هدف اختلاف افکنی بین مسلمانان انجام شد به دست کسانی صورت پذیرفت که ماهیت ضد انسانی و ضد دینی آنها بر همگان آشکار است.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ابوالحسن بنی‌صدر، نخستین رئیس جمهوری اسلامی ایران، در فرانسه درگذشتابوالحسن بنی‌صدر، نخستین رئیس‌جمهوری پس از روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی در ایران، روز شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در فرانسه درگذشت. کسی که گاو آمد و باز هم گاو رفت ابوالحسن بنی صدر بنی صدر دشمن نجات دهنده خود شد !!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری تایوان: تسلیم فشارهای چین نمی‌شویمپکن بارها تهدید کرده است که در صورت رسمیت یافتن اعلام استقلال این جزیره، برای پس گرفتن آن از زور و نیروی نظامی استفاده خواهد کرد. آره دو بار .... 😂😂😂 جهان از تاوان حمایت خواهد کرد با عرض پوزش قبل از پایین كشيدن پرچم بريتانيا در هونگ کونگ آنها هم همچي گوه خوریهايي ميكردن تا اينكه متوجه جدي شدن كه ممکنه ارتش چین هر لحظه وارد هونگ کونگ بشه بریتانیا سریع کنار آمد و بدون آبرو ریزي جشن پایین کشیدن پرچم بریتانیا در حضور پرینس charles و چینیها انجام گرفت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جو بایدن اولین رئیس جمهوری ایالات متحده که روز گرامیداشت بومیان آمریکا را اعلام کردجو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۱۶ مهر با انتشار اعلامیه‌ای، به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا، رسما یک روز را برای گرامیداشت بومیان کشور تعیین و اعلام کرد. بر اساس اعلامیه پرزیدنت بایدن که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده است، روز بومیان آمریکا ۱۱ اکتبر هر سال، مقارن با روز کریستف... وقتی سرخپوستان وَحشی آن‌زمان با تَبَر و تیرکَمان و نیزه ب جان مهاجرهای تازه وارد می افتادن، ب مهاجرهای تَلاشگر حَمله و تَجاوز میکردند،جو بایدن ناراحت نمیشد! ولی وقتی مردم مهاجر ب سرعت پیشرفت کرده و بر جامعه عقب مانده بومیان پیروز شدند و موجب پیشرفت آمریکا آن مهم نیست!🤔😏 اگر مهاجرها و امثال کلمب نبودند آمریکایی وجود نداشت. مُشتی بومی لُخت با نیزه و تَبَر بر این قاره حاکم بودند.‌پیشرفت آمریکا از نُخبگان وایت (سفید پوست) مهاجر میباشد. بیشتر دانشمندان آمریکا را مردم کنجکاو سفید پوست تشکیل میدهند ن قشر سیاه پوست یا بومیان.بایدن و حزب او مُرَخص اند😏 بایدن چرتی شل مغز نمیتونه تولد خودشو بیاد بیاره چه برسه به روزهای مهم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مراسم تنفیذ روسای جمهوری ایران؛ از بنی‌صدر تا رئیسی | DW | 09.09.2021انتخاب رئیس‌جمهور در ایران توسط مردم صورت می‌گیرد و سپس در مراسمی با عنوان 'تنفیذ حکم ریاست جمهوری' به تایید رهبر جمهوری اسلامی می‌رسد. تا کنون در جمهوری اسلامی ایران هشت رئیس جمهوری زمام امور را به دست گرفته‌اند. 📸 گوشه‌ای از خیانت‌های بنی‌صدر علیه ایران 🔹نمونه کامل یک خسر الدنیا و الآخرة سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »