انتصاب محمد شکیب به‌عنوان کاردار افغانستان در اسلام‌آباد

07/08/1400 09:50 ب.ظ

محمد شکیب به‌عنوان کاردار سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان منصوب شد. - خبرگزاری آناتولی

محمد شکیب به‌عنوان کاردار سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان منصوب شد.وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان محمد شکیب را به‌عنوان کاردار سفارت این کشور در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان منصوب کرد.به گزارش «آریانا نیوز» به نقل از مقامات وزارت امور خارجه افغانستان، از آنجا که پاکستان دولت طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسد، شکیب رسما سفیر نخواهد بود اما مسئولیت‌های سفیر را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش «آریانا نیوز» به نقل از مقامات وزارت امور خارجه افغانستان، از آنجا که پاکستان دولت طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسد، شکیب رسما سفیر نخواهد بود اما مسئولیت‌های سفیر را بر عهده خواهد داشت. طالبان همچنین برای کنسولگری‌های افغانستان در شهرهای کویته و پیشاور پاکستان نیز 2 نماینده دیپلماتیک منصوب کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

یکی از اعضای ارکستر زهره؛ «در افغانستان به ما رقاصه می‌گفتند»مرضیه ۱۸ سال دارد. روزی که طالبان به کابل رسیدند در مدرسه بود، ویولنش را همانجا گذاشت و کابل را به مقصد دوحه ترک کرد. مردم افغانستان به ناله و داد کشیدن عادت کردند فقط هر کدام می‌خواهد خود را متمایز از دیگران بداند. افغانستان جنگ زده موسیقی نمی‌خواهد،. نان، سرپناه، امنیت و نظم سیاسی اجتماعی می‌خواهد. شمابگویید شماراچی صدازنند؟گوزینه دیگری دارید؟

جام جهانی کریکت؛ افغانستان امروز به مصاف پاکستان می‌رود - BBC News فارسیافغانستان امروز در دومین مسابقه خود در جام جهانی کریکت ۲۰ آور در امارات متحده عربی، به مصاف تیم ملی کریکت پاکستان می‌رود که برای هواداران کریکت در دو کشور هیجان انگیز است. پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان در برابر اسکاتلند در چارچوب بازی‌های جام جهانی ۲۰ آور واکنش‌های زیادی در میان افغان‌ها داشت. Make more income every week without paying or sending money to anyone and get additional free $20 as your first time commission after 7 business days ask me how SaraInnocent4

اروپایی‌ها برای فرار از ۳ چالش، دفاترشان در افغانستان را بازگشایی می‌کنند/ بروکسل نمی‌خواهد حاشیه‌نشین تحولات کابل باشدمکی در گفت‌وگو با ایلنا: اروپایی‌ها برای فرار از ۳ چالش، دفاترشان در افغانستان را بازگشایی می‌کنند/ بروکسل نمی‌خواهد حاشیه‌نشین تحولات کابل باشد

طالبان با رونمایی از فرزند ملاعمر چه اهدافی را دنبال می‌کند؟چند روز پیش ملا یعقوب وزیر دفاع دولت طالبان چهره خود را رسانه‌ای کرد، تا چهره فرزند ملاعمر برای اولین بار در برابر دوربین‌ها ظاهر شود. ملا محمد یعقوب برای اولین بار در کابل در برابر دوربین رسانه‌ها قرار گرفت تا خواهان سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت افغانستان شود.

توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبرمعاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در مقر این اتحادیه در بروکسل دیدار و در خصوص موانع اصلی مذاکرات پیش رو

آمریکا ۱۴۴ میلیون دلار دیگر برای ارائه کمک بشردوستانه به افغانستان اختصاص دادآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده اعلام کرد آمریکا ۱۴۴ میلیون دلار کمک بشردوستانه بیشتر برای مقابله با بحران انسانی در افغانستان، اختصاص می‌دهد. با این حساب، رقم کمک‌های بشردوستانه آمریکا به افغانستان در سال جاری، به ۴۷۴ میلیون دلار رسید. به طالب ندهد بالای سربازان انتحاری خود مصرف می‌کند. این کمک ها واقعا صرف مردم افغانستان می شود یا در اختیار طالبان قرار می گیرد؟! چه واژه های عجیب وغریبی! (کمک بشر دوستانه /آمریکا/۱۴۴ میلیون دلار )/برای افغانستان !!!/ نوشدارو بعد مرگ سهراب ،آخه؟!!!!

محمد شکیب به‌عنوان کاردار سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان منصوب شد.وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان محمد شکیب را به‌عنوان کاردار سفارت این کشور در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان منصوب کرد.

به گزارش «آریانا نیوز» به نقل از مقامات وزارت امور خارجه افغانستان، از آنجا که پاکستان دولت طالبان را به‌رسمیت نمی‌شناسد، شکیب رسما سفیر نخواهد بود اما مسئولیت‌های سفیر را بر عهده خواهد داشت.

طالبان همچنین برای کنسولگری‌های افغانستان در شهرهای کویته و پیشاور پاکستان نیز 2 نماینده دیپلماتیک منصوب کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان هنوز در این رابطه بیانیه‌ای صادر نکرده است.