انتخابات آمریکا | رئیس‌جمهور آمریکا چگونه انتخاب می‌شود؟

08/08/1399 06:12:00 ب.ظ

🎥 در گزارش ویدئویی اعتمادآنلاین ببینید: 📺 رئیس‌جمهور آمریکا چگونه انتخاب می‌شود؟ مشاهده ‌دیدیو در سایت👇 بین‌الملل 🆔 EtemadTV 👈عضویت⭕️

انتخابات آمریکا بر اساس یک سنت قدیمی اولین سه‌شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود که این دوره بر اساس تقویم ما ایرانی‌ها مصادف با سیزدهم آبان است. انتخابات آمریکا ساختار و فرآیند منحصر به‌فردی دارد. رئیس‌جمهور آمریکا به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و در آن ایالت‌های آمریکا دارای وزن ویژه‌ای هستند. انتخابات آمریکا بر اساس یک سنت قدیمی اولین سه‌شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود که این دوره بر اساس تقویم ما ایرانی‌ها مصادف با سیزدهم آبان است.

این روز به عنوان روز رسمی رأی‌گیری و روز پایانی انتخابات آمریکاست، اما رأی دادن چه از طریق پستی، چه حضور در پای صندوق و چه به صورت دیجیتالی از هفته‌ها قبل یعنی سوم سپتامبر شروع شده است.

به گزارش ، انتخابات 2020 آمریکا پنجاه‌ونهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده است که برنده آن، در تاریخ 20 ژانویه 2021 مصادف با یکم بهمن 1399 کارش را آغاز می‌کند. در این انتخابات مردم آمریکا قرار است از بین جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه، یک نفر را برای چهار سال آینده به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب کنند، انتخابی که علاوه بر شهروندان ایالت متحده بر زندگی صدها میلیون نفر در سراسر جهان تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خواهد گذاشت.

اما انتخابات آمریکا و انتخاب رئیس‌جمهوری، ساختار و فرآیند منحصربه‌فردی دارد. انتخاب رئیس‌جمهور آمریکا به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و در این انتخابات، ایالت‌های آمریکا دارای وزن ویژه‌ای هستند. در ایالت متحده آمریکا، ایالت‌ها عناصر حیاتی تشکیل کشورند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ اقتصاد و همه‌گیری کووید دو دغدغه مهم رای دهندگانبر اساس نظرسنجی تازه مرکز تحقیقات پیو، ۷۹ درصد از افرادی که نامشان در فهرست رای‌دهنده‌ها ثبت شده اقتصاد را مهمترین دغدغه خود در انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرده‌اند. برای ۶۸ درصد رای دهنده‌ها نیز بهداشت و مراقبت‌های درمانی دومین دغدغه بزرگ است.

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 27 اکتبرهفت روز مانده به انتخابات آمریکا نگاهی می‌اندازیم به نظرسنجی‌هایی که توسط رسانه‌های گوناگون صورت گرفته است. رسانه‌ها شانس پیروزی بایدن را بیشتر می‌دانند، اما همچنان معلوم نیست در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد.

انتخابات در آمریکا و ایران: این بار «نرمش استراتژیک» لازم استاینکه انتخاب مجدد ترامپ به سود حکومت ایران است یا انتخاب بایدن، و پیروزی هر یک از این دو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چه تاثیری بر انتخابات ایران و آینده جمهوری اسلامی بر جای می‌گذارد، سوالاتی است که یورونیوز در گفت‌وگو با سه کارشناس مطرح کرده است. حیف عمر ما تو این مسخره بازیا اگر ترامپ رای بیاره دیگه فکر نکنم حتی خمش استراتژیک هم جواب بده!

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 28 اکتبردر فاصله 6 روز مانده به انتخابات آمریکا نظرسنجی‌های رسانه‌های گوناگون همچنان ادامه دارد. ترامپ در برخی نظرسنجی‌ها نسبت به روز گذشته مقداری رشد داشته است.

ناآرامی‌های فیلادلفیا در آستانه انتخابات آمریکا؛ حکومت نظامی اعلام شداعتراض‌ها به برخورد مرگبار پلیس با مرد سیاهپوستی که به گفته وکیل خانواده‌اش از بیماری روانی «دوقطبی» رنج می‌برد موجب شد تا شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا دو شب ناآرام را سپری کند.

آنچه باید درباره انتخابات سنا ۲۰۲۰ بدانیم؛ آیا چیدمان سیاسی آمریکا تغییر می‌کند؟قرار است در انتخابات سه نوامبر همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا آمریکا نیز به رای گذاشته شود. اما چرا انتخابات سنا مهم است؟ در این گزارش به این پرسش پاسخ داده شده است و نتایج برخی از آخرین نظرسنجی‌ها نیز منتشر شده است.