انتشار سند امنیت قضایی؛ از 'منع بازداشت خودسرانه' تا 'منع مطلق شکنجه' | DW | 16.10.2020

25/07/1399 10:22:00 ق.ظ

رئیس قوه قضاییه ایران سند امنیت قضایی را ابلاغ کرد؛ این سند بر اصولی مانند 'حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی'، 'منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه' تا 'منع مطلق شکنجه' تأکید کرده است. هدف سند امنیت قضایی شهروندان ذکر شده است.

رئیس قوه قضاییه ایران سند امنیت قضایی را ابلاغ کرد؛ این سند بر اصولی مانند 'حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی'، 'منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه' تا 'منع مطلق شکنجه' تأکید کرده است. هدف سند امنیت قضایی شهروندان ذکر شده است. انتشار سند امنیت قضایی؛ از"منع بازداشت خودسرانه" تا"منع مطلق شکنجه" رئیس قوه قضاییه ایران سند امنیت قضایی را ابلاغ کرد؛ این سند بر اصولی مانند"حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی"،"منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه" تا"منع مطلق شکنجه" تأکید کرده است.

هدف سند امنیت قضایی شهروندان ذکر شده است.

ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، با ابلاغ بخشنامه‌ای با عنوان"سند امنیت قضایی"، سیاست‌های کلی مرتبط با تأمین امنیت قضایی شهروندان را بازگو و تلویحا ضرورت"تحول نظام قضایی" را مطرح کرده است.

سندی که روز پنجشنبه، ۲۴ مهرماه (۱۵ اکتبر) در بیشتر رسانه‌های ایران به طور کامل منتشر شده به نوعی واکنش به انتقادات بی‌انتها از دستگاه قضائی به شمار می‌رود. غالب نکاتی که در سند درج شده، همان موادی است که با همین محتوا و گاه با همین انشاء در قوانین اساسی و مدنی و کیفری مندرج است و تاکنون مانع از حق‌کشی و قانون‌شکنی‌ها و بی‌عدالتی‌های گسترده نشده است. headtopics.com

بازی با کلمات

نوید افکاری و برادارنش سند زنده ی قوه قضاییه هستند

جک بود ؟

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

داره دورخیز میکنه برای رهبری، دون میپاشه. فکر کرده اگر خودش نفهمه ما هم مثل خودش هستیم.‌ این دیگه چه جونوریه قانون تا دلتون بخواد داریم،کی اجرا میکنه دوره استالین هم از این حرکت‌ها شد. جوك گفته 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 طرف از راه رسیده معترضان به قیمت بنزین رو، به طناب دار سپرد. توی قانون اساسی بر حق تجمع شهروندان هم تاکید شده‌. کی بهش توجه میکنه؟

مثل قانونمونه نوشته شده، اجرا نمیشه

از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه»سند امنیت قضایی از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه» 😂😂 واکسن آنفولانزا چی شد؟؟؟ جر خوردیم از خنده 😂😂😂🤣

از حالا میگم دروغه بدونه این مفاد ومواد حکومت باید برود کسیکه چهل سال شکنجه کرده وهمیشه گفته شکنجه حرام وغیرشرعی می‌باشد یعنی چهل سال دروغ گفته ودیگر امیدی به راستگویی نمانده نزدیک انتخابات رییس جمهوری قالیباف هست یک ویترین درست کردن برای نمایش انتخابات

سند امنیت قضایی چه چیز تازه‌ای به قانون آئین دادرسی در ایران می‌افزاید؟ - BBC News فارسی'سند امنیت قضایی' از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد که شامل یک مقدمه، سه بخش و ۳۷ ماده است. هیچی روش درامدزایی قوه قضاییه کمی بهتر ونقد تر میشه بد مصب از شرکت نفت بیشتر درامد پاره سالانه بیش از پانزده میلیون پرونده در مقابل۶۳حساب بانکی ناتوانه در سند امنیت قضایی باید بالادستی بودن این سند به صراحت ذکر میشد و اعلام میشد که با هیچ حکم حکومتی، فتوا، دستور، مصلحت و یا با هیچ روش دیگری، ضابط قضایی حق سرپیچی از مفاد آنرا ندارد. در زندانهای ایران شکنجه نداریم اما گرفتن حکم شلاق تعزیری بر مبنای شنود مکالمات و اماکن خصوصی افراد کاملا مرسوم است که باید منع میشد و همچنین در خصوص شیوه اجرای اسلامی شلاق تعزیری الان این شلاقها در کف پا، بین گوشت و ناخن پا و یا به صورت متمرکز بر نقطه ای خاص از بدن

منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر/ ویروس کرونا دچار جهش‌هایی شده استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.

منع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهورمنع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی البرز: با دستور رئیس جمهور در تعطیلات سه روزه پیش رو، منع عبور و مرور در پنج کلانشهر تهران، کرج، ارومیه، مشهد و اصفهان اجرایی می‌شود.

شیوع کرونا در فرانسه؛ ماکرون: مقررات منع رفت و آمد در ۸ کلانشهر اجرا می‌شوددولت فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که این کشور بار دیگر از نظر بهداشتی در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.

اجرای مقررات منع رفت و آمد در چند شهر بزرگ فرانسه